İzmir Adnan Menderes Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

İzmir Adnan Menderes Havalimanı ADB LTBJ

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Hakkında Bilgi

Türkiye'nin büyük 3. şehri olan İzmir, turistik potansiyeli ve sahip olduğu gelişmiş sanayisi ile her kesimden insan için bir cazibe merkezi haline gelmiştir. Ege Denizi kıyısında kurulmuş olan şehir, turistik açıdan çeşme, Selçuk, özdere ve Dikili gibi muhteşem yerlere ev sahipliği yapmaktadır.

İzmir'de şehir içi ulaşım da oldukça gelişmiştir. Vapurdan metroya, banliyo treninden feribota kadar çok çeşitli ulaşım araçları ile ulaşımınızı gerçekleştirmeniz mümkündür. Ayrıca ücretsiz aktarma süresi uygulaması sayesinde tek bilet ücreti ödeyerek belli bir süre içerisinde istediğiniz araca ücretsiz olarak aktarma yapmanız da mümkündür.

1987 yılında hizmete başlamış olan Adnan Menderes Havaalanı, İzmir sınırları içerisinde bulunarak uluslararası anlamda hizmet vermekte olan bir havaalanı olma özelliğine sahiptir. Düzenlenen seferler ile yurt içi ve yurt dışı pek çok noktaya ulaşım sağlamakta olan İzmir Adnan Menderes Havaalanı sivil kategoride değerlendirilmekte olan bir havaalanı olarak hizmet vermektedir.

ülkenin önemli bir noktasında yer alan İzmir Adnan Menderes Havaalanı Ege Bölgesi'nin geneli için büyük önem taşımakta ve sunmuş olduğu geniş ulaşım ağı ile hava yolu ulaşımı konusunda büyük bir öneme sahiptir. Aynı zamanda Türkiye'nin büyük dört havaalanından bir tanesi olma özelliğine de sahiptir. Büyük olmasının yanı sıra sunmuş olduğu ulaşım hizmetleri ile de Türkiye'nin işlek dördüncü havaalanı olma özelliğine de sahiptir.

Adnan Menderes Havalimanıiçerisinde bir adet iç hatlar ve bir adet de dış hatlar terminali bulunmaktadır. Dış hatlar terminali içerisinde alışveriş yapılmak amacı ile kurulmuş olan bir Duty-Free mağazası bulunmaktadır.

TAV galeri de Havalimanı içerisinde yer alan alanlardan bir tanesidir. Bunun yanı sıra yolcuların kullanımı amacı ile oluşturulmuş kafeterya ve restoran bölümleri, ATM bölümleri ve otopark bulunmaktadır.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na ulaşım konusunda kullanılan pek çok ulaşım aracı bulunmaktadır. Havalimanı D550 karayolu üzerinde bulunması sebebi ile ulaşım toplu taşıma araçları ile kolaylıkla sağlanabilmektedir.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan şehir içerisinde istediğiniz yere konforlu ve hızlı bir şekilde ulaşmak istiyorsanız taksiler ilk tercih edilebilecek ulaşım araçları konumundadır.

Kent merkezinde ulaşım imkanları oldukça çeşitli iken. kentin dış kesimlerinden havalimanına ulaşmak istiyorsanız Havaş servisleri kullanılabilmektedir.

Havalimanına ulaşım için sık kullanılan ulaşım aracı şüphesiz ki metrodur. Hızlı. konforlu. güvenli ve uygun fiyatlı olan metro ile kolaylıkla havalimanına ulaşmanız mümkündür.

Kent içerisinde ulaşım için sık kullanılan araç metro olmaktadır. Uygun fiyata konforlu ve hızlı bir şekilde sizi şehrin birçok noktasına ulaştırabilen metro ağı sayesinde istediğiniz yere makul bir sürede gitmeniz mümkündür.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white