1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +

Karaganda Uçak Bileti

14 Aralık
Bugün
Bulutlu
-12°C
15 Aralık
Yarın
Parçalı Bulutlu
-11°C
16 Aralık
Pazartesi
Parçalı Bulutlu
-10°C
Para Birimi
Kazakistan Tengesi (KZT)
Zaman Dilimi
GMT +6
Karaganda Şehri En İyileri
  • Kiliseler ve Katedraller
  • Ecomuseum
  • Kımız

En Ucuz Karaganda Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Karaganda
Aeroflot Russian Airlines
26 Ara 2019
Antalya - Karaganda
Aeroflot Russian Airlines
26 Ara 2019
Gaziantep - Karaganda
Türk Hava Yolları
05 Oca 2020
İzmir - Karaganda
Türk Hava Yolları
05 Oca 2020
Ankara - Karaganda
Türk Hava Yolları
15 Ara 2019
Lefkoşa - Karaganda
Türk Hava Yolları
17 Ara 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Karaganda Kalkışlı Uçak Seferleri

Karaganda - Antalya
Aeroflot Russian Airlines
11 Oca 2020
Karaganda - Denizli
Aeroflot Russian Airlines
14 Ara 2019
Karaganda - Ankara
Aeroflot Russian Airlines
04 Oca 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Karaganda Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Karaganda Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Karaganda Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
KZ
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Kazakça
Toplu Taşıma Fiyatı
1 TL
Yemek Fiyatı
2.000 KZT
Alkolsüz İçecek Fiyatı
1,30 TL

Karaganda’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Nisan
En Ucuz Gün
Pazartesi
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Eylül

Ucuz Karaganda uçak bileti kullanımı gerçekleştirerek seyahat etmek isteyenlerin en iyi mevsim, en ucuz mevsim ve diğer bilgileri bilmesi de önemli oluyor.

Zira şehri ziyarete gitmek isteyenlerin ne amaçla gittiğine göre bu mevsimler ve günler önem kazanmış oluyor. Oldukça soğuk bir havası olan ve alışılmadıkça sıkıntı çekilebilecek bir yer olan Karaganda şehrini doyasıya gezmek isteyenlerin kesinlikle sonbahar ayında gitmesi gerekiyor.

Hava sıcaklıkları çok daha normal olduğu için bu mevsimde gidenler her yeri görebiliyorlar. Daha uygun bir seyahat gerçekleştirmek isteyenler ise ilkbahar aylarında giderek uygun bir şekilde coğrafyayı görme fırsatı yakalamış oluyor.

Karaganda Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Karaganda uçak bileti seyahatini gerçekleştirdikten sonra buradan şehir merkezine ulaşım hakkında detaylı bilgileri de bilmek gerekli olanlar arasında bulunuyor. Birçok farklı ulaşım seçenekleri bulunmaktadır

Otobüs
Şehir merkezine belirli zamanlarda kalkan servis hizmetleri bulunuyor. Karaganda havalimanına iniş yaptıktan sonra şehre yaklaşık 25-30 dakika da götüren bu servis hizmetleri yararlanılabilir bir hizmet olarak gözüküyor. Fakat servis ücretleri ve noktaları hakkında detaylı bilgi bulunmuyor.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 58 KZT

Şehir merkezinden ve havalimanı içerisinden kalkan otobüsler ile ulaşım gerçekleştirmek de mümkün. Şehir merkezinden havalimanına gelmek isteyenler belediye otobüsü ile hızlı ve uygun bir şekilde havalimanına gidebileceği gibi tam tersi yönde de seyahat mümkün olabiliyor. Oldukça uygun bir fiyata kalkan bu otobüsler insanlar için pratik bir yol da oluyor. Otobüs ile merkeze ulaşım sağlamak ise yaklaşık 35- 40 dakika sürüyor. Havalimanından ortalama süre: 40 dakika Havalimanından uzaklık: 24 km
Taksi

Ortalama Fiyatı: 2.050 KZT

Her zaman daha rahat ve daha konforlu bir seçenek olan taksi seçeneğinden yararlanarak da Karaganda şehir merkezine ulaşım sağlanabilir. En çok tercih edilen araçlar arasında yer alan taksiler Karaganda şehrinde de tercih ediliyor. Özellikle otobüslerin tercih edilemeyeceği geç vakitlerde kesinlikle taksi tavsiye ediliyor. Yaklaşık 20 dakika içerisinde taksi ile şehir merkezine ulaşım mümkün oluyor. Fiyatları ise 30- 40 TL arasında değişiklik gösteriyor.
Araç Kiralama
Karaganda şehri havalimanı içerisinde hemen araç kiralama ofislerinden günlük, saatlik araçlar kiralayarak da ulaşım sağlamak mümkün oluyor. Daha çok coğrafyanın uzak yerlerine de gitmeyi düşünen ve uzun bir tatil yapmayı düşünenler araç kiralama yöntemi

