Tekrar Dene Kapat
Van Ferit Melen Havalimanı
1943 yılında hizmete açılan Van Ferit Melen Havaalanı günümüzde hala DHMİ tarafından işletilmektedir. Sivil hizmet vermekte olan ilk havaalanlarından bir tanesi olarak günümüze kadar gelmeyi başarmış olup günümüzde hala aktif şekilde hizmet vermeye devam etmektedir. 2001 yılına kadar Van Havaalanı olarak adlandırılırken 2001 yılında çıkan bakanlar kurulu kararı ile ismi Van Ferit Melen Havaalanı olarak değiştirilmiştir. Van Ferit Melen Havaalanı 2009 yılında uluslararası kullanıma açılmıştır. Bu tarihten sonra dış hatlar için de seferler düzenlemeye başlayan havalimanı günümüzde hala hudut kapısı görevini devam ettirmektedir. 2012 yılında ilk uydu ile iniş sistemi de yine Van Ferit Melen Havaalanı’nda kurulmuştur. Geçmişten günümüze ciddi anlamda gelişme kaydeden ve oldukça modernleşen havaalanı günümüzde hala faaliyet göstermekte ve gelişmeler ile daha iyi hizmet sunabilmek adına ileri dönük çalışmalar yapmaktadır.

Van Ferit Melen Havalimanı

Eminpaşa Mahallesi, Havaalani Yolu No:31, 65040 Edremit/Van

Merkeze Uzaklık: 4,8 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Ferit Melen Havaalanına Nasıl Ulaşabilirim?

Van Ferit Melen Havalimanı şehir merkezine 8 km uzaklıkta bir mesafede konumlanmıştır. Havaalanına ulaşım konumu sebebi ile oldukça kolaydır.

Yolcuların büyük bir kısmı ulaşım konusunda halk otobüslerini tercih etmektedir. Halk otobüsleri ile havaalanının nizam kapısına kadar gelmeniz mümkündür.

Buna ek olarak tercihlerinize bağlı olarak havaalanına ulaşım konusunda taksilerden de faydalanabilmektesiniz.

Ferit Melen Havaalanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Ferit Melen Havaalanı içerisinde uçuşunuzu beklerken yapabileceğiniz birçok aktivite bulunmaktadır. Havaalanında yer alan internet hizmeti ile dilerseniz uçuşunuzu beklerken internette vakit geçirerek keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Diğer yolcuları rahatsız etmemek kaydı ile bekleme salonlarında internete bağlanarak dizi izleyebilir, film izleyebilir ya da yine kulaklıklarınızla müzik dinleyebilirsiniz.

Bekleme salonlarında bireysel aktiviteler yaparak zamanınızı verimli ve eğlenceli bir biçimde değerlendirebilirsiniz.

Oldukça rahat olan bu alanlarda kitap okuyabilir, dergi ya da gazetelere göz atabilir yahut sunulan internet hizmeti ile bilgisayar, tablet yahut telefonlarınız ile internete bağlanarak buralarda vakit geçirebilirsiniz.

Bunun yanı sıra havaalanı içerisinde yer alan kafeteryada zaman geçirebilirsiniz. Yemek yeme, bir şeyler atıştırma yahut bir şeyler içme imkanı sunan oldukça temiz bir kafeteryada zaman geçirerek uçuşunuzu bekleyebilirsiniz.

Ferit Melen Havaalanında Neler Var?

Ferit Melen Havalimanı seneler içerisinde sürekli gelişme göstermiş olan önemli bir havaalanıdır. Havaalanı içerisinde sunulan hizmet kalitesini yükseltebilmek adına kurulmuş olan hizmet birimleri yer almaktadır.

Havaalanı 140 araç kapasiteli bir otoparka sahiptir. Bunun yanı sıra havaalanı içerisinde bekleyen yolcuların yeme içme ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacı ile kurulmuş olan kafeterya ve restoran bulunmaktadır.

Havaalanı içerisinde VIP salon da yer almaktadır. Havaalanı içerisinde olası sağlık durumlarında başvurulmak üzere oluşturulmuş olan bir sağlık ünitesi de hizmet vermektedir.

Havaalanı Yakınındaki Oteller

Van Ferit Melen Havaalanı yakınlarında konaklayabileceğiniz birçok otel seçeneği mevcuttur. Bu otellerden en yakın olanı havaalanına 2.4 km uzaklıkta bulunan Madi Oteldir.

Bu oteli daha sonra 2.5 km uzaklıktaki Double Tree by Hilton Hotel Van takip etmektedir. Diğer yakın oteller ise sırası ile One City Apart Otel, Elmalı Hotel ve Merih Şahmaran Hoteldir.

Van Ferit Melen Havalimanı Nerede?