1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Perm Uçak Bileti

Perm Para Birimi
Rus Rublesi (RUB)
Perm Zaman Dilimi
GMT +5
Perm Şehri En İyileri
Müzeler, Perm Yerel Tarih Müzesi, Pelmeni
Perm Hava Durumu (25 Mayıs) 17°C Çoğunlukla Bulutlu
Perm Hava Durumu (26 Mayıs) 22°C Gök Gürültülü Fırtına

En Ucuz Perm Varışlı Uçak Seferleri

Antalya - Perm
Aeroflot Russian Airlines
30 May 2020
İstanbul - Perm
Belavia - Belarusian Airlines
01 Haz 2020
Ankara - Perm
Azerbaijan Airlines
10 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Perm Kalkışlı Uçak Seferleri

Perm - Antalya
Aeroflot Russian Airlines
03 Haz 2020
Perm - İstanbul
S7 Airlines
28 May 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Perm Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Perm Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
RU
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Rusça
Toplu Taşıma Fiyatı
20 RUB
Yemek Fiyatı
500 RUB
Alkolsüz İçecek Fiyatı
43 RUB

Perm’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Perm uçak bileti fırsatlarından faydalanarak Perm’e seyahat yapmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken konulardan bir tanesi en güzel dönemde kenti ziyaret etmek olacaktır. Perm şehrini ziyaret için en güzel dönem Nisan ve Mayıs aylarıdır. Bu aylarda havalar ısınmaya başlamış ve doğa yeni uyanışa geçmiş olacaktır. Doğa güzelliklerine tanık olmak ve şehrin o mistik havasını solumak eşsiz bir deneyim olacaktır.

Kentin tarihine tanık olmak huzur veren sessiz parklarında dolaşmak muhteşem ve harika olacaktır. Kama Nehri kenarlarındaki parklarda dolaşmak, doğal güzellikleri resimlemek ve sessiz ortamda huzur bulmak eşsiz bir tatil deneyimi olacaktır.

Perm Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Perm uçak bileti ile seyahat eden ziyaretçiler havalimanından Perm kent merkezine gitmek için birçok ulaşım aracı kullanılabilmektedir.

Taksi
Perm Havalimanının yolcu çıkış kapısından çıkarak birçok taksinin çıkış kapısında beklediğini görebilirsiniz. Taksi ile şehir merkezine ulaşım daha rahat ve konforludur. Yarım saat içerisinde kent ve merkezine ulaşmanız mümkündür. Aynı zamanda ödeme nakit veya kredi kartı ile yapılabilmektedir.
Havalimanı Servisleri
Şehir merkezine ulaşmak için terminal önünden kalkan 42 numaralı otobüs hattına binilebilir. Otobüs günün ilk seferini sabah 07.00’da son seferini gece 22.30 ‘da yapmaktadır. Berezniki ve Usolye tarafına gidilecekse 822 numaralı otobüs hattına binilmesi gerekir. Otobüs hatlarında engelliler için aynı zamanda tekerlekli sandalye imkanı olup, tüm otobüslerde bilet, nakit ve kredi kartı geçmektedir.
Minibüs
Şehir merkezine ulaşım için bir diğer seçenek ise minibüs kullanımıdır. 1T minibüs hattı ile ana otobüs istasyonuna ve şehir merkezine ulaşım yapılmaktadır.
Araç Kiralama
Araç kiralamak isteyen ziyaretçiler, terminal binasında bulunan araç kiralama ofisleri yardımı ile istedikleri araçları kiralayarak Perm şehir merkezine gidebilirler. E22 otoyolu üzerinden kuzey doğu istikametinden yaklaşık 30 veya 40 dakika içinde şehir

Perm Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Perm uçak bileti fırsatlarından faydalanarak Perm şehrine yolculuk yapan ziyaretçiler, Perm havalimanından dünyanın birçok ülkesine ve şehrine gitmek için Perm havalimanını kullanmaktadır. Perm Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 16 km ‘dir. Çeşitli ulaşım araçları kullanılarak şehir merkezine 35 dakikada ulaşım mümkündür. Terminal içerisinde ziyaretçilerin ihtiyaçları doğrultusunda birçok kafe ve restoran bulunmaktadır. Aynı zamanda araç kiralama ofisleri, emanet eşya ofisi ve sağlık ünitesi bulunmaktadır.

