Ukrayna Uçak Bileti

Ukrayna Hakkında Bilgiler

Ukrayna, Avrupa kıtasında yer alan ilginç ülkelerden bir tanesi olarak dikkat çeker. Buna ek olarak ülkede çok farklı kültürlerin keşfedilmesi açısından da Ukrayna uçak bileti a

Ukrayna'yı ziyaret edecek olan gezginlerin Ukrayna Türkiye uçak saatleri konusunda temkinli olmasında yarar vardır. Zira bazı uçaklar gece yarısından sonra iniş yapar ve bu durum hem gün kaybına hem de uçağın kalkacağı zamanın karıştırılması suretiyle mağdur olunmasına yol açabilir. Türkiye ile Ukrayna arasındaki mesafe çok da fazla olmadığından dolayı Ukrayna Türkiye uçuş süresi Lviv için bir saat kırk beş dakika, Kiev için ise yaklaşık olarak iki saat sürecektir. Ukrayna Türkiye arası uçakla kaç saat sorusunun cevabı da böylece verilmiş oluyor.

Bu hatta yolcu taşımacılığı arz eden çok sayıda hava yolu firması mevcuttur. İşte bunlardan ilki Türkiye'nin bayrak taşıyıcı hava yolu firması Türk Hava Yolları'dır. Ukrayna uçak bileti THY araması yapıldığı zaman bu ülkedeki hemen her şehre uçuş icra edildiği görülecektir ki bu şehirlerarasında Kherson da yer alır. Kherson, THY sayesinde dünyaya bağlanma fırsatı elde eder. THY'den sonra ise bu hatta çok uçuş icra eden hava yolu firması Pegasus'tur.

Ukrayna uçak bileti Pegasus araması icra eden gezginler bu seferler arasında Kiev ve Odessa'ya gidenlerin Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan, diğerlerinin ise İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan icra edildiğini görecektir. Ancak Ukrayna Türkiye uçak saatleri zaman zaman çok geç saatlerde yapılıyor olabilir. Biletall.com üzerinden satışa sunulan bilet seçeneklerinde seyahat edecekler uygun saatlerdeki biletleri temin edebilirler.

Ukrayna vizesi için herhangi bir ücret istenmemektedir. Bunun sebebi ülkelerin aralarında yaptığı anlaşmadır.

Ukrayna ucuz uçak bileti satın alanların her şeyden önce merak ettikleri ülkenin vize isteyip istemediğidir. Elbette Ukrayna bu açıdan rahat ülkelerden biridir. Ukrayna'ya seyahat edecek olan Türk vatandaşları, pasaportları hangi tür olursa olsun hiçbir şekilde vizeye tabi tutulmayacaklardır. Aynı zamanda giriş yapmak için pasaporta dahi lüzum yoktur. Sadece kimlik ile ülkeye giriş yapılması mümkündür. Fakat bu kimliklerin yeni nesin çipli kimlik kartlarından olması lazımdır. Yoksa sıradan nüfus cüzdanları ile giriş yapılabilmesi mümkün olamayacaktır.

Ukrayna, kış günlerinde ziyaret edilmesi pek de makul olan bir ülke olmayabilir. Zira kış mevsiminde dondurucu bir soğuk ile karşı karşıya kalınacaktır. Buna ek olarak yaz aylarında her ne kadar çok sıcak bir iklim ülkeye yerleşse dahi bu sıcak dayanılmaz düzeyde olmayacaktır.

Ukrayna kültür, sanat ve turizm bakımından oldukça uygun ve tercih edilebilir bir ülkedir.

Ukrayna'nın Başkenti

Ukrayna'nın başkenti, pek çok tarihi izi bünyesinde barındıran şehir olan Kiev'dir.

Ukrayna Nüfusu - Ukrayna Resmi Dili

Ukrayna'nın nüfusu son sayımlar ışığında 45 milyondur. Ukrayna'nın resmi dili ise Ukraynacadır. Buna ek olarak Ukrayna'nın pek çok yerinde insanlar Lehçe ve Rusça da bilirler. Ancak İngilizce bilen birini bulmak son derece zor olacaktır.

Ukrayna Para Birimi

Ukrayna, kendisine has para birimi olan Grivna'yı kullanır. 1 TL, yaklaşık olarak 4.7 Ukrayna Grivnasıdır. Grivna, UAH olarak kısaltılır.

