Tekrar Dene Kapat
Şanlıurfa GAP Havalimanı
Yapımı 10 yılda tamamlanmış olan Şanlıurfa GAP Havaalanı 2007 yılının Haziran ayında açılmış olup günümüzde hala hizmet vermeye devam etmekte olan havaalanıdır. İç hatlar için seferler düzenleyerek hizmet vermesinin yanı sıra Hac ibadetini gerçekleştirmek isteyen yolcular için Suudi Arabistan’a seferler düzenlenmektedir. 4000x45 ölçülerine sahip olan GAP pisti Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan en uzun havaalanı pisti olarak bilinmektedir. GAP Havaalanı içerisinde Türk Hava Yolları, Pegasus Airlines, Onur Air ve Anadolu Jet firmaları tarafından düzenlenen seferler ile hizmet sunulmaktadır. Sivil kategoride hizmet vermekte olan GAP Havaalanı 11 uçak kapasiteli bir Aprona sahip olup 12000 metrekarelik alana sahip olan bir terminal binası ile hizmet vermektedir. Kurulduğu günden bu yana gelişmekte olan ve kaliteli hizmet sunabilmek amacı ile kendisini ileriye taşıyacak adımlar atmakta olan GAP Havaalanı gelişmeye devam ederek yolcularına her geçen gün kaliteli hizmet sunmaya devam edecektir.

Şanlıurfa GAP Havalimanı

Gölgen Mahallesi, Şanlıurfa Diyarbakır Yolu, 63340 Karaköprü/Şanlıurfa

Merkeze Uzaklık: 36,5 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Şanlıurfa GAP Havaalanına Nasıl Ulaşabilirim?

Şehir merkezine 35 km uzaklıkta bulunan Şanlıurfa GAP Havaalanı’na ulaşmak için birçok seçenek bulunmaktadır. 500 araç kapasiteli bir otoparka sahip olması sebebi ile özel araç ile ulaşıma oldukça uygundur.

Özel araç tercih etmeyen yolcular için ise otobüs ile ulaşım seçeneklerden bir tanesidir. Otobüsler ile Nizam kapısına kadar gelerek havaalanına ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra bir diğer ulaşım seçeneği ise taksi ile ulaşımdır. Dilerseniz taksiler ile havaalanına kadar gelme şansınız bulunmaktadır.

Servis ve HAVAŞ otobüsleri de havaalanına ulaşım konusunda yolculara sunulan hizmetler arasında yer almakta ve saat ve güzergahlarına bağlı olarak kullanılabilmektedir.

Şanlıurfa GAP Havaalanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Şanlıurfa GAP Havaalanı içerisinde tercihlerinize bağlı olarak uçuş saatinizi beklerken yapabileceğiniz aktiviteler bulunmaktadır.

Eğer havaalanına yalnız gelmediyseniz ve birlikte vakit geçirmek istiyorsanız havaalanı içerisinde yer alan kafeterya ve restoran hizmetini tercih edebilirsiniz.

Bu alanda bir şeyler yiyip içerken sohbet edebilir ve zamanın hızlı geçmesini sağlayabilirsiniz. Havaalanına yalnız geldiyseniz ve yapacak bireysel aktiviteler arıyorsanız bekleme salonlarına bireysel olarak bir şeyler yapma imkanınız bulunmaktadır.

Bu alanda diğer yolcuları rahatsız etmemek kaydı ile kulaklıklarınız ile müzik dinleyebilir, internete bağlanarak internette dolaşabilir ya da bekleme sürenize bağlı olarak dizi ya da film seyredebilirsiniz.

Bu alan oldukça rahat ve huzurlu bir ortama sahip olduğundan dolayı beklerken kitap okuma, dergi yahut gazetelere göz atmak için de oldukça uygun bir ortamdır.

Beklerken vaktinizi bu aktivitelerden biri ile değerlendirebilir ve zamanın sıkılmadan geçmesini sağlayabilirsiniz.

Şanlıurfa GAP Havaalanında Neler Var?

GAP Havalimanı 12000 metrekare alana sahip bir terminal ile hizmet vermektedir. Havaalanı içerisinde 500 araç kapasiteli bir otopark bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra yolcuların yeme içme ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına havaalanı içerisinde kafeterya ve restoran hizmeti sunulmaktadır. Havaalanında olası sorunlarınız için başvurabileceğiniz bir sağlık ünitesi de yer almaktadır.

Havaalanı Yakınındaki Oteller

Havalimanı yakınlarındaki otellerden en yakın olanları sırası ile Şark Çırağan Şanlıurfa, Türkmen Konağı, Hilton Garden Inn Şanlıurfa, Nevali Hotel, Manici Hotel Şanlıurfa ve Dedeman Şanlıurfa otelleridir.

Şanlıurfa GAP Havalimanı Nerede?