Kars Harakani Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Kars Harakani Havalimanı KSY LTCF

Kars Harakani Havalimanı Hakkında Bilgi

ülkemizin doğusunda, Doğu Anadolu Bölgesi'nin kuzeydoğu tarafında yer alan dağlık arazilerle kaplı bir kentimizdir Kars. Türkiye'nin soğuk illerinden birisidir. doğuda olması sebebiyle ülkemizde güneş ilk olarak Kars'ta doğmaktadır. Karla kaplı dağları kış turizmi için çok uygundur. İklimi oldukça çetindir. Kışları uzun ve soğuk geçen kentte yazları ise ılıman hatta serindir denebilir.

Tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Kars, Selçuklu Sultanı Alpaslan'ın kenti fethetmesi ile Türk boylarına Anadolu'nun kapılarını açmıştır. Osmanlı İmparatorluğu topraklarına katılması ise 1514 yılında Yavuz Sultan Selim'in bölgeyi fethetmesi ile gerçekleşmiştir.

Kars Harakani Havaalanı 1988 yılında Kars'ta hizmete açılmış olan sivil havaalanıdır. Kurulduğunda ismi Kars Havaalanı iken daha sonra 2015 yılında ismi Kars Harakani Havaalanı olarak değiştirilmiştir. Kurulduğu günden bu yana iç hatlar ile hizmet vermekte olan Harakani Havaalanı 1993 yılında tarifesiz dış hat seferlerine başlayıp 1995 yılında bugün hala kullanılmakta olan 2800 metrekarelik alana sahip olan terminal binası yapılmıştır.

Kars Harakani Havaalanı yalnızca Kars ili için değil aynı zamanda Türkiye'nin kuzeydoğusunda yer alan birçok şehir için büyük önem taşımaktadır. Havaalanı yalnızca Kars ve ilçeleri tarafından değil aynı zamanda Ağrı, Artvin ve Ardahan şehirlerine de hizmet vermektedir. Hizmet ağının genişliği ile bu havaalanı büyük bir öneme sahip olup onlarca insanın yolculuk yapmasına olanak tanıyan önemli bir merkez olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kars Harakani Havaalanısivil kullanım amacı ile oluşturulmuş olan ve günümüzde hala bu şekilde hizmet vermekte olan aktif bir havaalanıolduğundan dolayı içerisinde yolcuların ihtiyaçlarına yönelik olarak oluşturulmuş olan özel alanlar yer almaktadır.

Yolcuların beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamak üzere oluşturulmuş olan bu alanlar ile yolcuların uçuş saatlerini beklerken vakit geçirebilmeleri ve ihtiyaçlarını karşılayarak mağduriyet yaşamalarını önlemek amaçlanmıştır.

Havalimanıiçerisinde yiyecek içecek ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile kafeterya ve büfeler bulunmaktadır. Sağlık problemlerinde başvurulmak amacı ile bir sağlık ünitesi de havaalanında yer almaktadır.

İbadetler için ayrılmış olan mescitlerin yanı sıra bebekli yolcuların bebekleri ile ilgilenebilmeleri ve bakımlarını yapabilmeleri amacı ile bir adet bebek bakım odası da havaalanı içerisinde yer almaktadır.

Kars Harakani Havaalanı şehir merkezine 6 km uzaklıkta bir mesafede bulunmaktadır.

Havaalanınaulaşım otobüsler ile sağlanabildiği gibi kişilerin isteğine bağlı olarak taksiler ile de sağlanabilmektedir.

Kent merkezine oldukça yakın bir konumda bulunan havalimanından merkeze oldukça makul bir fiyat karşılığında taksi ile hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşmak mümkün olmaktadır.

Uçak kalkış ve iniş saatlerine göre sefer düzenleyen havalimanı servisleri sayesinde ulaşımınızı rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Kent merkezine dilediğiniz gibi ulaşmak ve kent içerisinde ve çevresinde de gezmek isterseniz havalimanı bünyesinde hizmet veren firmalardan araç kiralama seçeneğini göz önünde bulundurabilirsiniz.

Kars'ta şehir içi ulaşım amacıyla sık kullanılan araçlar kentte hizmet veren minibüslerdir.

Kars Harakani Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white