Ukrayna'da Saat Kaç?

Ukrayna Türkiye saat farkı mevcut değildir. Yerel saat aynıdır.

Ukrayna'da Ne Ucuz? Gelirken Ne Getirilir?

Ukrayna'dan pek çok ürünü uygun fiyatlar ile satın almak oldukça kolay olacaktır. Buna ek olarak Ukrayna'nın yöresel bez bebekleri ve Ukrayna'ya has tekstil ürünleri getirilebilir. Ancak ucuz Ukrayna uçak bileti satın alan yolcuların bagaj hakları olup olmadığından da emin olmaları lazımdır. Aksi hale aldıkları için ek bagaj ücretleri ödemeleri gündeme gelebilir.

Ukrayna'ya pek çok firmadan satın alınmış olan Ukrayna ucuz uçak bileti ile seyahat etmek hem oldukça kolay olacak hem de yolculuk bir hayli kısa sürecektir. Biletall.com tarafından sunulan seçenekler arasında muhakkak uygun bir bilet bulma şansınız yüksektir.

Bir gezgin için her daim önemli konuların başında uygun fiyatlı bir tatil yapmak gelir. Hal böyle olunca da Ukrayna son derece makul bir seçim olacaktır. Buna ek olarak Ukrayna uçak bileti fiyatları da oldukça makul seviyelerde yer alır.

Gerek Sovyetler döneminden gerekse yaşanan onlarca savaştan sonra bu denli geniş kapsamlı bir tarihi doku barındırır. Sadece müzeleri ziyaret etmek dahi bunun için yeterli olacaktır. Buna ek olarak gezginlerin ziyaret edebileceği onlarca simgesel yapı da mevcuttur.

Ukrayna'da ulaşım hem son derece kolay hem de son derece ucuzdur. öyle ki Türk Lirası cinsinden sadece bir liraya gerçekleştirilmesi mümkün olan metro yolculukları ile gezginlerin şehrin her yerine ulaşması mümkündür. öte yandan taksi ücretleri de son derece makuldür.

Mimari açısından Ukrayna'da tek tip bir anlayış söz konusu değildir. Şöyle ki, bir yanında Sovyet mimarisi bulunurken bir diğer şehirde ise çok daha farklı bir mimariyi görmek mümkündür. Ancak her ne olursa olsun her bir sokağı görülmeye değerdir, ayrıca simgesel yapılar da oldukça geniş yer kaplar.

Her ne kadar son derece geniş bir mutfak kültürü bulunmasa dahi Ukrayna mutfağı oldukça başarılı tatlar barındırır. Buna ek olarak daha ziyade et ağırlıklı yemekler olduğunu bilmekte de yarar vardır.

Kişiler, Ukrayna uçak bileti rezervasyon işlemlerini tamamladıktan sonra elbette bu güzel ülkenin güzel şehirlerini keşfetmek adına araştırma yapmaya başlayacaktır. Ukrayna'da görülmeye değer çok sayıda şehir yer alır. Biletall.com internet sitesi, tüm bu şehirlerin keşfedilmesi için bilet seçenekleri sunar.

Kiev

Kiev Ukrayna'nın başkenti olması ile beraber çok sayıda kültürel özelliğe de ev sahipliği yapar. öyle ki mezarlıklarından manastırlarına dek hemen her türlü köşesi görülmeye değerdir. üstelik Kiev'de ulaşım da son derece ucuzdur. Bu ucuzluğa Uber araçları ve taksiler de dahildir. öyle ki Türkiye'de dolmuş ve otobüs ile sağlanan ulaşım fiyatına Kiev'de Uber araçları ile seyahat etmek mümkündür.

Lviv

Şayet Kiev Ukrayna'nın başkenti ise, Lviv de kültürün başkentidir. Gerçekten bu şehirde sokağın bir tarafından yürünecek olduğunda sokağın diğer tarafındaki mükemmellikler gözden kaçırılacaktır. öte yandan Lviv çikolataları ile de son derece ünlüdür. Küçük bir şehir olarak kabul edilebilecek olan Lviv, yaklaşık bir buçuk günde bitirilebilir.

