Ağrı Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Ağrı Havalimanı AJI LTCO

Ağrı Havalimanı Hakkında Bilgi

ülkemizin doğusunda yer alan illerden olan Ağrı, Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer almaktadır. Adını ülkemizin yüksek dağı olan ve sınırları içerisinde bulunan Ağrı Dağı'ndan almış olan kent, 1927 yılında il statüsü kazanmıştır.

Halife Osman zamanında İslam orduları tarafından fethedilen Ağrı, 872 yılında kadar Abbasiler'in hakimiyetinde kalmıştır. Ardından Bizans Devleti egemenliğine giren Ağrı, 1071 yılından sonra bölgeye yerleşen Türk boyları sayesinde Türk nüfusunun yoğunlukta olduğu bir yer haline gelmiştir. 1514 yılında yapılan çaldıran Savaşı ile de Osmanlı Devleti'ne katılmıştır.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı 2012 yılında hizmete açılmıştır. Ağrı uçak biletialarak geldiğiniz havalimanı, kent merkezine 2 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Araçlarla şehir merkezine yaklaşık 5 dakikada ulaşabileceğiniz Ağrı Havalimanı'nda iç ve dış hatlar olmak üzere 2 terminal bulunmaktadır.

ülkemizin doğusundaki havalimanlarından birisi olan Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı'ndan uçak seyahatlerini gerçekleştirecek yolcular için büfeler, kafeler, sağlık ünitesi, güvenlik merkezi, atmler ve araç kiralama ofisleri bulunmaktadır.

Ağrı uçak biletialarak ulaştığınız Ağrı Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için tercih edebileceğiniz 4 farklı araç bulunmaktadır.

Ahmed-i Hani havalimanından şehir merkezine ulaşmak için hızlı ve konforlu bir araç isteyenler, havalimanında bekleyen taksileri kullanabilirler.

Ağrı Belediyesi tarafından havalimanı uçak kalkış iniş saatlerine göre düzenlenen bu seferler sayesinde ulaşımınızı rahatllıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Belirtilen ulaşım araçları haricinde. eğer kentte bir süre kalmayı planlıyorsanız havalimanından çıkmadan bir araç kiralayarak kentin her noktasına dilediğiniz gibi ulaşmanız mümkündür.

Kent içerisinde yaygın olarak kullanılan ulaşım türü otobüslerdir. Ağrı çok kalabalık bir kent olmaması dolayısıyla ulaşım imkanlarının da çok geliştiği söylenemez.

Ağrı Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white