Tekrar Dene Kapat
Muş Havalimanı
1992 yılında hava trafiğine açılan Muş Havaalanı askeri ve sivil kategoride yer almakta olan bir havaalanıdır. Bulunduğu bölge için oldukça önemli bir yere sahip olan Muş Havaalanı Muş merkezine 17 km, Bitlis şehrine 80 km, Hasköy ilçesine 20 km ve Sungu Beldesine 5 km uzaklıkta yer alarak hizmet vermektedir. Muş Havaalanı’ndan her gün karşılıklı düzenlenen seferler ile İstanbul’a uçuşlar gerçekleştirilerek ulaşım sağlanmaktadır. Önemli bir bölgede yer alarak ulaşımı sağlamakta olan Muş Havaalanı seneler içerisinde bakım ve yenilenme çalışmalarından geçmiş olup hizmet kalitesini arttırmış ve arttırmaya devam edecek projeler ile ilerlemeye devam etmektedir. Yolcu kullanımına açık olan 815 metrekarelik alan içerisinde 60 araç kapasiteli bir otopark yer almakta ve bu otopark içerisinde 4 adet de engelli araç park yeri bulunarak engelli vatandaşlar da düşünülmüştür. Konumu sebebi ile ulaşım konusunda büyük öneme sahip olan Muş Havaalanı Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet firmaları tarafından düzenlenen seferler ile hizmet vermektedir. Sefer yoğunluğu daha çok Muş ve İstanbul arasında olup Ankara seferleri de düzenlenerek hizmet verilmektedir.

Muş Havalimanı

Muş Havalimanı, 49250 Çukurbağ Merkez/Muş

Merkeze Uzaklık: 18,1 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Muş Havalimanına Nasıl Ulaşabilirim?

Muş Havalimanına ulaşmak için tercihlerinize bağlı olarak seçenekler bulunmaktadır. Yolcular tarafından sıkça tercih edilen seçeneklerden bir tanesi servisler ile ulaşımdır.

Tarifeli şekilde belli bir güzergah ile hizmet vermekte olan bu servislerden uçuş saatinize yakın olan bir tanesi ile Havalimanına kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi ile ulaşım da sıkça tercih edilmektedir. Taksi ile kısa süre içerisinde Havalimanına ulaşabilir ve uçuş saatinize yakın bir saatte Havalimanında olabilirsiniz.

Muş Havalimanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Muş Havalimanı’nda uçuş saatinizi beklerken bekleme salonlarında zaman geçirebilirsiniz. Bu alanda diğer bekleyen yolcuları rahatsız etmemek kaydı ile dilediğiniz bireysel aktiviteleri gerçekleştirerek uçuş saatinizin gelmesini bekleyebilirsiniz.

Bu alanda kulaklıklarınızı kullanmak kaydı ile müzik dinleyebilir, internete bağlanarak uçuş saatinize göre dizi film ya da benzeri videolar izleyerek zaman geçirebilir, internette oyun oynayabilir ya da dolaşabilirsiniz.

Teknolojik aletler ile zaman geçirmek istemiyorsanız bu alan bir şeyler okumak için de oldukça uygun bir ortama sahiptir. Nezih ve sessiz bir ortama sahip olan bekleme salonu içerisinde rahatlıkla kitap okuyabilir, dergi ve gazetelere göz atabilirsiniz.

Gündemi takip ederek ya da isteğinize bağlı olarak bir şeyler okuyarak uçuş vaktinizin gelmesini bekleyebilir ve bu esnada da zamanınızı verimli bir biçimde değerlendirebilirsiniz.

Havalimanı içerisinde yer alan kafeterya ve büfelerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ve bu alanlarda da zaman geçirerek uçuş saatinizin gelmesini bekleyebilirsiniz.

Muş Havalimanında Neler Var?

Muş Havalimanı içerisinde yolcu kullanımına açık olan 815 metrekarelik bir alan bulunmaktadır. Bu alanda yolcuların ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için büfe, kafeterya ve lavabolar bulunmakta, sıkılmadan zaman geçirebilmeleri için bekleme salonu bulunmaktadır.

Bir de 60 araç kapasiteli bir otopark Muş Havaalanı içerisinde faaliyet göstermektedir.

Havalimanı Yakınındaki Oteller

Muş Havalimanı yakınında iki adet otel bulunmaktadır. Bu oteller Muş Grand Hotel ve Muş Mir Hotel Saray’dır.

Muş Havalimanı Nerede?