Karaganda Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Karaganda şehrine Türkiye’den rahatlıkla havayolu ulaşımı sağlanabiliyor. Karaganda uçak bileti uygun bir şekilde alınabildikten sonra Karanganda Sary- Arka Havalimanı’na uçuş gerçekleştirilebiliyor. Buradan da birçok farklı noktaya uçuş gerçekleştirmek mümkün oluyor.

Hemen her yerde olduğu gibi Karaganda Sary- Arka Havalimanı içerisinde de iç ve dış hatlar bulunuyor. Aynı zamanda Havalimanı içinde kafe, taksi, araç kiralama ofisleri, sağlık bölümü, güvenlik ve restoran bulmak mümkün oluyor. Böylelikle giden müşteriler kafelerden rahatlıkla çay, kahve içebileceği gibi restoranlarda da yemek yiyebiliyor.

Aynı zamanda araç kiralamak isteyenler buradan araç kiralıyor ve taksi ile şehir merkezine ulaşım da bulunan taksi bölümü ile çok daha kolay oluyor. Aynı zamanda havalimanı içerisinde turist danışma ofisleri ile atm cihazları da bulunuyor. Para çekimi gerçekleştirilebileceği gibi bu danışma ofislerine giderek de bilgi almak mümkün oluyor.

Karaganda’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Karaganda uçak bileti ile yararlanılarak gidilmiş olan birçok yer gibi Karaganda içerisinde de kiliseler ve katedralleri ziyaret etmek için gidilebilir. Karaganda içerisinde birbirinden farklı birçok kilise ve katedraller bulunmaktadır.
  2. Tarih müzesi, sanat müzesi, doğa müzesi ve daha pek çok müze çeşidi bulunan şehirde her biri ayrı ayrı güzel olan eserleri görmek gitmenin sebepleri arasında yer alıyor.
  3. Tarihi birçok anıtın bulunduğu Karaganda şehri anıtlar anlamında da zengin bir kültüre sahip olduğundan müşteri çekmeyi başarıyor.
  4. Önemli kömür madeni ve çelik yapımı gibi işlere ev sahipliği yapan Karaganda ticaret yapmak için gidilebilecek önemli yerlerdendir. Hem ticaret yapma hem de gezme fırsatı rahatlıkla bulunuyor.
  5. Orta Asya şehri olan Karaganda tipik bir bozkır kültürünü görmek anlamından çok şey kazandıracağı için gidilebilecek uygun yerler arasında dikkatleri çekiyor.

Karaganda Hakkında

Orta Asya’da bulunan Kazakistan içerisinde yer alan Karaganda çevresinde birçok ülke ve eyalet bulunan bir yerdir. Kuzey tarafında Rusya, güney tarafında Türkmenistan ve Özbekistan ve Kırgızistan doğu kısmında ise Çin Halk Cumhuriyeti yer alıyor. Çok fazla gezilebilecek bir yeri bulunmuyor olsa da hava durumuyla gündeme daha çok gelen Karaganda önemli bir Kazakistan şehri konumunda bulunuyor.

Karaganda gezilip görülebilecek yerlerinden daha çok kömür madenleriyle ünlü ve Kazakistan’ın önemli kömür madenlerini oluşturuyor. Kışları oldukça sıkıntılı geçmekte olan Karaganda şehri içerisinde ağır sanayi işleri de bulunabiliyor. Birçok imalathane merkezi olarak bulunan şehir içerisinde pek çok dil konuşuluyor.

Karaganda şehrinin yerleşime açılma tarihi ise 1865 olarak geçiyor. Bu tarihten itibaren birçok insanın gelmeye başladığı şehir geniş bir bozkır coğrafyasını insanlara hissettiriyor. İçerisinde iki dil konuşulan Karaganda şehri önemini bir zamanlar kaybetmiş olsa da sanayi yatırımları ve demir yolları ile tekrar arttırmış bulunuyor.

