Tekrar Dene Kapat
Trabzon Havalimanı
1957 yılından beri Türkiye’de hizmet vermekte olan Trabzon Havaalanı oldukça geniş bir araziye sahiptir. Trabzon Havaalanı’nda 9710 metrekare alan üzerine kurulmuş olan dış hatlar terminali ve 14035 metrekare alan üzerine kurulmuş olan iç hatlar terminali olmak üzere toplamda 1.377.244 metrekare üzerine kurulu alan bulunmaktadır. Toplamda 23745 alan üzerine kurulmuş olan iç ve dış hatlar terminalleri ile hizmet vermekte olan Trabzon Havaalanı yıllık 3.5 milyon yolcu kapasitesine sahiptir. Türkiye’de yer alan havaalanları arasında Trabzon Havaalanı denize paralel tek havaalanı olma özelliğine sahiptir. Bunun yanı sıra şehre oldukça yakın olması ile de şehre en yakın havaalanları listesinde bulunmaktadır. Günden güne gelişmekte ve yenilenmekte olan Trabzon Havaalanı yeni bir iç hatlar terminali ve yeni bir otopark ile 2008 yılında hizmet kalitesini yükseltmiştir. İç ve dış hatlar seferleri ile hizmet vermekte olan Trabzon Havaalanı’ndan birçok uçuş firmasının seferleri Türkiye ve dünyada pek çok noktaya yolcu taşımaktadır.

Trabzon Havalimanı

Konaklar Mh., Konaklar, 61010 Merkez/Trabzon, Türkiye

Merkeze Uzaklık: 8,6 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Trabzon Havalimanına Nasıl Ulaşabilirim?

Trabzon Havalimanı şehre en yakın havaalanları arasında yer almaktadır bu sebeple Havalimanına ulaşım oldukça kolaydır. Havalimanına ulaşım için genellikle servis ve HAVAŞ otobüsleri tercih edilmektedir.

Belli bir tarife ile Havalimanına yolcu taşımacılığı yapan bu otobüs ve servisler aracılığı ile uçuş saatinize bağlı olarak Havalimanına kolaylıkla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra taksi ile ulaşım da sıkça tercih edilen yollardan bir tanesidir. Taksi ile Havalimanına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Son olarak tercihlerinize bağlı olarak araç kiralama hizmetinden yararlanarak araç kiralayabilir ve kiralamış olduğunuz araç ile Havalimanına ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Trabzon Havalimanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Trabzon Havalimanı’nda bireysel ya da eğer yalnız değilseniz beraber yapılabilecek aktiviteler bulunmaktadır. Öncelikle Havalimanı içerisinde yer alan kafeterya ve restoran hizmeti ile bu alanlarda vakit geçirmeyi tercih edebilirsiniz.

Özellikle yalnız olmayan ve sohbet ederek zaman geçirmeyi planlayan kişiler için bu alanlar oldukça uygundur. Bu alanlarda bir şeyler yiyebilir yahut bir şeyler içerken sohbet ederek uçuş saatinizin gelmesini bekleyebilirsiniz.

Bireysel olarak yalnız bir şeyler yapmak isteyen kişiler için ise bekleme salonları oldukça uygun yerlerdir. Bu alanlarda kimseyi rahatsız etmemek kaydı ile bireysel aktiviteler yapabilmektesiniz.

İnternete bağlanarak internette dolaşabilir uçuş saatinize bağlı olarak kulaklıklarınızı kullanarak müzik dinleyebilir, film yahut dizi izleyebilirsiniz.

Oldukça sessiz ve nezih bir ortama sahip olan bekleme salonları kitap okumak için de oldukça uygundur.

Dilerseniz uçuş saatinizin gelmesini beklerken bu alanlarda kitap okuyabilir ya da dergi ve gazetelere göz atarak zaman geçirebilirsiniz.

Trabzon Havalimanında Neler Var?

Trabzon Havaalanı oldukça geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Bu arazi içerisinde 9710 metrekarelik dış hatlar ve 14035 metrekarelik iç hatlar terminali olmak üzere iki adet terminal bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra 385 araç kapasiteli bir otopark da burada hizmet vermektedir. Havalimanı içerisinde yolcuların ihtiyaçlarını karşılamak üzere sağlık hizmetleri ünitesi, kafeterya ve restoran hizmeti de yer almaktadır.

Havalimanı Yakınındaki Oteller

Green Apart, Ceyhun Residence, Doğa Apart, Hanedan Suites ve Villa River Village Havalimanı yakınlarında yer alan konaklama alanlarıdır.

 

Trabzon Havalimanı Nerede?