Rusya Uçak Bileti

Rusya Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Rusya Hakkında Bilgiler

Rusya tarihi kökeni ile eski tarihlerden birine sahip olan Avrupa ülkesidir.

Rusya'ya, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan yerli ve yabancı havayolu şirketlerinin düzenlediği 10'dan fazla uçuş ile gidilebilir. Atatürk Havalimanı'ndan ve Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan Rusya'ya çok sefer düzenleyen havayolu şirketleri; Aeroflot, Onur Air, Aegean, Pobeda, Türk Hava Yolları, Pegasus, Atlas Global, Lufthansa ve Air Moldova olarak sıralanabilir. Rusya'ya hava yolu ile ulaşmak isteyenler Rusya uçak bileti Biletall.com üzerinden bilet alım ve değişim işlemlerini yapabilirler. Rusya uçak bileti rezervasyon için Biletall.com'dan işlem gerçekleştirilir.

Rusya uçak bileti fiyatları için yerli ve yabancı firmalar değerlendirilerek uygun ve ucuz fiyat veren firma seçebilir.

Rusya'ya uygun Rusya uçak bileti fırsatlarını yakalayıp gitmek isteyenler unutmamalıdır ki asla vize almadan gidemezler.

Rusya 2016 yılında yapılan anlaşma gereği tek taraflı vize ile seyahat etme imkânını sunmakta olup Rusya vizesi 1 aylık ve 1 yıllık arasında değişmektedir. Vize başvurusu yapacak kişi ilgili konsolosluğa giderek gerekli belgeleri ibraz etmelidir. Vize başvuru sonucu 5 ile 10 iş günü arası sonuçlanmaktadır.

Rusya'da kış mevsimi oldukça sert ve soğuk geçer. Havayolu ile seyahat etmek isteyenler kötü hava koşullarından etkilenmemek için yaz mevsiminde seyahat etmektedir. Rusya Türkiye uçuş süresi 3 saat gibi kısa bir süredir. Rusya Türkiye uçak seferleri her gün yapılmaktadır.

Rusya doğal kaynakları bakımından oldukça zengin bir ülkedir.

Rusya'nın Başkenti

Rusya'nın başkenti Romanlara konu olan, hakkında şiirler yazılan Moskova'dır.

Rusya Nüfusu - Rusya Resmi Dili

Rusya'nın nüfusu yaklaşık olarak 145 milyondur. ülkenin resmi dili ise Rusçadır.

Rusya Para Birimi

Rusya para birimi kendine ait olan Ruble'dir.

Rusya'da Saat Kaç?

Rusya Türkiye saat farkı yoktur. Aynı saat dilimi içerisinde olduğumuz için saatler aynıdır. Rusya Türkiye saat farkı aynı meridyende yer alır.

Rusya'da Ne Ucuz? Rusya'dan Gelirken Ne Getirilir?

Matruşka bebekler Rusya'ya özgü olup alınabilecek güzel hediyedir. Rusya zanaatkarlar arasında ahşam işlemeli kutucuklar oldukça çok kullanılmaktadır. Eşarp seçenekleri de alınabilecek hediyeler arasındadır.

Rusya'ya Biletall.com üzerinden oldukça en ucuzRusya uçak bileti fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Rusya Türkiye uçak bileti fiyatları uygundur. Rusya Türkiye uçak biletleri Biletall.com ayrıcalığı ile değerlendirilebilir.

Rusya kış turizmi açısından oldukça elverişli olup birçok turist tarafından tercih edilmektedir.

Moskova Rusya'nın başkenti olması ve tarih boyu Rus vatandaşlara hizmet etmesi sebebiyle oldukça eski bir tarihe sahiptir. 10.5 milyon nüfusa sahiptir.

Sanatsal anlamda birçok sanatçı tarafından önemli eserler bulunmaktadır.

Rus hükümet konağı olarak kullanılmaktadır. Yabancı elçiler ve devlet adamları burada ağırlanmaktadır. Kızıl meydanda bulunan Kremlin Sarayı tarihi mimarisi ile ön plana çıkmaktadır.

Rusya konum itibariyle sıcak denizlere uzak olması nedeniyle tarih boyunca denizlere inmeye çalışmıştır. Tarihin bu sayfalarında Rusya'nın adı devamlı savaşlar ile anılmıştır.

Biletall.com üzerinden Rusya ucuz uçak bileti için arama yapıldığında sizlere uçuş hakkında oldukça doyurucu bilgi verilmektedir.

Moskova

1300'lü yıllarda sadece beylik olarak kullanılan Moskova 1480'li yıllarda başkent olmuştur. Günümüze kadar olan zaman içerisinde Rusya tarafından başkent olarak kullanılmıştır. Geniş bir vadide yer alan Moskova iki nehir arasında yer almaktadır. Kızıl Meydan ve Kremlin Sarayı önemli tarihi yerleridir. Şehir içinde tarihi birçok kilise bulunmaktadır. Şehir iç içe kurulmuş olup dağınık bir görünümü yoktur.

St Petersburg

Avrupa'nın büyük dördüncü şehridir. çarlık Rusya için 200 yıl boyunca başkentlik yapmıştır. UNESCO Dünya Mirası olarak sayılan Neva Nehri ve 42 ada 5 milyondan fazla Rus vatandaşa ev sahipliği yapmaktadır. 500'den fazla köprü bulunmaktadır.

Kazan

Kazan şehri Moskova ve St Petersburg'a göre daha az gelişmiştir. İklim koşulları sert olan şehirde tarım ve hayvancılık yapılamamaktadır. Havalimanı olmayan şehirde ulaşım kademeli olarak sağlanmaktadır. Kazan mutfağı genel olarak Tatar geleneksel yemeklerine ev sahipliği yapmaktadır.

ülkeye, Rusya ucuz uçak bileti değerlendirilip gidilmesi durumunda sizleri asla hayal kırıklığına uğratmayacak muhteşem dokusu ve güzelliğiyle sizleri büyüleyecektir.

Rusya'da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Rusya konum itibariyle denize kıyısı uzakta olup aynı şekilde turizm için elverişli değildir. Volga kıyıları ve Baykal Gölü önemli deniz turizmini oluşturmaktadır. Deniz taşımacılığı yapılmaktadır. Volga nehrinde ve Baykal Gölü üzerinde tur ve geziler yapılmaktadır.

Rusya'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Rusya için söylenecek güzel söz aradığınız ne varsa bulabilirsiniz. Hediyelik eşyaların oldukça fazla olduğu ülkede her kesime hitap eden alınacak bir eşya vardır. İç içe geçen bebekler Avrupa'nın geniş kara sınırını sahip olan ülkede her yerinde bulunabilir. Satranç takımları ve bardaklar hediyelik eşya olarak alınabilir. ülkenin önemli alış veriş merkezleri Kızıl Meydan'da bulunmaktadır. 100'den fazla farklı kültüre ev sahipliği yapan ülkede her çeşit eşya ve sanat eseri bulunmaktadır.

Rusya'nın Doğal Güzellikleri

Rusya'nın sahip olduğu konum ve iklim şartları kendine has bir güzellik takmaktadır. Kuzey ve güney dağları oldukça güzel manzaralar sunmaktadır. Adaları ve Baykal Gölü çok ziyaretçi alan yerleridir. Volga nehri ise özel anılar için ziyaretçilerini beklemektedir. Rus Arktik Adaları kutup ilimine hakim olması sebebiyle görünümleri sayesinde bir fark yaratmaktadırlar.

Rusya'da Gezilecek Tarihi Yerler

Rusya dünya tarihi içeri sininde uzun yıllardır yer alan bir ülke olması sebebiyle önemli şehirlerinde oldukça fazla tarihi eser barındırmaktadır. Yapılmış olan tapınak ve kiliseler çok tercih edilen tarihi mekânlarıdır. Kızıl Meydan, Petersburg Kilisesi, Kremlin Sarayı, Ermitaj Müzesi, Baykal Gölü ve Lenin Mozolesi önemli tarihi yerleridir. Aziz Vasil Katedrali, Aziz Isaac Katedrali, Voskresenia Khristova Kilisesi, Rus Devlet Müzesi, Peter ve Paul Kalesi, Alexander Bahçeleri, Mamayev Kurgan ve Arbat diğer önemli tarihi yerleridir.

