1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Şırnak Uçak Bileti

24 Ağustos
Bugün
Açık
37°C
25 Ağustos
Yarın
Güneşli
39°C
26 Ağustos
Pazartesi
Güneşli
40°C
Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Zaman Dilimi
GMT +3
Şırnak Şehri En İyileri
  • Kaplıcalar
  • Finik Ören Yeri
  • Kutlık
Şırnak

En Ucuz Şırnak Yurtiçi Uçak Seferleri

Ankara - Şırnak
Anadolu Jet
21 Eyl 2019
İstanbul - Şırnak
Anadolu Jet
18 Eyl 2019
Adana - Şırnak
Anadolu Jet
22 Eyl 2019
Gaziantep - Şırnak
Anadolu Jet
22 Eyl 2019
Diyarbakır - Şırnak
Türk Hava Yolları
14 Eyl 2019
Hatay - Şırnak
Anadolu Jet
20 Eyl 2019
İzmir - Şırnak
Türk Hava Yolları
22 Eyl 2019
16 Eyl 2019
Antalya - Şırnak
Anadolu Jet
18 Eyl 2019
Kayseri - Şırnak
Türk Hava Yolları
21 Eyl 2019

En Ucuz Şırnak Yurtdışı Uçak Seferleri

Hanover - Şırnak
Türk Hava Yolları
04 Eyl 2019
Dusseldorf - Şırnak
Türk Hava Yolları
05 Eyl 2019
Tiflis - Şırnak
Türk Hava Yolları
21 Eyl 2019
Frankfurt - Şırnak
Türk Hava Yolları
15 Eyl 2019
Berlin - Şırnak
Türk Hava Yolları
28 Ağu 2019
Hamburg - Şırnak
Türk Hava Yolları
21 Eyl 2019
Bakü - Şırnak
Türk Hava Yolları
31 Ağu 2019
Erbil - Şırnak
Türk Hava Yolları
26 Ağu 2019
Odessa - Şırnak
Türk Hava Yolları
25 Ağu 2019
Kiev - Şırnak
Türk Hava Yolları
02 Eyl 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Şırnak Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Şırnak Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Şırnak Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Şırnak Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
2,60 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 TL

Şırnak’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mart

Ucuz Şırnak uçak bileti kullanarak Şırnak'a gitmek isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli konulardan biri yolculuk için en uygun zamanın hangi gün ve ay olduğunu tespit ederek, en doğru zamanda yolculuk yapmaktır. Çok sıcak olan kente normal şartlarda en güzel yolculuk zamanı ilkbahar olacaktır. Kentim tüm güzelliklerine bu mevsimde şahit olabilir, daha rahat gezebilir ve tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca bahar ayına girerken kutlanılan Nevruz coşkusuna katılabilir ve bu aylarda düzenlenen festivallerde eğlenme imkanı bulabilirsiniz. Nevruz kutlamaları sırasında birçok farklı eğlence düzenlenmektedir. Birçok ziyaretçi bu mevsimde hem nevruz kutlamaları hem de festivaller için şehre akın etmektedir.

Şırnak Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Şırnak uçak bileti ile yolculuk yapanlar havalimanından şehir merkezine farklı araçlar ile ulaşım sağlayabilmektedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 25 TL

Şırnak havaalanından şehir merkezine en rahat ve kolay biçimde ulaşım sağlayabileceğiniz araçlardan biri Havaş otobüsleri olacaktır. Şırnak Havalimanına inen uçuş severleri çok kısa bir süre sonra şehir merkezinin farklı noktalarına seferle düzenlemektedir. Şırnak merkez ve çevre otellere kolayca ulaşım imkanı bulabilirsiniz. Otobüslerin havaalanında kalkış saatleri ile ilgili genel bilgilere havalimanlarında bulunan bilgilendirme panolarından ulaşmanız mümkün.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 2,60 TL

