1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Özbekistan
Uçak Bileti

Nüfus
31 Milyon
Başkent
Taşkent
Para Birimi
Özbekistan Somu (UZS)
Zaman Dilimi
GMT +5
Telefon Kodu
998
Resmi Dil
Özbekçe
Ort. Yemek Fiyatı
20 TL
Ort. İçecek Fiyatı
7.90 TL
İstanbul - Taşkent Uçuş Süresi
3 Saat 34 Dk
İstanbul - Taşkent Uçuş Mesafesi
2.499 Km

En Ucuz Türkiye - Özbekistan Uçak Seferleri

13 Ağu 2019
Antalya - Taşkent
Atlasglobal
26 Tem 2019
İstanbul - Namangan
Uzbekistan Airways
05 Ağu 2019
İstanbul - Semerkant
Uzbekistan Airways
07 Ağu 2019
Ankara - Taşkent
Azerbaijan Airlines
02 Ağu 2019
İstanbul - Bukhara
Uzbekistan Airways
30 Tem 2019
Gaziantep - Taşkent
Türk Hava Yolları
29 Tem 2019
İzmir - Taşkent
Türk Hava Yolları
23 Tem 2019
Adana - Taşkent
Türk Hava Yolları
21 Ağu 2019
Ankara - Semerkant
Türk Hava Yolları
19 Ağu 2019

En Ucuz Özbekistan Kalkışlı Uçak Seferleri

20 Ağu 2019
Taşkent - Tiflis
Air Astana
24 Tem 2019
Taşkent - Antalya
Uzbekistan Airways
25 Tem 2019
Taşkent - Ankara
Azerbaijan Airlines
07 Ağu 2019
Semerkant - İstanbul
Türk Hava Yolları
03 Ağu 2019
Semerkant - Antalya
S7 Airlines
30 Tem 2019
Bukhara - İstanbul
Utaır Avıatıon Jsc
15 Ağu 2019
Taşkent - İzmir
Türk Hava Yolları
16 Ağu 2019
Taşkent - Gaziantep
Türk Hava Yolları
10 Ağu 2019
Taşkent - Adana
Türk Hava Yolları
26 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Özbekistan Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Özbekistan'a Nasıl Gidilir?

Özbekistan'a seyahat etmek için Atatürk Havalimanı’ndan kalkan birçok alternatif uçak bulunmaktadır. Günlük olarak Özbekistan'a 10 farklı uçak seferleri yapılır. Kişi gideceği firmayı kendisi tercih edebilir. Atatürk Havalimanı ile Özbekistan arasında sefer yapan uçak şirketleri arasında Aeroflot Russian Havayolları, Uzbekistan Airways, Türk Hava Yolları, Air India Limited, Air Astana, Azebaijan Havayolları, Atlasjet bulunur. Özbekistan ucuz uçak bileti temin edilerek kolaylıkla ulaşım sağlanabilir. Bilet temin etmek için kullanılabilecek yollardan bir diğeri de Biletall.com’dur. Ayrıca Özbekistan uçak bileti rezervasyon yapmak için en uygun yollardan biridir.

Türkiye'den Özbekistan'a ulaşımı sağlamak isteyen kişilerin sık sık kullandığı ve güvendiği imkanlardan biri Türk Hava Yolları'dır. Türk Hava Yollarına ait olan uygun bileti temin edebilmek için de Özbekistan uçak bileti THY kelime grubu internet üzerinden aratılmalıdır. Böylece en uygun bilet çeşitleri kişilerin karşısına çıkar. Ayrıca Özbekistan uçak bileti fiyatları konusunda da genel bir bilgi temini sağlanmış olur.

Özbekistan'a gitmek isteyen kişiler için Özbekistan Türkiye uçak seferleri konusunda genel bir bilgi alabilme imkanı bulur. Uçuş süresi, uçuş saati, uçuş yeri gibi genel bilgiler öğrenilebilir. Bilet temin edilerek Türkiye'den Özbekistan'a ulaşım sağlanabilir.

Özbekistan Vize Şartları Neler?

Özbekistan Vize İstiyor mu?
Hayır
Özbekistan Vizesiz Kalınabilecek Süre
30 Gün
Özbekistan Vize Şartları

Özbekistan Türkiye uçak biletleri alınmadan önce mutlaka vize hakkında genel bir bilgi almak gerekebilir. Çünkü vizeye ihtiyaç duyulabilir. Doğru şekilde vize işlemleri yapıldıktan sonra gerekli ulaşım, bilet durumları sağlanmalıdır.

Özbekistan devleti Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişilerden vize talep etmemektedir. Eğer kişilerin ziyareti 30 günü aşmayacaksa hangi pasaport olursa olsun vize talep edilmemektedir. Ancak 30 günü aşacak ziyaret, kalma gibi durumlarda elbette vize işlemlerini gerçekleştirmek gerekmektedir.

