1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Hakkari

Hakkari Uçak Bileti

Hakkari Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Hakkari Zaman Dilimi
GMT +3
Hakkari Şehri En İyileri
Zap Suyu, Meydan Medresesi, Otlu peynir
Hakkari Hava Durumu (14 Ağustos) 26°C Açık
Hakkari Hava Durumu (15 Ağustos) 26°C Açık

En Ucuz Hakkari Yurtiçi Uçak Seferleri

Ankara - Hakkari
Anadolu Jet
27 Ağu 2020
İstanbul - Hakkari
Türk Hava Yolları
07 Eyl 2020
Gaziantep - Hakkari
Türk Hava Yolları
09 Eyl 2020
Konya - Hakkari
Türk Hava Yolları
02 Eyl 2020
İzmir - Hakkari
Türk Hava Yolları
26 Ağu 2020
Samsun - Hakkari
Türk Hava Yolları
30 Ağu 2020
Antalya - Hakkari
Türk Hava Yolları
10 Eyl 2020
Hatay - Hakkari
Türk Hava Yolları
06 Eyl 2020
Malatya - Hakkari
Türk Hava Yolları
10 Eyl 2020
Adana - Hakkari
Türk Hava Yolları
06 Eyl 2020
Kayseri - Hakkari
Türk Hava Yolları
31 Ağu 2020
Trabzon - Hakkari
Türk Hava Yolları
14 Ağu 2020
Lefkoşa - Hakkari
Türk Hava Yolları
30 Ağu 2020
Van - Hakkari
Anadolu Jet
12 Eyl 2020

En Ucuz Hakkari Yurtdışı Uçak Seferleri

Kharkov - Hakkari
Türk Hava Yolları
17 Ağu 2020
Basel - Hakkari
Türk Hava Yolları
05 Eyl 2020
Hamburg - Hakkari
Türk Hava Yolları
16 Ağu 2020
Erbil - Hakkari
Türk Hava Yolları
07 Eyl 2020
Marsilya - Hakkari
Türk Hava Yolları
15 Ağu 2020
Bakü - Hakkari
Türk Hava Yolları
15 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Hakkari Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Hakkari Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Hakkari Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Hakkari Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
3,50 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
5 TL

Hakkari’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Hakkari uçak bileti kullanarak Hakkari’ye gitmek isteyen ziyaretçiler doğru zamanlama yapmalıdır. Her mevsim başka olan Hakkari ili ve ilçelerini tanımak ve gezmek için her mevsim Hakkari'ye uçabilirler. 4 mevsim karlı dağlarını görmek isteyen ziyaretçiler kış mevsimi de dahil olmak üzere Hakkari'yi ziyaret edebilirler.

Hakkari Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Hakkari uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 3,50 TL

Cüzi bir miktara belediye otobüsleri Yüksekova merkezine havalimanından ayrılan yolcuları götürmektedir. Tek hat üzerinden yapılan otobüs seferleri yolcuların ilk tercih ettiği toplu taşıma aracıdır. Diğer taşıma araçları da kişilerin tercihleri doğrultusunda olup isteyenler her hangi birini tercih edebilirler.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 20 TL

Hava alanından Yüksekova il merkezine gidebilmek amacıyla taksi hizmetlerinden de faydalanılabilir. Hava alanında bulunan taksiler istenilen zamanda hazır olarak hizmet verirler. Beklemek istemeyenler yüklerinin fazlalığı gibi sebepler ile bazı yolcular pahalı da olsa taksileri tercih etmektedirler. Yüksekova merkezi hava limanına yakın olduğu için taksiler çok pahalı olmamaktadır

Araç Kiralama

Ortalama Fiyatı: 80 TL

Havalimanına indikten sonraki süreçte havalimanı içerisinde hizmet veren kiralık araç ofislerinden ihtiyaçlarına uygun araçları kiralayarak tercihlerini bu yönde kullanabilirler. Yüksekova Selahaddin Eyyübi Havaalanı'nda yolculukları sona erenlerin Hakkari merkeze gitmeyi düşünenler için zaman önemlidir.