Havalimanından Şırnak şehir merkezine, otellere otogara girmek isteyen yolcular belediye otobüsü seferlerinden yararlanmaları mümkün olmaktadır. Havalimanından her saat başı kalkan otobüs ve münibüs seferleri ile ucuz ulaşım imkanı bulabilirsiniz. Bunun için farklı seferleri tercih edebilirsiniz. Havalimanından ortalama süre: 15 dakika Havalimanından uzaklık: 9 km

Taksi

Ortalama Fiyatı: 30 TL

Havalimanından şehir merkezine daha rahat yolculuk yapmak isteyenlerin tercihleri arasında taksi hizmetleri yer almaktadır. Bu sayede beklemeden biran önce girmek istediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Her saat taksi hizmeti bulabileceğiniz noktalar bulunmaktadır. Yolculuk sürenizi net olarak bilmek için taksi hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Araç Kiralama

Diğer yolcuların kalkış saatlerini beklemeden zaman kaybetmeden yolculuk yapmak istiyorsanız havalimanın terminalinde yer alan araç kiralama şirketlerinden yararlanarak istediğiniz aracı kiralayabilir ve yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Şırnak Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Şerafettin Elçi Havalimanı Cizre kentine yaklaşık olarak 9 km uzaklıkta bir mesafeye sahiptir. Havaalanı kente çok uzak mesafede bulunmadığı için şehir merkezine ulaşmak için toplu taşıma ya da taksi hizmetlerinden yararlanmak mümkün olmaktadır. Ayrıca havaalanının otoparkı bulunması sebebi ile özel araçlarınızla ulaşmanız mümkün hale gelmektedir.

Şırnak uçak bileti avantajlarından yararlanarak uçmak isteyen yolcular rahatlıkla seyahat edebilmektedir. Uçak saatinizi beklerken salon içinde bireysel aktivitelerinizi geçirebileceğiniz yerle mevcuttur. Bu alanlarda müzik dinleyebilir, internet bağlantısının olduğu yerlerde telefon veya tabletlerinizden film veya video izleyebilirsiniz.

Şerafettin Elçi Havaalanı yolcuların ihtiyaçlarını karşılama amacı ile bünyesinde birçok tesis bulundurmaktadır. Sürekli açık olarak hizmet veren bu tesis içerisinde müşterilerin özel ihtiyaçlarını karşılayacağı birçok alan bulunmaktadır.

Şırnak Havaalanı içerisinde bankamatiklerden para çekme ve yatırmanız mümkün. Bunların yanı sıra salık sorunları için müracaat edebileceğiniz sağlık üniteleri de bulunmaktadır. Ayrıca 3320 metrekarelik bir otoparka sahiptir. Havaalanına en yakın otel 11.6 kilometre uzaklıktadır.

Şırnak’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Şırnak uçak bileti avantajlarından yararlanarak Şırnak'a gitmek için önemli nedenlerden birisi yöresel yemeklerin lezzetli ve bol olmasıdır. Özellikle Beytüşşebap çorbası ile ünlüdür.
  2. Şehir ile özdeşleşen ve Şırnak denilince akla gelen yemeklerden biri olan içli köfte için mutlaka Şırnak'a gitmeniz gerekiyor. En lezzetli köfte yemeklerini burada yiyebilirsiniz.
  3. Şırnak ilinin en önemli yerlerinden biri olan Cudi Dağı mutlaka görmeniz gereken yerler arasında yer alıyor. Birçok hikayeye konu olmuş mekana ev sahipliği yapan yerde bilindiği üzere Nuh'un gemisinin bu yere indiğine inanılmaktadır.
  4. En büyük ve gözde ilçelerinden olan Cizre'de mutlaka görmeniz gereken Cizre Kalesi iç ve dış kale olarak iki yapıdan meydana gelmektedir. Şehirde en çok ziyaret edilen yerler arasında bulunan mekan Dicle nehri kenarında kurulu olup harika bir manzaraya sahiptir. Birçok turist manzaraya hayran kalmaktadır.
  5. Sağlık amacı ile ziyaret etmeniz gereken Şırnak' da mutlaka görmeniz ve girmeniz gereken yerlerden biri Belkısana Kaplıcası olmaktadır. Dicle nehri kıyısında bulunan kaplıca şifalı suları sayesinde birçok hastalığa iyi gelmektedir. Kaplıca suyunun sıcaklığı 67 derece olarak bilinmektedir.