Özbekistan ülkesi Türk vatandaşlarından vize talep etmediği için herhangi bir vize ücreti ödemesi yapılmamaktadır. Ancak 30 günü geçecek ziyaretler için gerekli vize ücreti ödemesi yapılmalıdır.

Özbekistan’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mart
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Eylül

Özbekistan, karasal iklime sahiptir. Yazları oldukça sıcak ve kurak, kışları soğuk ve sert geçer. Bu nedenle Özbekistan'ı gezmek için en uygun olan mevsim ilkbahar ve sonbahar aylarıdır.

Özbekistan Hakkında Bilgiler

Denize kıyısı olmayan Özbekistan birçok ülkeye komşudur. Bu ülke yeraltı zenginlikleri ile ülke ekonomisini ayakta tutmaktadır. Özbekistan içerisinde altın, pamuk, uranyum, demir gibi birçok maddenin üretimi sağlanır. Bu sayede zengin ve ekonomisini düzenli şekilde ilerleten bir ülke konumuna erişmiştir.

Özbekistan'ın Başkenti

Özbekistan'ın başkenti ekonomi konusunda da oldukça ilerleyişe sahip olan Taşkent'tir.

Özbekistan Nüfusu - Özbekistan Resmi Dil

Özbekistan ülkesinin nüfusu 31 milyonu aşmıştır. Ülke içerisinde resmi olarak kullanılan dil ise Özbekçedir.

Özbekistan Para Birim

Özbekistan'da kullanılan para birimi ise Som'dur.

Özbekistan'da Saat Kaç?

Türkiye'de saat 16.00 iken Özbekistan'da saat 18.00'dır. Özbekistan Türkiye saat farkı 2'dir. Yani Özbekistan'ın saati Türkiye'den 2 saat ileridedir.

Özbekistan'da Ne Ucuz? Gelirken Ne Getirilir?

Özbekistan'da dobbi adı verilen badem motifine sahip olan takkeler bulunmaktadır. Bu takkelerin yanı sıra koyun derisinden yapılan başlık ve giysiler vardır. Bunlara karakul denir. Ürünler hediyelik eşya olarak getirilebilir. Ayrıca Özbekistan'da en sık tercih edilen yiyecekler kuru meyvelerdir. Kurutulmuş üzüm oldukça yaygındır. Gelirken getirilebilecek hediyelik eşyalardandır. Özbekistan en ucuz uçak bileti alındıktan sonra ülkeden dönerken bavullarınız ağzına kadar hediyelik ile dolacaktır.

Özbekistan Nerede?

Özbekistan’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Özbekistan Kültürü ve Tarihi
• Özbek Mutfağı
• Özbek Festivalleri
• Gezilecek Yerler
• Doğal Alanlar
  1. Özbekistan farklı bir ülkedir. Türklüğün başlangıcı olan Orta Asya'da bulunan bağımsız bir Türk devletidir. Ancak belli bir zaman Rusların etkisi altında kalmıştır. Türk kültürüne benzese de daha kibar ve anlayışlı bir kültüre sahiptir. Türklüğü farklı şekilde görmek isteyen kişilerin uğraması gereken bir yerdir.
  2. Özbek mutfağı en az kültürü kadar Türkiye'ye benzemektedir. Ancak mutfakta birtakım aroma farklılıkları bulunur. Yani her ne kadar benzese bile farklılık görmek isteyen kişilerin mutlaka denemesi gereken yiyecekler bulunur.
  3. Özbekistan'da birçok festival yapılmaktadır. Başkent olan Taşkent'te yiyecek festivalleri, müzik festivalleri ve film festivalleri düzenlenmektedir. Bu festivallerin tarihlerini takip ederek katılmak mümkündür. Özellikle yeme içme festivalleri oldukça farklı ve ilgi çekicidir. Festivaller ülkenin vazgeçilmez alternatiflerinden biridir.
  4. Özbekistan, gezilecek farklı bölgelere sahiptir. Değişik, tarihi, anlamlı bölgeler gezilebilir. Özellikle cami ve müze açısından zengin bir bölgedir. Gezilerek farklı kültürler kolaylıkla öğrenilebilir.
  5. Özbekistan, birbirinden keyifli ve bol oksijenli doğal bölgelere sahiptir. Denize kıyısı bulunmaz ancak ülkede nehir ve yeşillik alanlara sahiptir. Oturarak şehrin tadını çıkarmak mümkün olacaktır.

Özbekistan’ın En Güzel Şehirleri

Özbekistan, gezilecek birbirinden güzel şehirlere sahiptir. Özbekistan Türkiye uçak bileti fiyatları öğrenildikten sonra biletler temin edilebilir. Sonrasında ise ülkede bulunan keyifli ve anlamlı şehirler gezilebilir.