Odessa

Odessa da Ukrayna'nın önemli liman şehirleri arasında yer alır. Buna ek olarak Odessa'da tarih de ziyadesiyle mevcuttur. Her sokağında yer alan mimari harikaları ve heykeller ile Odessa muhakkak görülmelidir. Ukrayna Türkiye uçak bileti bu şehre de pek çok hava yolu firması ile doğrudan uçuş yapmanızı sağlar.

Ukrayna, hemen her şehri ile görülmeye ve keşfedilmeye değer bir ülkedir. Ukrayna Türkiye uçak biletleri de bu ülkenin hemen her şehrine ulaşım yapmanızı sağlar.

Ukrayna'da Deniz Turizmi İçin Nereye Gidilir?

Ukrayna'da deniz turizmi amacı ile ziyaret edilmesi mümkün olan bir yer mevcut değildir. Her ne kadar Odessa'nın denize kıyısı bulunuyor olsa dahi iklimden dolayı bu her zaman mümkün olamayabilir. Buna karşılık sıcak yaz aylarında güzel bir iklime denk gelinebilir ise Odessa sahillerinde Karadeniz'in tadına doyasıya varılabilir.

Ukrayna'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Ukrayna'dan ne alınacağı konusunda aynı Ukrayna Türkiye uçak seferleri gibi son derece geniş bir yelpaze söz konusudur. Her şeyden önce Ukrayna'nın kendisine has bez bebekleri denenebilir. Buna ek olarak Ukrayna'da Lviv çikolatası da son derece meşhurdur. Lviv'i ziyaret etmiş olanlar açısından bu daha da kolay olacaktır. Lviv'deki çikolata fabrikası bu ihtiyacı karşılamaya yetecektir. Nihayetinde Odessa ve çevresinde de ucuza alışveriş yapılması mümkün olan yerler mevcuttur. İşte buralardan da oldukça kolay bir şekilde hediyelik eşya ve türevleri uygun fiyatlar üzerinden satın alınabilir.

Ukrayna'nın Doğal Güzellikleri

Ukrayna dendiği zaman her şeyden evvel bu ülkedeki pek çok şehrin doğa ile iç içe olduğu unutulmamalıdır. Gerçekten başkent Kiev'de dahi çok sayıda orman şehrin tam merkezinde yer alır. ülkenin ve şehrin içinden geçen Dinyeper ya da yerel adı ile Dnipro nehri de bu şehrin doğal güzelliklerine apayrı bir hava katar. Nihayetinde Ukrayna'da Karpatlar da muhakkak görülmesi gereken yerler arasında bulunur.

Ukrayna'da Gezilecek Tarihi Yerler

Ukrayna'da ilk olarak başkent Kiev'deki tarihi yerler gezilebilir. Bu şehirde çok sayıda müze de yer alır. örnek olarak Holodomor Kurbanları Müzesi etkileyici müzeler arasında yer alır. Buna ek olarak gezginlerin Mağaralar Manastırı adlı eşsiz yapıyı da görmeleri lazımdır. Elbette Kiev'de pek çok yere yürüyerek gitmenin mümkün olmasından dolayı kısa bir mesafe kat edildikten sonra daha farklı bir manastır ile karşılaşılması mümkün olur. Nihayetinde Bağımsızlık Meydanı'nda yer alan sütun ve heykeller de görülmeye değer tarih yerler arasında eşsiz bir yere sahiptir.

Ukrayna Gezi Rehberi

Ukrayna gezisine ilk olarak Kiev'den başlanabilir. Bunun üzerine Kiev'e iki gün ayrılması yeterli olacaktır. Kiev'de ilk olarak Andrevski Yokuşu, Mağaralar Manastırı, çeşitli müzeler, Dnipro Nehri, Hidropark, Su Müzesi, Marinsky Parkı, Halkların Dostluğu Kemeri ve Bağımsızlık Meydanı kesinlikle görülmesi gereken yerler arasında yer alır. Arzu edenler Altın Kapı'yı da ziyaret edebilir. Elbette Kiev gibi bir tipik sovyet şehri ziyaret edildikten sonra muhakkak metro da denenmelidir. İşte bu metro ile şehrin hemen her yerine ulaşılması mümkün olmak ile beraber çok daha farklı raylı ulaşım sistemleri de mevcuttur ki bunlardan bir tanesi de Kiev Füniküleri'dir. Eşsiz bir manzaraya karşı son derece uygun bir fiyat ile füniküler keyfi de yaşanabilir.