Şırnak Hakkında

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Şırnak tarihsel olarak çok eski bir geçmişe sahiptir. Birçok önemli eserin bulunduğu il rivayetlere göre tarihi Nuh Tufanı öncesine dayanmaktadır. Bu rivayetlere göre tufandan sonra Nuh'un ilk yerleştiği şehir olarak bilinmektedir. Çok önemli bir şehir olan Şırnak Cudi Dağı Antik Kent ve Mağarası görülmeye değer yerle arasında yer almaktadır.

İkinci kez Nuh ve Oğulları tarafından inşa edildiğine inanılan şehir bazı tarihlere göre Şırnak kelimesi için Şehri Nuh'tan türetildiği söylenmektedir. Irak ve Suriye'ye komşu olan şehir 7.152 km ölçüme sahiptir. Karasal iklimin hüküm sürdüğü şehirde yazlar çok sıcak kışlar ise oldukça yağışlı geçmektedir. Birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapan şehre kara yolu ile ulaşım oldukça kolaydır.

Halkın büyük çoğunluğu Kütçe olarak konuşmaktadır. Genel olarak Hekari lehçesi hakimdir. Değişik lehçeye sahip olan halk konuşması, birbirlerine hitap şekilleri ve sıcak kanlılıklarını görebilirsiniz.

Şırnak Fotoğraf Galerisi

Şırnak Nerede?

Şırnak Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,60 TL
Taksi
3 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şırnak' da en popüler ulaşım aracı otobüs ve minibüs olmaktadır. Şehrin tüm yerlerine ulaşım sağlayan araçlar bulunmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şırnak' da en popüler ulaşım aracı otobüs ve minibüs olmaktadır. Şehrin tüm yerlerine ulaşım sağlayan araçlar bulunmaktadır.

Şırnak’da Gezilecek Yerler

Finik Ören Yeri
Cizre Ulu Camii
Cizre Kalesi
Beyaz Köprü
Abdaliye Medresesi
Tarihini Tanımak İçin En Doğru Adres: Finik Ören Yeri

Şırnak'ın en önemli yapılarından biri olan kale Cizre ilçesinde bulunmaktadır. M.Ö 4000 yılından kalma kale içinde saraylar, mağaralara oyulmuş evler, kadın ve erkek kabartmaları bulunmaktadır. Finik Kalesi Şırnak ilinin en önemli yapılarındandır.

En Önemli Ve Eski Cami Ziyareti İçin Mutlaka: Cizre Ulu Camii

639 yılında camiye dönüştürülen Cizre Ulu cami eski bir kiliseden HZ. Ömer zamanında camiye dönüştürülmüştür. Caminin en önemli özelliği İki başlı ejder ve Aslan figürlerinden oluşan kapı tokmağıdır. Selçuklu dönemine kadar eski olan bu kapı tokmağı Türk ve İslam Eserleri Müzesi'nde sergilenmektedir. Ayrıca 1160 yılında Cizre Beyi Baz Şah'ın oğlu Al Sencer tarafından yeniden yapılandırılmıştır.

Yapısı Ve Mimarisi İle Sizi Hayran Bırakacak Tarih Yapı: Cizre Kalesi

Hem tarihi bir mekan ziyareti hem de manzara görmek için gidebileceğiniz en güzel mekanlar arasında yer almaktadır. Cizre şehir merkezinde bulunan kale dış ve iç kale şeklinde iki yapıdan meydana gelmektedir. Kale üzerinden dışa doğru bakıldığında harika br doğa ve nehir manzarası görebilmeniz mümkün oluyor. Dicle kenarında yer alan kale manzarası ile sizi kendine hayran bırakacak nitelikte.