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra havalimanına iniş yapan ziyaretçiler havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama şirketlerinden istedikleri özelliklerde araç kiralayarak

Hakkari Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Hakkari'de Selahaddin Eyyubi Havalimanı adını taşıyan havalimanı Yüksekova sınırları dahilindedir. Hakkari uçak bileti alan yolcular Hakkari il ve ilçelerine veya çevre illere gidebilmek için bu havalimanını tercih etmektedirler.

Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı'nın Yüksekova'ya uzaklığı 5 km olduğu için havalimanından Yüksekova ilçesine 8-10 dakikalık bir zaman diliminde trafik sorunu yaşamadan ulaşırlar.

İç ve dış hatlar olmak üzere iki terminalden oluşan Selahaddin Eyyübi Havalimanı içerisinde iç ve dış terminal yolcularının ihtiyaçlarına yönelik hizmetler bulunmaktadır.

Hakkari'ye uçak yolculuğu yaparak gitmek isteyenler uçak bileti ile havalimanından Yüksekova ilçe merkezine veya Hakkari merkez ve diğer ilçelerine gidebilmek için çeşitli alternatiflerden faydalanabilmektedir. Bu alternatif ulaşım yollarından kişiye özel araç, kiralama yöntemi ile araç, servis hizmeti veren midibüs, otobüs ve ticari taksi olmaktadır.

Hakkari’ye Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Hakkari uçak bileti alarak gerek doğası ve gerekse kültürü ile gezilebilecek şehirler arasında öncelikle yer alır. Hakkari il merkezine 45 km uzaklıkta bulunan ve zap suyu ile birleşen bir tarafı buzul diğer tarafı yeşilliklerle dolu cennet cehennem vadisi. Bölgeye giden doğa severler kamp, dağ sporları, kaya tırmanışları, doğa yürüyüşleri gibi etkinlikler düzenlerken, bir yandan da gizli kalan cennetleri keşfetme olanağı buluyor.
 2. Barçelan yaylasında yer alan ve çöküntü kar sularından oluşan göl berrak ve masmavi renklidir. İsmini Hakkari de hüküm sürmüş Seyithan Ağa’dan almıştır. Hakkarililer'in ve Hakkari’ye gelenlerin en sık ziyaret ettikleri yerlerdendir.
 3. Hakkari ile özdeşleşen kayak merkezi il merkezine 12 km uzaklıkta bulunan Merga Bütan Yaylasında bulunur. Bu yayla 2700 rakımlı bir yer olup uzun bir kış geçirmektedir.
 4. Hakkari sınırlarında yer alan eşsiz doğa manzarası ile insanları büyüleyen Hakkari’de gezilecek yerlerdendir. Çoğu halen bakir olan yerlerden biri de bu şelaledir. Bu şelaleye yaz mevsiminde yöre halkı akın etmektedir. Serin havası, soğuk suyu, yeşilliği ve manzarası tam bir mesire alanıdır.
 5. Hakkari ilinde bulunan ve dünyaya ihracatı yapılan jirkan kilimleri doğanın bitki örtüsünün tüm renkleri ile üretilmektedir. Kök boya ile yapılan iplikler Hakkari sanatçılarının ellerinden desen desen ve ilmek ilmek örülerek çıkar. Bu kilimlerin sergilendiği müze Hakkari’de gezilecek yerlerdendir.

Hakkari Hakkında

Doğu Anadolu Bölgesi'nde doğunun sınır şehri olan ve bir uçtan bir uca diye tarif edilen illerden biri olan İran-Irak sınırında yer alan Hakkari, Van, Musul ve Şırnak ili ile sınır komşusudur.

