Tokat Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Tokat Havalimanı TJK LTAW

Tokat Havalimanı Hakkında Bilgi

Güneyinde Sivas, batısında Amasya ve kuzeyinde Samsun şehirleri yer alan Tokat'ın eski adı Kahcun olarak bilinir. Gezip ve görmek için hem tarihi hem doğal güzellikleri bulunmaktadır. Seyahatlerinizi uygun zamanlarda planlarsanız Tokat uçak biletinizi daha uygun fiyata alabilirsiniz.

Bir çok el işçilikli ürünlerin yapıldığı şehirde eski yıllarda da insanlar geçiminin bir kısmını el işçilikleriden sağlarlarken bir kısmı ise hayvancılıktan sağlarmış. Günümüzde de devam eden bu işlere meraklıysanız hiç duramyın Tokat uçak bileti alarak yolculuğunuzun ilk adımını atın.

Havalimanı yapımı girişimlerine 1976 yılında başlamıştır. Fakat o yılların şartlarında bazı olumsuzluklar meydana geldiği için ertelenmiştir.

1988 yılında 1700 metrelik pist inşaatlarına başlanmış 1990 yılında pist inşaatı bitirilmiştir.

1192 senesinde havalimanı bitmiş fakat hala eksikleri olduğu için resmi açılışı yapılmamıştır.

25 Ağustos 1995 günü Türk Hava Yolları uçağının Tokat Havalimanına inmesi ile havalimanı açılmıştır.

Havalimanı içerisinde vakit geçirebileceğiniz alanların yanı sıra size hizmet sunan bölümlerde vardır. örneğin; para çekmek/yatırmak için ATM noktaları, Tokat şehir merkezine ulaşım da önemli yer oynayan kiralık araçların bulunduğu ofisler, emanet eşya ofisleri ve uçak bileti satan bilet ofisleri gibi alanlar mevcuttur.

Bunların yanı sıra restoranlar, kafeler ve büfeler gibi yeme/içme hizmeti veren yerlerde bulunmaktadır.

Tokat Havalimanı ulaşım seçenekleri birden fazladır. Ulaşım konusunun en başında taksiler gelmektedir. Belediyenin otobüsleri ile Tokat Havalimanı ulaşım seçeneği vardır.

Tokat'da taksiler çok sık kullanılmaktadır. Havalimanı ulaşımında da bu seçenek kullanılabilir. En çok tercih edilen ulaşım araçları arasında taksiler yer almaktadır.

Tokat havalimanından servis hizmeti bulunmamaktadır.

Araç kiralama ofislerinden ihtiyacınıza uygun araç kiralayıp ulaşımlarınızı rahatça yapabilirsiniz.

Her noktaya rahat ulaşımı ve ekonomik olması açısından Tokat'ın en popüler ulaşım aracı otobüslerdir.

Tokat Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white