Hakkari Uçak Bileti

Hakkari Hakkında Bilgiler

Doğu Anadolu Bölgesi'nde doğunun sınır şehri olan ve bir uçtan bir uca diye tarif edilen illerden biri olan İran-Irak sınırında yer alan Hakkari, Van, Musul ve Şırnak ili ile sınır komşusudur.

Zagros Dağı eteklerinde yer alan yaylaları ve billur gibi akan dereleri ile hayvancılığın merkezi Hakkari'ye kara yolu ile yolculuk yapıldığı takdirde doğudaki son sınır şehridir. Hakkari zaman içerisinde Urartular, Medler, Persler ve diğer pek çok medeniyetin yaşamış olduğu ve bu medeniyetlerin bıraktığı izlerle doludur. Kültürel özelliklerinin pek değişmediği Hakkari özünü koruyan şehirlerden biridir.

Hakkari aşiret yapısı ve giyim kuşamındaki kültürel ve yöresel kıyafetleri ile ve ataerkil büyük aile şeklindeki yaşantıları ile dikkat çekiyor. Doğası, sosyal yaşantısı ve tarihteki geçmiş birikimlerinin yoğun olması sanatsal yeteneklerin çıkmasına ev sahipliği yapmıştır. Hakkari, Yılmaz ve Mustafa Erdoğan kardeşlerin memleketidir. Ayrıca Metin Uca'da Hakkarili'dir.

Şalvar ve puşi erkeklerin genel kıyafeti olurken, kadınların kıyafeti ise kolları geniş içlik üzerine desenli uzun elbiseden oluşur.

Hakkari köklü bir geçmişe sahiptir. Gezip gördükçe Hakkari' deki doğal güzelliklere hayran kalırsınız.

Hakkari Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Hakkari Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Hakkari Yüksekova Havalimanı 78 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white