Zagros Dağı eteklerinde yer alan yaylaları ve billur gibi akan dereleri ile hayvancılığın merkezi Hakkari'ye kara yolu ile yolculuk yapıldığı takdirde doğudaki son sınır şehridir. Hakkari zaman içerisinde Urartular, Medler, Persler ve diğer pek çok medeniyetin yaşamış olduğu ve bu medeniyetlerin bıraktığı izlerle doludur. Kültürel özelliklerinin pek değişmediği Hakkari özünü koruyan şehirlerden biridir.

Hakkari aşiret yapısı ve giyim kuşamındaki kültürel ve yöresel kıyafetleri ile ve ataerkil büyük aile şeklindeki yaşantıları ile dikkat çekiyor. Doğası, sosyal yaşantısı ve tarihteki geçmiş birikimlerinin yoğun olması sanatsal yeteneklerin çıkmasına ev sahipliği yapmıştır. Hakkari, Yılmaz ve Mustafa Erdoğan kardeşlerin memleketidir. Ayrıca Metin Uca'da Hakkarili'dir.

Şalvar ve puşi erkeklerin genel kıyafeti olurken, kadınların kıyafeti ise kolları geniş içlik üzerine desenli uzun elbiseden oluşur.

Hakkari köklü bir geçmişe sahiptir. Gezip gördükçe Hakkari’ deki doğal güzelliklere hayran kalırsınız.

Hakkari Fotoğraf Galerisi

Hakkari Nerede?

Hakkari Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
3,50 TL
Taksi
3 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Hakkari'de şehir içi ulaşımda en çok tercih edilen araç taksidir. Hem kısa mesafede Yüksekova Merkeze ulaşım sağlanır hem de ucuzdur. Hakkarililer taksileri ulaşım aracı olarak öncelikle tercih etmektedirler. Yüksekova merkezden Hakkari ve diğer ilçelere ulaşım otobüs, minibüsler ile sağlanmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Yüksekova merkezine ulaşmak için havaalanı ulaşımı sonrası kara taşıtlarını kullanmak gerekir. Ulaşım taksi, servis ve belediye otobüsleri aracı ile sağlanır. Servis, minibüs ve taksiler uçak saatleri ile eş değer çalışır. Taksi en çok tercih edilen kara taşıtı olup hız konfor ve zaman açısından önem arz etmekte kolaylıktır.

Hakkari’de Gezilecek Yerler

Meydan Medresesi
Taş Köprü
Hoşap Kalesi
Peri Bacaları
Girişinde Kuran Ayetleri Asılı Meydan Medresesi

Osmanlılar zamanında şehrin yöneticisi olan İzzeddin oğlu İbrahim Bey tarafından yapıldığı düşünülen Meydan Medresesinin yapılış tarihi hakkında net bilgi bulunmamaktadır. Üzerinde bulunan kitabede 1701 yılında yapıldığı belirtilen ve günümüzde merkez ilçesine bağlı Biçer mahallesinde yer alan bu medresenin girişinde Kuran-ı Kerim’den alınan ayetler asılı.

Taşköprü

Şemdinli ilçesi sınırları dahilinde bulunan ve Şemdinli’den 16 km uzaklıkta olan Taş Köprü, Şemdinli deresi üzerinde yer alıyor. Yapılış tarihi tam olarak bilinmemekle beraber 19. yüzyılda Kelat Sarayını yaptıran Seyyit Mehmet Sıddık tarafından inşa ettirilen köprü, ihtişamlı görünümüyle fotoğraf meraklılarının bölgeye çekmektedir.

Hoşap Kalesi

Hakkari-Van yolu üzerinde bulunan Hoşap Kalesi, Urartular tarafından yapılmış ve günümüze kadar ayakta kalmayı başaran tarihi eserdir. Günümüzdeki haline 17. yüzyılda yapılan son onarımlar sonrasında kavuşan bu tarihi yapı, bölgeye gelen ziyaretçilerin uğramadan geçmediği turistik yerler arasında.

Peri Bacaları

Peri Bacaları, Nevşehir Kapadokya dışında Hakkari İlinin Yavuzlar köyünde de bulunuyor. Hakkari’ de Vanadokya olarak da bilinen bu bölge, ilde görülmesi gereken yerlerin başında yer almaktadır. Özellikle kış aylarında masal gibi görüntüsü ile.

