Tekrar Dene Kapat
Tokat Havalimanı
Tokat valiliği özel il idaresi tarafından 1988 yılında inşası gerçekleştirilmiş olan Tokat Havaalanı 1995 yılından bu yana DHMİ tarafından işletilmektedir. Ülkedeki ekonomik problemler kapsamınca başbakanlık tarafından yayınlanan tasarruf tedbirleri kapsamında 2002 yılında Tokat Havaalanı hava trafiğine kapatılmış olup 2006 yılına kadar kapalı kalmıştır. 2006 yılında tekrardan hava trafiğine açılarak hizmet vermeye kaldığı yerden devam eden Tokat Havaalanı günümüzde hala hizmet vermeye devam etmektedir. Tokat Havaalanı’nda yalnızca iç hatlar yolcularına hizmet verilmektedir. Bu hizmet esnasında Embraer 190 tipi uçaklar kullanılarak seferler düzenlenmektedir. Bu uçuşlar Bora Jet tarafından düzenlenmekte iken zaman zaman Bora Jet – Atlas Jet ortak uçuşları da gerçekleştirilerek hizmet verilmektedir. Şehir merkezine yaklaşık olarak 20 km uzaklıkta bir mesafeye sahip olan Tokat Havaalanı ile ilgili geliştirme ve modernleştirme projeleri bulunmakta fakat ne zaman uygulanacağı hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır. Gelecek yıllarda daha iyi şartlar altında hizmet verileceği ve bakım yapılacağı düşünülmektedir.

Tokat Havalimanı

Büyükbağlar Köyü D180 Pk:60000 Merkez/Tokat

Merkeze Uzaklık: 18,8 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Tokat Havaalanına Nasıl Ulaşabilirim?

Tokat Havaalanı şehir merkezine yaklaşık olarak 20 km mesafede konumlanmıştır. Havaalanına ulaşım bu sebeple yaya olarak gerçekleştirilememektedir.

Havaalanına ulaşmak için otobüslerden faydalanarak nizam kapısına kadar otobüsler ile gelme şansınız bulunmaktadır.

İsteğinize bağlı olarak ulaşım amacı ile taksi tutabilir ve havaalanına taksi ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Bulunduğunuz bölgeye bağlı olarak havaalanı tarafından düzenlenen servis hizmetlerinden de yararlanma şansınız vardır.

Ulaşım konusunda seçenekleri bulunan Tokat Havalimanına ulaşım taksi, otobüs ve servisler ile kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir.

Tokat Havaalanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Havaalanına uçuş saatinizden belli bir süre önce giriş yapmanız gerekmektedir. Uçuş saatinizden biraz erken olan bu giriş saatinden uçuş saatinize kadar bekleme salonlarında vakit geçirebilirsiniz.

Tokat Havalimanı bekleme salonlarında diğer bekleyen yolcuları rahatsız etmemek koşulu ile bireysel olarak aktiviteler yapmakta ve zaman geçirmekte bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Bu alanlarda telefonlarınız yahut tablet gibi cihazlarınız ile oyalanabilir veya kulaklıklarınız yardımı ile müzik dinleyerek zamanın akışını hızlandıracak aktiviteler yapabilirsiniz.

Sunulan internet hizmeti ile uçuş saatinize kadar internette gezinebilir dizi film izleyerek zaman geçirebilirsiniz.

Oyun oynama imkanınız da yine sahip olduğunuz donanımlara bağlı olarak mümkündür. Bekleme salonları oldukça ferah ve rahat ortama sahiptir.

Bu alanda okuma yapmak oldukça rahat bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

Bu sebeple uçuşunuzu beklerken dilerseniz kitap okuyabilir, dergi ve gazetelere göz atabilir ya da bulmaca çözme gibi aktiviteler ile zaman geçirebilirsiniz. Uçuş vaktinize kadar yapacağınız aktiviteler sizin zevklerinize bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Tokat Havaalanında Neler Var?

Tokat Havalimanı hala geliştirilmekte olan ve pek çok projesi bulunan bir havaalanıdır.

Yine de havaalanı içerisinde yolcuların ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile oluşturulmuş olan alanlar bulunmaktadır. Wifi hizmeti, otopark hizmeti, VIP salon, servis hizmeti bu alanlar dahilinde sayılabilecek olan hizmetlerdir.

Havaalanı Yakınındaki Oteller

Tokat Havaalanı yakınında yalnızca bir adet otel yer almaktadır. Tokat Havaalanına 15,2 km uzaklıkta bir mesafede yer alan Çavuşoğlu Tower Hotel havaalanına en yakın otel olarak bilinmektedir.

Tokat Havalimanı Nerede?