Sonraki durak ise Lviv olmalıdır. Ukrayna Türkiye uçak seferleri hemen hemen her şehirden icra edildiği için geri dönüş de sorun olmayacaktır. İşte bunun için gezginler Lviv'in tadını da doyasıya yaşayabilirler. Lviv'de çok sayıda tarihi eser ve simgesel yapı yer alır ki bunları tek seferde ifade etmek imkân dahilinde değildir. Ne de olsa şehrin her yerinde yer alırlar ve her biri ayrıca görülmeye değerdir. öte yandan Lviv çikolaya fabrikası ve şehirde yer alan pazarlar da gezilecek yerler arasında yer alır. Lviv halihazırda küçük bir şehir olduğundan dolayı hemen her yere yürüyerek gidilmesi de zor olmayacaktır. Şehir geç iki gün içerisinde tamamlanacaktır.

Ukrayna gezisinin son durağı olarak ise Odessa olabilir. Odessa hem keyifli insanları ve sıcakkanlı bölge halkı ile eğlenceli vakit geçirmek hem de uygun fiyatlı tatil yapmak için son derece ideal bir seçim olacaktır. Aynı zamanda Ukrayna ucuz uçak bileti satın almak isteyenler için de Odessa gayet hoş bir seçenektir. Odessa'nın tarihi sokaklarında gezildikten sonra da Türkiye'ye dönüş hazırlıklarına başlanabilir.

Kırmızının Güzel Tonlarından

Borş çorbası, ana maddesi pancar kökü olan bir Ukrayna yemeğidir. Buna ek olarak bu çorbanın içerisinde pek çok zaman et de yer alır. üstelik dana ve tavuk etiyle yapılanları çok daha lezzetli olacaktır.

Mantının Dostlarından

Vareniki de bir nevi mantı olarak ifade edilebilir. Esas olarak mayasız hamurdan elde edilen bir mantı türü olarak özetlenmesi de mümkün olmak ile beraber için son derece çeşitli malzemelerden yapılabilir. öyle ki zaman zaman kirazlı ve diğer meyvelerden yapılanlarına da rastlanması mümkündür.

Tavuğun Farklı Bir Hali

Başkent Kiev'in ünlü yemeği olan Kievski de hemen her lokantada yer alır. Bu yemek bir tür tavuk pane olarak adlandırılırsa yanlış olmaz. Ukrayna Türkiye uçak bileti fiyatları bu lezzetli yemeğe fazlasıyla değecektir. öte yandan bu tavuğun içerisinde genelde yeşillik ve peynir yer alır.

En Lezzetli Krep

Sirniki adı verilen bu yemek de küçük bazlama olarak ifade edilebilir. Ancak pek çok kimse tarafından krepe de benzetilir. İçerisinde Cottage Cheese olarak da adlandırılan bir nevi lor peyniri bulunur. Genel olarak sade tüketilmez. Yanında ekşi krema ve çeşitli reçeller de servis edilecektir.

Krovyanka

Her ne kadar son derece meşhur bir yemek olsa dahi bu yemeği Ukrayna'nın her yerimde bulmak mümkün olmayabilir. Bundan dolayı gezginlerin araştırdıktan sonra bu yemeği aramaları lazımdır.

Ukrayna'da Yenecek Güzel Yemekler

Ukrayna'da tadına bakılabilecek çok sayıda lezzetli yemek vardır. Bunlara arasında çok öne çıkanlar ise Sirniki, Borş çorbası, Kievski, Sirniki ve Krovyanka'dır.

Popüler Ukrayna Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Zhytomyr Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Belbek Sevastopol Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Rivne Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Poltava Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Odesa Havalimanı
Boryspil Havalimanı
Zhuliany Havalimanı
KIEV INTERNATIONAL AIRPORT Havalimanı
Gostomel Antonov Havalimanı
Chernobayevka Havalimanı
Donetsk Havalimanı
Dnipropetrovsk Havalimanı
Simferopol Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lviv Havalimanı
Mariupol Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Luhansk Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Zaporizhzhia Havalimanı
Lozuvatka Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Osnova Havalimanı
Ivano Frankivsk Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Chernivtsi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Uzhhorod Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ternopol Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Chernigov Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lutsk Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Cherkassy Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Mykolaiv Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kirovograd Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kerch Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Vinnitsa Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Khmeinitskiy Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sumy Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white