Görülmeye Değer Yerlerin Başında: Beyaz Köprü

Uludere ilçesine yaklaşık uzaklığı 15 km uzaklıkta olan Beyaz Köprü yıllar içinde su taşkınları yüzünden yan duvarlarının tahrip olmasına rağmen mimarisi ve çevresi ile görülmeye değer mekanları arasında yer alıyor. Hoş görünümü kesme taştan yapılan kemerleri ile göremeye değer bir mekan.

Medrese Ziyaretlerine Ruhunuzu Doyuracak Bir Mekan: Abdaliye Medresesi

15. yüzyılda yapıldığı bilinen Abdaliye Medresesi Arap vatandaşları dahil birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Bu medreseyi önemli kılan ve ilgi görmesine neden olan sevip de kavuşamayan aşıklar Mem ve Zin'in aşkıdır. hikayede aşık olup kavuşamayan ve onlara engel olan Bekir karakteri anlatılmaktadır.

Şırnak’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kutlık
Sebidev
Kipe
Perde Pilavı
Şırnak İle Özleşen Lezzet: Kutlık

İçli köftenin farklı bir versiyonu olan harika bir lezzet Şırnak yöresine özgüdür. Bulgur ve yarma yoğrularak hamur elde edilir ve içine kıyma harcı konularak, yağda kızartılır. Şırnak uçak bileti ile Şırnak:'a özgü olan bu harika lezzeti yemek için mutlaka gitmeniz gerek. görünmektedir.

 Yemeğe Doyamayacağınız Farklı Bir Lezzet Serbidev

Sıcak yenmesi tavsiye edilen bu lezzet Şırnak yöresine özgü yemek çeşididir. Ana malzemesi yarma olan yemek görsel olarak çok güzel bir görüntüye sahip. Yarma iyice pişirilir, büyük bir tabağa konur, içi açıldıktan sonra yoğurt, baharatlar ve tereyağı sosu konur. Servis öncesi ise susamla süslenmektedir.

Farklı Lezzet İle Tatmanız Gereken Yemek: Kipe

Mumbarın değişik bir versiyonu olan Şırnak yöresine ait olan Kipe koyun bağırsağından yapılmaktadır. Koyun bağırsağı iyice yıkanır, temizlenir ve bezleri koparılır. Koyun bağırsağının içine kıymalı ve pirinçli harç konularak yapılmaktadır. Şırnak halkının çok sevdiği yemekler arasında yer almaktadır.

Kaşık Kaşık Yiyeceğini: Perde Pilavı

Şırnaklıların vazgeçemediği yemekler arasında yer alan Perde Pilavı bakır tencerede pişirilmektedir. Pişirildikten sonra ters çevrilerek servis yapılan pilav yöresel bir yemektir.

Konaklama İçin Şırnak Otel Seçenekleri

Ucuz Şırnak uçak bileti ile iş ve gezi amacı ile Şırnak'a giden ziyaretçiler konaklama için oldukça çeşitli ve konforlu seçenekler bulabilir.

Divan Cizre Otel

Şehrin ilk ve tek 5 yıldızlı oteli, şık ve göz alıcı dekoru ile dikkat çekiyor. Toplam 132 odaya sahip otelde 121 superior oda, 1 Prensidential suite, 10 One Bendroom Suite odası bulunuyor. Havalimanından ulaşım oldukça rahat ve yakın.

Konak Mahallesi, Silopi Caddesi. No:234, 73200 Cizre/Şırnak
Şehr i Nuh Otel

5 yıldızlı otel konforu olan konaklama yerinde toplam 172 otel odası bulunmaktadır. Havalimanından ulaşım imkanı bulunan otel oldukça konforlu ve rahattır.

Bahçelievler Mahallesi, Cizre Caddesi no: 76 73000 Merkez/Şırnak
Otel Grand Silopi

4 yıldıza sahip otelde her bütçeye göre oda bulunmaktadır. Spa ve hamam bulunan otel oldukça konforludur.

Şerin Harun Boy Mahallesi, İpek Yolu Caddesi, 73400 Silopi/ Şırnak

Şırnak Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ankara - Şırnak 191,99 TL 1 Saat 35 Dakika
İstanbul - Şırnak 311,99 TL 2 Saat
Malatya - Şırnak 333,30 TL 7 Saat 30 Dakika
Adana - Şırnak 335,95 TL 3 Saat 40 Dakika
Gaziantep - Şırnak 335,95 TL 3 Saat 40 Dakika
Dalaman - Şırnak 347,00 TL 2 Saat 50 Dakika
Ordu - Şırnak 363,30 TL 2 Saat 45 Dakika
Diyarbakır - Şırnak 364,58 TL 4 Saat 25 Dakika

Şırnak İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

01:50 4-5 Saat
Diyarbakır - Şırnak
Otobüs Bileti
50 TL
İncele 25 Ağu 2019
11:30 5-6 Saat
Şanlıurfa - Şırnak
Otobüs Bileti
50 TL
İncele 25 Ağu 2019
14:30 8-9 Saat
Gaziantep - Şırnak
Otobüs Bileti
80 TL
İncele 25 Ağu 2019
15:00 13-15 Saat
Kayseri - Şırnak
Otobüs Bileti
130 TL
İncele 25 Ağu 2019
20:30 12-14 Saat
Mersin - Şırnak
Otobüs Bileti
100 TL
İncele 25 Ağu 2019
21:59 10-12 Saat
Adana - Şırnak
Otobüs Bileti
90 TL
İncele 25 Ağu 2019

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Şırnak ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Kurban Bayramı Yaklaştı! İşte Herkese Uygun Tatil Önerilerimiz
Kurban Bayramı Yaklaştı! İşte Herkese Uygun Tatil Önerilerimiz
02 Ağustos 2019
Kurban Bayramı yaklaşıyor. Tam da güzel bir tatil zamanı gelmemiş miydi? Keyifli bir tatil bizleri bekliyor. Kurban Bayramı 2019’da Ne Zaman &  Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak? Verelim müj
Kurban Bayramı Tatili Ne Zaman? Kurban Bayramı Tatili Önerileri
Kurban Bayramı Tatili Ne Zaman? Kurban Bayramı Tatili Önerileri
31 Temmuz 2019
Müslüman âleminin Ramazan Bayramı’ndan yaklaşık iki ay sonra kutladığı Kurban Bayramı 2019 yaklaştıkça herkesin aklında “Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı hangi gün? Kurban Bayramı ayın kaçında?
Transit Vize Nedir? Nasıl Alınır? Transit Vize İstemeyen Ülkeler
Transit Vize Nedir? Nasıl Alınır? Transit Vize İstemeyen Ülkeler
20 Haziran 2019
Yurtdışı seyahatlerinde karşımıza çıkan transit vize hakkında hazırladığımız yazıda; Transit Vize Nedir?, Transit Vize Nasıl Alınır?, Transit Vize Almak Zor mu?, Transit Vize Nereden Alınır? Gibi soru
Türkiye'nin 7 Coğrafi Bölgesinde Seyahat Önerileri
Türkiye'nin 7 Coğrafi Bölgesinde Seyahat Önerileri
02 Eylül 2018
Her bir köşesi cennet ülkemizin yedi ayrı bölgesinde, seyahat severlerin uğraması gereken pek çok tatil rotası bulunuyor. Tatil tercihlerinin yurt içine yönelmeye başladığı son yıllarda, siz de ülkemi

Şırnak Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
Kamp için gitmiştik, güzel egzotik bir yer
Çok zaman geçirdik, çok güzel bir tatildi bizim için
Herşey çok güzeldi, insanları çok farklı kültürü çok farklı.
Tur ile gitmiştik, biz çok keyif aldık gerçekten güzeldi teşekkür ederiz
Biz çok keyif aldık, güzel bir tatildi bizim için
uçak yolculuğu çok güzeldi ama şehir benim için uygun değildi
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Şırnak Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

24.08.2019 05:07:43
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Şırnak, (NKT)
NKT
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=42194
/
42194