Karaganda Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
80 KZT
Taksi
75 KZT/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Karaganda şehrinin en popüler ulaşım aracı belediye otobüsleridir. Belediye otobüsleri ile birçok yere uygun bir şekilde ulaşım sağlanabiliyor. Hızlı ve pratik olduğu gibi şehir halkı için konforlu olan belediye otobüsleri ile şehir içerisinde pek çok noktaya gidilebiliyor. Fakat taksilerde özellikle şehre yabancı olan kişiler tarafından daha çok tercih edilmekte oluyor. Taksiler ile de birçok mesafeye uygun bir şekilde ulaşım sağlanabiliyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehir içerisinde bulunan diğer ulaşım araçları henüz yapım aşamasında bulunuyor. Şehre ulaşım için ise demiryolları vs. bulunuyor. Bu demiryollarını kullanarak da şehre yakın olan diğer coğrafyalara günü birlik seyahatler gerçekleştirerek daha geniş bir gezi planı yapabilmek ziyaretçilerin tercihleri arasında olabilecek bir durum olarak göze çarpıyor.

Karaganda Vize Şartları

Kazakistan Vize İstiyor mu?
Hayır
Kazakistan Vizesiz Kalınabilecek Süre
30 Gün
Kazakistan Vize Detayları
Pasaportlarını 5 iş günü içerisinde ikamet ettikleri yerin göçmen bürosuna kayıt ettirerek Kazakistan’da kalacakları süreyi gösteren bir kayıt kartı almaları gerekmektedir.

Karaganda’da Gezilecek Yerler

Cathedral of the Blessed Virgin Mary
Ecomuseum
Karagandı Zoo
Kazakistan Bağımsızlık Anıtı
Satpayev Anıtı
Cathedral of the Blessed Virgin Mary

Şehir merkezinden ulaşımı oldukça kolay olan bu katedralin oldukça farklı bir mimarisi bulunuyor. Gidip görenlerin mükemmel olarak tarif ettikleri bu katedral kesinlikle herkesin görmesi gereken eserler arasında yer alıyor.

Ecomuseum

Sabah 9 ile akşam 6 arasında açık bulunan bu müze şehir içerisinde en çok ziyaret edilen yerlerdendir. Cumartesi ve Pazar günleri kapalı olan müzede eski telefonlar bulmak mümkün oluyor. Müze içerisinde kuşlara ait iskeletler ve basımı oldukça eski olan birçok kitap da görmek mümkün oluyor. Bu müze içerisinde hem eğlence hem de öğrenme aktivitesi gerçekleştirilebiliyor.

Karagandı Zoo

Hayvanat bahçesi olan Karagandı Zoo birçok çeşit hayvanın görülebileceği bir yerdir. Bu park haftanın her günü ziyaretçilere açık bulunuyor. Gezi planlamasında her gün her saate koyabilmek de mümkün oluyor.

Kazakistan Bağımsızlık Anıtı

Yıl 1996 olduğunda Kazakistan bağımsızlığını ilan etmiştir. Bu bağımsızlık ilanı üzerine dikilen anıt şehrin bağımsızlığını simgeliyor ve Karaganda içerisinde bulunuyor. Anıtın alt kısmında hem Kazakça hem de Rusça olan bir metin de bulunuyor.

Satpayev Anıtı

Önemli bir edebiyat adamı olan ve 1964 tarihinde vefat eden Satpayef için dikilmiş olan bir anıt da ziyaret edilmeğe değer oluyor.

Karaganda’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kazı yemeği
Kurdak
Kımız
Kazı

Kazakistan coğrafyasının hemen her yerinde oldukça meşhur bir yemek olan ve Kazak Türkleri tarafından da tercih gören Kazı yemeği Karagan uçak bileti olanakları sayesinde gidilerek yenmesi gerekenler arasında bulunuyor. İçerisinde bezelye, at eti, bağırsak, soğan gibi malzemeler bulunuyor.

Kurdak

Kazakistan ve Karagan denildiği zaman ilk akla gelen yemeklerin bir diğer ise Kurdak oluyor. Kurdak yemeği üstü soğanla servis edilen bir yemektir.

Kımız

At sütü ile elde edilen Kımız gerek eski Türk gelenekleri açısından olsun gerekse şu an olsun tadılması gereken içecekler arasında bulunuyor.