Perm’e Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Perm uçak bileti fırsatlarından yararlanarak Perm şehrine gitmenin en büyük sebeplerinden bir tanesi muhteşem tarihi yapılarını görmek ve kültürünü tanımak olacaktır. Mimari ve Coğrafi Müzesi, Perm şehrinde mutlaka görülmesi gereken tarihi yapılarından bir tanesidir.
 2. Perm Devlet Sanat Galerisi, kentin muhteşem ve güzel yerlerinden bir tanesidir. Gezilecek yerler listesinde olması gereken mekanlardan bir tanesidir.
 3. Kültür ve Dinlenme Gorky Park, Perm şehri, önemli bir ulaşım merkezi olmasına rağmen huzur içinde dinlenmek istenildiğinde birçok sessiz ortamı bulunmaktadır. Bunlardan biri de Kültür ve Dinlenme Gorky Park’tır.
 4. Kiliseler ve katedraller kentin simgesi halindedir. Şehrin tarihini ve güzelliklerini yansıtmaktadır.
 5. Perm şehrinin kuruluşu çok eski yıllara dayandığı için birçok tarihi eseri bir arada görmek mümkündür. Perm şehrinin gezmek için bir gün yeterli değildir. Mutlaka 2 veya 3 gün konaklamanız gerekmektedir.

Perm Hakkında

Kama Nehri’nin yanında ve Rusya’nın Avrupa bölümünde olan Ural Dağları’nın eteğinde olan bir kenttir. Perm kentinin nüfusu yaklaşık olarak 991.162’dir. Rusya’nın en kalabalık 13. Şehri olarak geçmektedir. 1940 – 1957 yılları arasında Perm şehrinin adı Molotov olarak isimlendirilmiştir. 1940 yılında Sovyet dönemi sırasında bir çok şehir gibi Perm şehri de tekrar isimlendirilmiştir. 1957 yılına kadar Molotov ismi ile bilinmekteydi.

Perm kenti Kama Nehrinin kıyısında yer alıp, ulaşıma oldukça elverişlidir. 1783 yılında yapılan Büyük Sibirya Karayolu’nun ve 1878’de yapılan Sverdlosk’a kadar uzanan Trans – Sibirya Demiryolu üzerinde bulunmaktadır. Bu yüzden o yıllarda ticari önem kazanmıştır. Şuanda da önemli bir ulaşım merkezi olan Perm şehri, Urallar Bölgesinin başlıca sanayi merkezlerinden biridir. Gübre ve boya üretimi, büyük bir petrol rafinesi ve aynı zamanda makine üretimi yapılan tesisler bulunmaktadır. Aynı zamanda yedi tane üniversitesi bulunmaktadır. Sanat dalları arasında birçok tiyatro, sanat galerisi ve bir bale okulu bulunmaktadır.

Perm tarihi, çok güzel korunduğu için günümüze kadar gelmiştir. Şuanda sokaklarda, caddelerde birçok anıt ve sanat objeleri bulunmaktadır. Eğer Paris’e gitme imkanınız yoksa kentte 7 metre çelikten dökme ve 11 metre yüksekliğinde bir Eyfel Kulesi bulunmaktadır. Bu Eyfel Kulesi 2009 yılında kurulmuştur.

Perm şehrinde iklim, soğuk ve ılımandır. Yağışlar belirgin şekilde görülmektedir. En kurak dönemlerde bile yağış miktarı fazla görülmektedir. Yıllık olarak ortalama sıcaklık 2.1 derecedir. Yıllık ortalama yağış miktarı 611 mm’dir. En fazla kurak olan ay Şubat ayı olup, en fazla yağış alan ay ise Temmuz ayında görülmektedir.

Perm Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
20 RUB
Taksi
12 RUB/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Perm kentinde en çok ulaşım aracı olarak kullanılan otobüslerdir. Kentin birçok noktasına otobüs hatları konulmuştur. Bu yüzden kolaylıkla şehrin her bölgesine gitmek mümkündür. Şehrin her bölgesine çok rahat, hızlı ve konforlu bir şekilde gitme şansınız bulunmaktadır. Ayrıca birçok bölgeye giderken doğal güzellikleri görme şansını da elde etme imkanınız olur.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Otobüs seferleri dışında kent merkezinde dolmuşlar ve minibüsler ulaşım aracı olarak kullanılmaktadır. Yine aynı şekilde otobüsler gibi şehrin birçok bölgesine dolmuş ve minibüsler aracılığı ile gitmek mümkündür.

Perm Vize Şartları

Rusya Vize İstiyor mu?
Evet
Rusya Vize Süresi
30 Gün
Rusya Vize Ücreti
280 USD
Rusya Vize Detayları
Vize başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir. Konsolosluk yırtık, deforme ve tahriş olmuş pasaportlarla yapılan başvuruları kabul etmemektedir.