Buhara

Buhara, tarihte en önemli yerlerden biri olarak geçmektedir. Çünkü İpek Yolu'nun uğrak noktasıdır. Burada gezilecek birçok önemli bölge bulunur. Ayrıca İslamiyet açısından da oldukça önemli bir bölgedir. Buhara kentini oluşturan millet sadece Özbekler değildir. Ayrıca Türkmenler, Kırgızlar, Kazaklar, Tatarlar, Uygurlar, Tacikler ve Ruslar da burada bulunur. Gezmek isteyen kişiler Buhara Kalon Minaresi, Ark Kalesi, Devlet Mimarlık Sanat Fakültesi için gidilebilir. Ayrıca burada bir tren yolu bulunmaktadır. Ulaşım bu yolla da sağlanır. Kısaca Buhara Özbekistan'da yer alan, mutlaka gezilmesi gereken bir alandır.

Taşkent

Gezmek isteyenler Özbekistan Türkiye arası uçakla kaç saat sorusunu sık sık yöneltir. Genelde uçaklar başkent olan Taşkent'e iniş yapmaktadır. Taşkent'te gezilecek birçok nokta bulunur. Abdul Kasım Medresesi, Kukeldaş Medresesi, Barak Han Medresesi bulunur. Şehirde 1996 yılında büyük yıkıcı bir deprem meydana gelmiştir. Şehrin büyük bir çoğunluğu harap olmuştur. Ancak şimdilerde onarma çalışmaları hala devam etmektedir. Şehirde hala Sovyet'in izlerini taşıyan, yıkılmaya yüz tutmuş binalar da bulunur.

Andican

Gezilecek diğer bir şehir ise Andican'dır. Ülkenin en büyük üçüncü şehridir. Burada büyük bir havalimanı da bulunur. Havalimanı sayesinde dünyanın her yerine ulaşım sağlanır. Andican 400.000'e yakın nüfusu bulunan bir bölgedir. Gezilecek çok noktası yoktur ancak tarihi olarak adlandırılacak bir bölgedir. Mutlaka uğranmalıdır.

Özbekistan’da Gezilecek Yerler

Birçok farklı gezilecek noktalar bulunur. En ucuz Özbekistan uçak bileti temin edildikten sonra gezilecek birçok noktaya ulaşım sağlanır. Oldukça eğlenceli, farklı ve keyifli alanları gezmek mümkün olur.

Özbekistan'da Deniz Turizmi İçin Nerelere Gidilir?

Özbekistan ülkesi ne yazık ki denize kıyısı olmayan bir bölgedir. Bu nedenle de deniz turizmi zayıf olan bir bölgedir. Deniz turizmi imkânı almak isteyen kişiler farklı ülkelere gitmektedir. Ülke Hazar Denizi'ne yakın olsa da sınırı bulunmamaktadır.

Özbekistan'da Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Taşkent alışveriş yapmak için oldukça uygun bir noktadır. Özbekistan Türkiye uçuş süresi tamamlandıktan sonra Taşkent'e giderek alışveriş yapılabilir. Alınacak birçok ürün bulunur. Özbekistan'a ait olan geleneksel kıyafetler satın alınabilir. Demir ve altından oluşan hediyelik eşyalar bunun yanı sıra kuru meyveler Özbekistan'da sık sık bulunur. Kuru üzüm tipi kuru meyveler yaygındır.

Özbekistan'ın Doğal Güzellikleri

Özbekistan'da birçok farklı doğal güzellik imkânı bulunuyor. Özbekistan'da yeşil ormanlar, mesire alanları yer alıyor. Ayrıca nehir kenarları da gezilmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Mutlaka bu bölgeler gezilmeli, doğal güzellikler hakkında fikir edinilmelidir.

Özbekistan'da Gezilecek Tarihi Yerler

Özbekistan tarihi yerler açısından oldukça gelişmiş bir ülkedir. Burada yer alan Minor Camii, Bağımsızlık Meydanı, Emir Timur Müzesi, Japon Bahçesi, Şehr-i Sebz, Nemengan, Buhara, Semerkant, Andican Hive gibi bölgelerdir. Mutlaka gezilmeli ve tarihi alanları hakkında bilgiler elde edinmelidir.

Özbekistan Gezi Rehberi

Özbekistan'da gezilecek birçok alan bulunuyor. Gezmeye başlamadan önce mutlaka bir program yapılmalıdır. Bunun dışında toplu taşıma araçları kullanılmalıdır. Otobüsler ulaşım açısından oldukça uygun seçeneklerdir.

Özbekistan’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Narın
Samsa
Ayvalı Pilav
Çalap Salatası

Doğru takip edilen Özbekistan Türkiye uçak saatleri sonucunda birçok Özbek yemeği tadılabilir.

Bol Proteinli Samsa

Samsa içerisinde bol protein ve vitamin olan bir yiyecektir. