Ordu-Giresun Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Ordu-Giresun Havalimanı OGU LTCB

Ordu-Giresun Havalimanı Hakkında Bilgi

Orta Karadeniz bölgesinde mavi ve yeşili bir araya getiren Ordu, doğu tarafta komşusu Giresun olurken batı tarafta Samsun ile komşuluk yapmaktadır. 

Güzel bir deniz kıyısında bulunmakta olan Ordu, tarih olarak da eskilere dayanmaktadır. Yemyeşil yaylaları, tertemiz plajları ve uzun kıyısı bulunmaktadır. 

Ordu ve Giresun şehirlerinin arasına kurulmuş olan Ordu – Giresun HavaalanıOrdu sınırları içerisinde yer alan sivil kategoride değerlendirilen bir havaalanı olma özelliğine sahiptir.

2015 yılında hizmete girmiş olan Ordu – Giresun HavaalanıTürkiye ve Avrupa'da deniz üzerine inşa edilmiş olan ilk ve tek havaalanı olma özelliğine sahiptir.Ordu – Giresun havaalanısenelik 3 milyon yolcu taşıma kapasitesine sahip olan oldukça modern ve donanımlı bir havaalanı olarak hizmet vermektedir.

Yeni ve donanımlı bir havaalanı olmasına rağmen Ordu – Giresun Havaalanıile ilgili gelecek yıllarda uygulamaya konulması planlanan pek çok proje ve yenilik bulunmaktadır.

Karadeniz Bölgesi'nde Ordu ve Giresun illeri arasında yer alan bu havaalanı bu iki ilin de ulaşımı konusunda oldukça önemli bir yere sahip olup düzenlenen seferler ile her iki il için de ulaşım hizmeti sağlamaktadır.

Ordu – Giresun Havaalanıiçerisinde yolculara hizmet vermek amacı ile kurulmuş olan tesisler bulunmaktadır.

Bu tesisler; kafeterya, lavabo, mescit, bekleme salonları ve otopark gibi alanları kapsamaktadır. Bu alanlar yolcu kullanımına açık olup sefer düzenlendiği sürece aktif olarak faaliyet göstermektedir.

Ordu uçak bileti alan yolcular şehir merkezine gidebilmek için farklı şekillerde gidebilmektedir. İki farklı il için havaalanına ulaşım konusunda seçenekler bulunmaktadır. 

Havalimanında bulunan taksiler ile ulaşımınızı daha kısa ve konforlu bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. taksiler 7/24 hizmet vermektedir.

Havaş servisleri ile ulaşım sağlamak hem Ordu'ya hem Giresun'a ulaşım mümkündür. 

Turist olarak gelen yolcuların genellikle ulaşım araçları arasında araç kiralama seçeneğini tercih etmektedir.

İstediğiniz aracı kiralayarak gezeceğiniz yerlere rahatca ulaşabilirsiniz.

Hem ekonomik olması hem de hızlı olması açısından tercih edilen otobüsler belediye tarafından hizmet vermektedir.

Ordu-Giresun Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white