Rusya Gezi Rehberi

Rusya'ya ulaşmak için hava, kara, deniz ve tren yolculuğu ile ulaşılabilir. ülkenin gelişmiş kara yolları ile ulaşım sağlanmaktadır. Geniş bir coğrafyaya hâkim olan ülkede ulaşım hava ve iklim şartları nedeniyle özellikle kış mevsiminde sıkıntı yaşanabilmektedir.

Rusya'nın önemli şehirleri olan Moskova ve St Petersburg için ulaşım imkanları oldukça fazladır. Aynı zamanda şehir içi gelişmiş ulaşım ağları bulunmaktadır. Raylı sistem oldukça gelişmiş olup ülkenin önemli yerlerine ulaşım sağlanmaktadır. Volga nehri üzerinde nehir taşımacılığı yapılmaktadır.

Baykal Gölü üzerinden ulaşım sağlanmakta olup deniz ulaşımı yapılmaktadır. Deniz taşımacılığı için kullanılan gemiler Rusya tarihi boyunca gelişmiş olan ve tarihte önemli bir yere sahip olduğu bilinen Deniz Kuvvetleri bünyesinde eğitim verilmektedir. Rusya Türkiye uçak bileti oldukça uygun fiyata bulunabilir.

Rusya gezisinin çok güzel geçmesini istiyorsanız kesinlikle tren taşımacılığını kullanmalısınız. Yataklı ve yataksız olan trenler içinde restoran imkânı bulunmaktadır. Tek bir ulaşım kartı ile her türlü ulaşım aracı kullanılabilmektedir.

Rusya'nın yurtiçi havayolu oldukça gelişmiştir. Her şehre neredeyse havayolu ile ulaşım mevcuttur. Rusya yurtiçi uçuşları oldukça uygun fiyata olup fırsatlar değerlendirilebilir. Havayolu oldukça pahalı olan bir taşımacılık olmasına rağmen Rusya bu konuda oldukça farklı bir politika izlemiştir.

Rusya'yı baştan sonra gezmek istiyorsanız kullanabileceğiniz bir diğer yöntem araç kiralamak olacaktır. Rus araç kiralama şirketleri havayolları ile birlikte çalışıp oldukça uygun fiyatlara araç kiralama seçeneği sunmaktadır. Yakıt masrafları oldukça az olacaktır. Rusya hava koşullarına uygun Rus arabalarını tercih etmeniz önerilmektedir.

Rusya ünlü mutfağıyla en ucuz Rusya uçak bileti alarak gelenler için her damak zevkine göre oldukça lezzetli yemekler sunmaktadır. Kışa dayanıklı sebzelerin ağırlıklı olduğu yemekler her kesim tarafından beğeni toplamaktadır. Nehir ve göllerin çok olması sebebiyle balık çeşitliliği ve tüketimi oldukça fazladır. Yemekler içinde balık kullanılmakta ve dünya mutfağına uygun olarak sunulmaktadır.

Rusya'da çorbanın Ayrı Bir Yeri Var Shchi

Lahanadan yapılan bu çorba Rusya'nın milli yemeğidir. Havuç, kereviz ve mantar gibi sebzeler ile zenginleştirilerek sunulmaktadır.

Soğuk ülkenin Mideyi Isıtan Yemeği Pelmeni

Etli, tavuklu, mantarlı veya peynirli çeşitleriyle görünüş ve tat olarak mantıya benzemektedir. Etli veya etsiz olarak da tüketilmektedir.

