Gaziantep Oğuzeli Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı GZT LTAJ

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı Hakkında Bilgi

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki gelişmiş kentlerimizden olan Gaziantep, uygarlıkların beşiği olarak bilinen Mezopotamya bölgesinde ve Anadolu'nun ilk yerleşim yerlerinin başında yer almaktadır.

Akdeniz ve karasal iklimin karışımının gözüktüğü şehirde sanayi ve ticaret oldukça gelişmiştir. Ayrıca Antep fıstığı ve Antep baklavası ile de ülkemiz mutfağına lezzetli katkılarda bulunmaktadır.

1976 yılında hizmete açılan Gaziantep Havaalanı seneler içerisinde gelişme göstererek 1993 yılında yurt dışı seferler düzenlemeye başlamış ve böylelikle hem iç hatlar hem de dış hatlar ile yolcu taşımacılığı yapmakta olan bir havaalanı olma özelliğine sahip olmuştur.

Bu süreçten sonra da gelişme konusunda hız kesmeden yenilikler yapmaya devam eden Gaziantep Havaalanı 2006 yılında hizmete soktuğu yeni iç – dış hatlar terminali ile senelik 4 milyon yolcu ağırlama kapasitesine sahip olarak hizmet vermeye başlamıştır. Hizmet kalitesi belgelendirilmiş olan bir havaalanı olma özelliğine sahip olan Gaziantep Havaalanı gelişme göstermeye devam ederek gelecek yıllarda çok daha iyi hizmet kalitesine ulaşarak hizmet vermeye devam edecektir.

Havaalanı içerisinde yer alan 400 araç kapasiteli bir otopark da yolcu ve yolcu karşılayacak kimselerin hizmetine sunularak havaalanı ve etrafında karışıklıklar olmasının önüne geçilmiştir. İçerisinde yolcuların vakit geçirebileceği alanlar da bulunduran Gaziantep Havaalanı bulunduğu bölgede oldukça büyük öneme sahip olarak 7/24 seferler düzenlemekte ve bu seferler ile hizmet sunmakta olan bir havaalanı olarak bilinmektedir.

Gaziantep Havaalanıiçerisinde VIP ve CIP hizmetleri ve hizmet vermekte olan bir kargo binası bulunmaktadır.

Bu teknik özelliklerin yanı sıra yolculara hizmet sunabilmek adına havaalanı içerisinde yolcu kullanımına açık bir otopark, uçuş saatini beklerken zaman geçirebilmeniz adına kafeterya, ATM hizmetleri ve sağlık problemi durumlarında başvurabileceğiniz bir sağlık ünitesi yer almaktadır.

Havaalanına ulaşım konusunda tercihinize bağlı olarak farklı seçenekler bulunmaktadır. Bu seçenekler arasında çok tercih edilen ve kullanılan seçenek şüphesiz HAVAŞ otobüslerive havaalanı servislerli olmaktadır.

Gaziantep havalimanından şehir merkezine ulaşım için tercih edilebilecek hızlı ve konforlu seçenek şüphesiz ki taksilerdir.

Havalimanındaki uçuş saatlerine göre düzenlenen Havaş servisleri sayesinde Gaziantep Havalimanı'ndan kent merkezine ulaşmanız oldukça kolay olacaktır.

Hem havalimanından kent merkezine. hem de şehir içinde ulaşımınızı sağlamanızın bir diğer alternatif yolu ise havalimanı içerisinde hizmet veren firmalardan bir araç kiralamaktır.

Gaziantep şehir içi ulaşımında sık kullanılan ulaşım aracı otobüsler olmaktadır. Havalimanı dahil şehrin bir çok noktasına ulaşabileceğiniz otobüslere binebilmek için öncelikle Kart27 almanız gerektiğini belirtelim.

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white