Hakkari il ve ilçelerindeki çoğu alan Unesco tarafından koruma altına alınmıştır. Bu bölgelerin özellikle gezilmesi, görülmesi gerekir ve özellikle yolu düşen yada düşecek olanlara tavsiye edilmelidir

Hakkari’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Otlu peynir
Gulul
Doğaba
Parmak (Yüksekova) Kebabı
Hakkari Eşittir Otlu Peynir

Hakkari’de kahvaltıların ve ara öğünlerin vazgeçilmez unsuru otlu peynirdir. Binbir çeşit peynir otları baharın yeşilliğinde toplanarak peynire aroma versin peynire katılır. Otlu peynir çay, karpuz kavun, domates ve salatalıkla yenildiği gibi yavan ekmekle bile çok lezzetlidir. Hakkari’den yurdun her yerine ticareti yapılan otlu peyniri yerinde tadmak için Hakkari uçak bileti olanaklarından faydalanmak gerekir.

Gulul

Pirinç ve darı ile hazırlanan yoğurt çorbasıdır. Yoğurt çorbası her yörede farklı isimler ile bilinir. Hakkari yöresinin yoğurt çorbası da Gulul ismi ile bilinir. Hayvancılığın yoğun yapıldığı bölgede hayvansal ürünler çok tüketilir.

Doğaba

Kırmızı et, buğday ve yoğurdun baharatlarla harmanlanarak pişirilmesi sonucu elde edilen bir ana yemektir. Katı pilava yakın olan bu yemek Hakkarililerce çok sevilir.

Parmak Kebabı Ya Da Yüksekova Kebabı

Biber, patlıcan ve kuşbaşı etlerin parmak şeklinde dizilerek fırınlarda yapılan bir ana yemek ve davetlerde ikram yemeği özelliği vardır.

Keşkek

Hakkarililer'in olmazsa olmaz yemeklerinden olan keşkek kırmızı et, buğday, salça ve baharatlarla yapılan ve özellikle misafirlere ikram edilen bir yemeğidir.

Bunların dışında da geniş bir yemek kültürüne sahip olan Hakkari’de cimilig, hekerun, sengeser, aside tatlısı, kepaye, lalaped, kiriş ve keledoş yöresel tadların tadına bakmak için Hakkari'de belli bir süre kalmak gerekir. Kaldıkça yeni lezzetleri tatmak mümkün olacaktır.

Konaklama İçin Hakkari Otel Seçenekleri

Ucuz Hakkari uçak bileti ile Hakkari seyahatine çıkanlar konaklama konusunda farklı alternatiflerde seçebilecek imkanlara sahiptirler.

Hakka Otel Şenler
Hakkari merkezde konumlanan Hotel Şenler, Şık ve modern tasarımlı odalarıyla konforlu bir konaklama imkanı sunuyor. Kahvaltı konseptiyle hizmet veren tesiste, sabah kahvaltısı açık büfe olarak sunuluyor.
Çevreyolu üzeri/HAKKARİ
Otel Ümit
Otel Hakkari’nin bilinen otelleri arasındadır. Şehir merkezine yakınlığı ile tercih edilen otel ayrıcalıklı hizmetleri ile akla gelen oteller arasında öncelikle yer alır.
Bulak Mahallesi Altay caddesi No.1009/2 /HAKKARİ
Sibar Otel
Valilik parkına 700 metre uzaklıkta olan otel merkezi alandadır. Yüksekova Selahaddin Eyyubi Hava alanına 70 km uzaklıktadır.
Sk Bulak Mahallesi:30000 Hakkari