Salata Denilince Akla Gelen Tek Tür Rus Salatası

Aslında Rus salatası olarak bildiğimiz ve severek tükettiğimiz salata türü tamamıyla Fransız ürünüdür. ünlü bir Rus aşçı tarafından alınarak Rus kültürüne göre uyarlanmıştır. çok yapılan ve tüketilen yiyecekler arasındadır.

Müthiş Biftek Tadı Bison Steak House

Rus mutfağına Amerikan mutfağından geçmiş olan bir yemek türüdür. Bifteği kendi usullerine göre ızgarada yapıp çeşitli içecekler ile sunulmaktadır.

Roman Gibi Bir Tat Pushkin Cake

18. yy romanı olan Rus esrinden esinlenerek yapılan yiyecek türüdür. İlk yapıldığı yer olan kafenin ismi verilmiştir. Günümüzde kafe hala hizmetine devam etmekte olup sizlere eşsiz Rus lezzetlerini tattırmaktadır.

Rusya'da Yenecek Güzel Yemekler

Rusya'da her damak zevkine ve kültüre uygun yemek ve içecek çeşidi bulunmaktadır. Salatası ve sebze yemekleri ile oldukça farklı ve güzel lezzetlere yer verilmektedir. Bu lezzetlerden bazıları; Rus Salatası, Pelmeni, Shchi, Balık ızgaraları. Rusya'nın yemekleri arasında tercih edebileceğiniz farklı türde içecekleri de mevcuttur.

Rusya Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Rusya Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Yoshkar-Ola Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tunoshna Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Chertovitskoye Havalimanı
Vologda Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Gumrak Havalimanı
Ulyanovsk East Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Barataevka Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ufa Havalimanı
Migalovo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Syktyvkar Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Central Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Saransk Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kurumoch Havalimanı
Kresty Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Petrozavodsk Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bolshoye Savino Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Penza Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Orenburg Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Nizhny Novgorod Havalimanı
Murmansk Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sheremetyevo Havalimanı
Vnukovo Havalimanı
Domododevo Havalimanı
Bykovo Havalimanı
Uytash Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lipetsk Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kursk East Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Pashkovskiy Havalimanı
Sokerkino Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Pobedilovo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kazan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Grabtsevo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Khrabrovo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Izhevsk Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Yuzhny Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Elista Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Cheboksary Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bryansk Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Belgorod Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Astrakhan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Vityazevo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Koltsovo Havalimanı
Roschino Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tomsk Bogashevo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Salekhard Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Omsk Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tolmachevo Havalimanı
Kyzyl Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kurgan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Emelyanovo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Khanty Mansiysk Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Gorno-Altaysk Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Balandino Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Abakan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Yakutsk Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Knevichi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Mukhino Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Komsomolsk-on-Amur Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Novy Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Irkutsk Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kadala Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Khomutovo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sokol Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ugolny Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Pulkovo Havalimanı
Mirny Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ignatyevo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Provideniya Bay Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Pevek Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Yelizovo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bratsk Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Barnaul Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kemerovo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Mineralnyye Vody Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Shpakovskoye Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Rostov Na Donu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sochi Havalimanı
Magnitogorsk Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Nizhnevartovsk Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Surgut Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ust-Ilimsk Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Alykel Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Talagi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Leshukonskoye Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Novyi Urengoy Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Noyabrsk Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Naryan-Mar Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kogalym Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Uraj Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Poliarny Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tiksi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Cherskiy Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Chokurdakh Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Chulman Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Okhotsk Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Solovki Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Cherepovets Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Amderma Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kotlas Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Yeniseysk Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Spichenkovo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Khatanga Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Igarka Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Grozny Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Nalchik Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Beslan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Nyagan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sovetsky Tyumenskaya Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Nadym Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Raduzhny Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Nefteyugansk Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Staroselye Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Vorkuta Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bugulma Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Orsk Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Balakovo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Berezovo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tambow Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ust-Kut Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kirovsk-Apatity Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Begishevo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Strezhevoy Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Chkalovsky Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Beloyarsky Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Dikson Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Mendeleevo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Veliky Ustyug Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bodaibo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lensk Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Velikiye Luki Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Markovo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Zyryanka West Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ust-Maya Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Aldan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Gelendzik Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Zhukovsky Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tobolsk Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ukhta Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Usinsk Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Magas Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Gagarin Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white