Perm’de Gezilecek Yerler

Efsanevi Perm Ayısı Heykeli
Eski Tiyatro
Perm Opera ve Bale Evi
Perm Yerel Tarih Müzesi
Efsanevi Perm Ayısı Heykeli

Perm şehir merkezinde bulunmaktadır ve şehrin sembollerinden biri olarak kabul edilmektedir. Perm şehrine gelen turistlerin oldukça ilgisini çeken ilginç eserlerin başında gelmektedir. Perm Ayısı Heykeli yanında resim çektirerek güzel bir anı elde etmek mümkündür.

Eski Tiyatro

Perm şehrinin ve çevresinin ilk tiyatro binasıdır. Tiyatroda aynı zamanda renkli heykeller ve eski koltuklar bulunmaktadır. Bu tarihi eserin içerisinde dolaşarak eski sahne sanatlarının geçmişine doğru bir yolculuk yapabilirsiniz.

Perm Opera ve Bale Evi

Tarihi bina 19. Yüzyılda inşa edilmiş ve şuanda da hizmet vermektedir. Binanın ihtişamlı yapısı gelen turistleri büyülemektedir. Eğer sahne sanatları ile ilgili bir iseniz mutlaka burada bir gösteriyi izlemeniz gerekir. Farklı yeteneklere sahip sanatçıların gösterilerini izlemek büyük bir deneyim olacaktır.

Rotunda

Eşsiz görüntüsü ve mimarisi ile gelen tüm turistlerin ilgisini çekmektedir. Beyaz renkli sütunları şehre gelen ziyaretçileri büyülemektedir. Aynı zamanda Perm şehrinde yapılan düğün törenlerine günümüzde hala tanıklık etmektedir. Eşsiz ve muhteşem görüntüsü, mistik havası ile tarihe tanıklık etmek mümkündür.

Perm Yerel Tarih Müzesi

Perm şehrinin kuruluşundan, Sovyet dönemine ve şuandaki zamanına kadar geçirdiği dönemlerdeki tüm aşamaları anlatan bir müzedir. Burada yerel giysiler ve kullanılan eşyalar sergilenmektedir. Perm şehrinin geçmişten günümüze kadar olan dönemlerini eğer merak ediyorsanız, Perm Yerel Tarih Müzesi, listenizde mutlaka olması gerekir.

Perm’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Pelmeni
Piroşki
Blini
Zakuski

Perm şehrinde, Rus yemeklerinin en güzel tatlarını tatmak mümkündür. Gelen ziyaretçilerine aynı zamanda Avrupa mutfağından birçok nefis lezzet sunmaktadır. Perm şehrine gelindiği zaman mutlaka tadılması gereken tatlar aşağıdaki gibidir.

Pelmeni

Mantıya benzeyen nefis geleneksel bir yemektir. Mantıdan tek farkı hamurlarının biraz daha büyük olmasıdır. Oldukça lezzetli olup, Perm şehrinde bulunan tüm restoranlarda bulma imkanı vardır. Rus geleneksel yemeklerini çoğunlukla Perm restoranlarında bulma şansınız vardır. Geleneksel tatlardan bir tanesini de olsa tatmanız gerekir.

Piroşki

Perm şehrinin lezzetlerinden biri olan piroşki, et veya kıymadan yapılmaktadır. Geleneksel bir yemek çeşidi olup, mutlaka tatmanız gereken lezzetlerden bir tanesidir.

Blini

Krep tadında bir lezzettir. Krepten tek farkı hamurunun biraz kabarmış olmasıdır. Çoğunlukla yanında reçeller ve tatlılar ile yenmektedir. Perm kahvaltılarının eşsiz, muhteşem lezzetlerinden bir tanesidir.

Zakuski

Rusya’nın geleneksel lezzetlerinden bir tanesi olan Zakuski, hangi şehre giderseniz gidin tüm restoranlarda karşınıza çıkmaktadır. Zakuski, çeşitli mezelerin bir arada bulunduğu oldukça doyurucu bir tabaktır.