Hakkari Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ankara - Hakkari 327,99 TL 1 Saat 40 Dakika
İstanbul - Hakkari 368,99 TL 2 Saat 5 Dakika
Isparta - Hakkari 453,90 TL 18 Saat 55 Dakika
Denizli - Hakkari 456,81 TL 15 Saat 45 Dakika
Kahramanmaraş - Hakkari 488,81 TL 17 Saat 35 Dakika
Gaziantep - Hakkari 491,73 TL 15 Saat 5 Dakika
Artvin - Hakkari 519,00 TL 9 Saat 45 Dakika
Konya - Hakkari 530,81 TL 10 Saat 45 Dakika

Hakkari İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

08:45 1-2 Saat
Hakkari - Hakkari
Otobüs Bileti
15 TL
İncele 15 Ağu 2020
10:00 2-3 Saat
Van - Hakkari
Otobüs Bileti
40 TL
İncele 15 Ağu 2020

Hakkari Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Hakkari uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Anadolu Jet, Türk Hava Yolları.
 • Hakkari yurt içi uçak bileti ne kadar?

  Hakkari varışlı popüler yurt içi uçak seferlerinden en ucuzu Ankara - Hakkari olup, bilet fiyatı 327,99 TL'dir.
 • Hakkari yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Hakkari varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Kharkov - Hakkari olup, bilet fiyatı 1.022,35 TL'dir.
 • Hakkari şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Kasım ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Hakkari ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Özlediğimiz Karlı Manzaralar! İşte Türkiye'de Karların En Çok Yakıştığı 10 Dağ
Özlediğimiz Karlı Manzaralar! İşte Türkiye'de Karların En Çok Yakıştığı 10 Dağ
13 Ocak 2020
En uzun gece 21 Aralık’ın ardından kış kendini tüm yurtta hissettirmeye devam ediyor. Başta Doğu illerimiz olmak üzere, Türkiye’de karların en çok yakıştığı illerdeki 10 dağ manzarasını sizler için l
Okunması Gereken Dünyanın En İyi 22 Seyahat Kitabı
Okunması Gereken Dünyanın En İyi 22 Seyahat Kitabı
25 Eylül 2019
Seyahat etmek güzel, seyahat hakkında okumak ayrı güzel. Geçmişten günümüze seyahat hakkında, seyahat anıları hakkında bir sürü eser yazılmış. Bu yazımızda sizlere dünyanın en iyi 22 seyahat kitabında
Türkiye'de Doğasıyla Meşhur Pek Bilinmeyen Yerler
Türkiye'de Doğasıyla Meşhur Pek Bilinmeyen Yerler
17 Kasım 2018
Eğer Türkiye’de doğa harikası deyince aklınıza sadece Pamukkale Travertenleri gibi popüler yerler geliyorsa çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Bu sebeple, bu yazımızda Türkiye’nin saklı kalmış doğa hari
Efsane Filmler Nerede Çekildi: 7 Şehir, 7 Film
Efsane Filmler Nerede Çekildi: 7 Şehir, 7 Film
27 Nisan 2017
Beyaz perdenin büyüsüne şehrin güzellikleri de katılınca, şehir bir mekân olmaktan çıkıp, bir yardımcı oyuncuya dönüşüyor. Böyle olunca da filmler oyuncularıyla, replikleriyle ve mekânlarıyla hafızala

Hakkari Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (63)
İyi (19)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%77
%23
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
82 Değerlendirme
B*** Ö***
13 Kasım Salı
Herşey çok hızlı oldu ev arkadaşım ile karar verdik, atladık gittik kamp yaptık geldik
K*** M***
18 Ağustos Cumartesi
Tarihi dokuları çok güzel gidilip görülmesi gereken biryer bence
B*** T***
15 Temmuz Pazar
Arkadaşımın yanına gideceğim bakalım nasıl biryer gidip görücez
A*** H***
10 Haziran Pazar
Arada farklılık yapmak iyidir, tatil için bu haftasonu oradaydık
R*** A***
8 Haziran Cuma
abimin yemin töreni için gitmiştik ailecek kısa sürelide olsa gezmekten keyif aldım
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Hakkari Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 14.08.2020 04:38:38 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Hakkari, (YKO)
YKO
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531