Konaklama İçin Karaganda Otel Seçenekleri

Ucuz Karaganda uçak bileti ile şehre gelenlerin bilmesi gereken faktörler arasında kesinlikle oteller geliyor. Geniş bir otel seçeneği bulunan Karaganda uygun oteli bulabilmek seyahatin güzel ve keyifli ger&cced

Senator Hotel
Havaalanı ulaşım hizmeti bulunan Senator Hotel Karagan’da en ünlü ve en büyük oteller arasında bulunuyor. Fiyatları diğer otellere göre yüksek olsa da karşılığını vermekte ve 4 yıldızlı bir hotel olan Senator hotel birçok müşteriye hizmet vermektedir. Hotel içinde havuz, spa, oturma salonu, oda servisi, restoran, fitness merkezi gibi pek çok imkan bulunuyor. Havalimanına ulaşım da hotel içerisinden hiçbir şekilde sorun olmuyor.
Mira Blvd 33/4, Karagandy 100008, Kazakistan
Hotel Edem
Her aileye göre ve bireysel giden herkese göre oda bulunabilecek olan Hotel Edem Karaganda’ya gidenlerin tercih ettiği mekanlar arasında mühim bir noktada yer alıyor. Çeşitli birçok hizmeti uygun fiyatlarla müşterilere sunuyor. Havalimanı arasında bulunan mesafe de pek uzun bir mesafe olmuyor. Yaklaşık 20 dakika içerisinde Hotel Edem ulaşım sağlanabiliyor.
Ermekova Street 29/4 Karaganda, Kazakistan
Apart Hotel
Memnuniyet seviyesi oldukça yüksek olarak hizmet vermekte olan Karaganda Apart Hotel havalimanı üzerinden ulaşımı oldukça rahat olan bir oteldir. Odaları içerisinde mikrodalga fırını, buzdolabı ve klima bulunan otelde oda servisi ve ücretsiz otopark gibi hizmetlerde bulunuyor. İnternet bağlantılı bölümler, restoranlar, kafeler ve birçok deneyimli personelde otel içerisinde bulunan avantajlardan oluyor. Karaganda uçak seyahati ile giden birçok insan bu oteli tercih ederek memnun kalmış bulunuyor.
92/100012 Buqar-Jyrau Avenue 92/2 Karagandy 100000 Kazakistan

Karaganda Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Karaganda 2.072,24 TL 11 Saat 15 Dakika
Antalya - Karaganda 2.303,33 TL 24 Saat 5 Dakika
Gaziantep - Karaganda 6.787,86 TL 16 Saat 55 Dakika
İzmir - Karaganda 6.798,21 TL 17 Saat 25 Dakika
Ankara - Karaganda 6.818,98 TL 14 Saat 40 Dakika
Lefkoşa - Karaganda 8.548,98 TL 15 Saat 30 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Karaganda ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Uluslararası Karadeniz Gününe Özel: Karadeniz'in En Güzel Şehirleri
Uluslararası Karadeniz Gününe Özel: Karadeniz'in En Güzel Şehirleri
16 Ekim 2019
Karadeniz’de oluşan kirliliğin önlenmesi amacıyla, 21 Nisan 1992 tarihinde Karadeniz’e kıyısı olan ülkelerin temsilcileri tarafından imzalanan Karadeniz’in Kirliliğe Karşı Korunması Sözleşmesi sonrası
Dünyanın En Büyük Parkları ile Bu Şehirlerde Her Gün Bahar!
Dünyanın En Büyük Parkları ile Bu Şehirlerde Her Gün Bahar!
07 Haziran 2019
Baharın gelmesiyle insanın kendini dışarı atası geliyor. Yeşilliklerin içinde temiz havada öylesine oturmak istiyorsunuz. Bu yazımızda sizlere yılın her mevsimi baharmış gibi hissettiren dünyanın en b
30 Dakikadan Az Sürede Bavul Hazırlama (İnfografik)
30 Dakikadan Az Sürede Bavul Hazırlama (İnfografik)
13 Mart 2019
Bavul hazırlamak çileli bir deneyim olabilir, size önerimiz: Bu kılavuzdan şaşmayın! Sizler için Biletall.com ekibi "30 Dakikadan Az Sürede Bavul Hazırlama" infografiğini hazırladı! Aşağıdan inceleyeb
Kış Aylarında İçinizi Isıtacak: Ülkelerin En Ünlü Sıcak İçecekleri
Kış Aylarında İçinizi Isıtacak: Ülkelerin En Ünlü Sıcak İçecekleri
28 Şubat 2019
Kar yağarken pencere kenarına koşup sıcak bir içecek içmek gibisi var mı? Çayın ve kahvenin yerini sarsması çok zor ama sizler için kar yağdığında diğer ülkelerdeki insanları pencere kenarına koşturan

Karaganda Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (7)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%88
%12
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
8 Değerlendirme
E*** M***
7 Eylül Cumartesi
Tek sefer gidince doyamıyorsunuz
F*** T***
14 Mart Perşembe
Kardeşimle bir kere daha gitmeyi düşünüyruz
2
8
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Karaganda Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 14.12.2019 05:00:26 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Karağandı, (KGF)
KGF
KZ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=93306
/
93306