 

Konaklama İçin Perm Otel Seçenekleri

Amaks Premier Hotel
Lüks odaları olup, oldukça temiz bir oteldir. 4 yıldızlı bir tesisdir, aynı zamanda ziyaretçilerine birçok olanak sunmaktadır. Bu olanaklar arasında fitness salonu, sauna ve barı bulunmaktadır. Ayrıca restoran bölümünde Perm şehrinin geleneksel yemeklerini tatma şansınız olur hem de bir çok ülkenin lezzetlerini bulma imkanınız vardır.
Monastyrskaya Street 43
Hilton Garden Inn Perm
Tesisin toplam oda sayısı 102 adettir. Odaları modern olarak döşenmiş olup, oldukça temiz bir oteldir. Aynı zamanda gelen misafirlerine birçok imkan sunmaktadır. Fitness salonu ve spa merkezi mevcuttur. Restoranında Rus lezzetleri dışında Avrupa ülkelerinin bir çok lezzetlerine rastlanılmaktadır. Muhteşem ve güzel bir tatil geçirmek isteyen kişilerin tercih etmesi gereken yerlerden bir tanesidir.
Mira Str.45B
New Star
4 yıldızlı bir otel olan New Star odaları temiz ve lüks olarak döşenmiştir. Güzel ve harika bir tatil geçirmek isteyen ziyaretçilerine bir çok imkan sunmaktadır. Spor salonu ve gece kulübü bulunmaktadır. Aynı zamanda restoran bölümünde Perm şehrine özgü lezzetleri tatma imkanı bulabilirsiniz.
38b, Gazeta Zvezda Street

Perm Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Antalya - Perm 992,53 TL 15 Saat 30 Dakika
İstanbul - Perm 2.171,38 TL 14 Saat 15 Dakika
Ankara - Perm 2.338,96 TL 22 Saat 40 Dakika

Perm Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Perm uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Aeroflot Russian Airlines, Air Astana, Azerbaijan Airlines, Belavia - Belarusian Airlines, S7 Airlines.
 • Perm yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Perm varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Antalya - Perm olup, bilet fiyatı 992,53 TL'dir.
 • Perm şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Perm ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Kadınlar Günü’ne Özel: Dağları Delen 10 Kadın Gezginimiz
Kadınlar Günü’ne Özel: Dağları Delen 10 Kadın Gezginimiz
02 Mart 2020
Gezmek, yeni yerler görmek, gezerken öğrenmek ne kadar güzel şeyler değil mi? Hatta gezginliğin günümüzde bir meslek dahi olduğunu söyleyebiliriz. Büyük kitlelere sahip olan bu kişiler, dünyada en çok
Manzara Severlerin Takip Etmesi Gereken 10 Instagram Hesabı
Manzara Severlerin Takip Etmesi Gereken 10 Instagram Hesabı
09 Kasım 2019
İster 9-5 çalışıp az tatil yapanlardan olun, isterseniz hayatınız tatil olsun, aramızda “Ben tatile doydum” diye düşünen olmadığından eminiz. Neden telefonu her açtığınızda gününüzü güzelleştiren bir
Doğa Aşığı Bir Gezgin: Christopher Johnson Mccandless’ın Filmlere Senaryo Olmuş Hikayesi
Doğa Aşığı Bir Gezgin: Christopher Johnson Mccandless’ın Filmlere Senaryo Olmuş Hikayesi
04 Kasım 2019
Christopher Johnson Mccandless’ın kimdir? Cristopher Johnson Mccandless 12 şubat 1968’de doğmuştur. 1990 yılında Emory Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra üniversite hayatı boyunca biriktirdiğ
30 Ağustos Zafer Bayramı Resmî Tatil Mi? 30 Ağustos'ta Gidilebilecek Yerler?
30 Ağustos Zafer Bayramı Resmî Tatil Mi? 30 Ağustos'ta Gidilebilecek Yerler?
26 Ağustos 2019
Atatürk başkomutanlığında yapılan Büyük Taarruz’ un başarıyla sonuçlanmasından sonra 9 Eylül 1922’de İzmir’in kurtarılmasıyla Türk toprakları Yunan işgalinden kurtulmuştur. İşgal birlikleri ülkeyi dah

Perm Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (50)
İyi (37)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%57
%43
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
87 Değerlendirme
E*** U***
22 Eylül Cumartesi
Burada güzel biir zaman geçireceğimizi düşünüyorum, haftasonu oraya gideceğiz.
Ö*** F*** K***
4 Ağustos Cumartesi
Kamp yapmayı seven biriyseniz kesinlikle gitmeniz gereken bir yer
P*** T***
23 Ağustos Perşembe
Herşey çok güzeldi, biraz fazla para harcadık ama deydi!
R*** A***
25 Temmuz Çarşamba
Sevgilim ile gidecceğim bakalım nasıl bir yerde okuyor.
A*** P***
6 Temmuz Cuma
Sevgili ile gidilebilecek en güzel yerlerden birisi
2
9
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Perm Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 02:56:13 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Perm, (PEE)
PEE
RU

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678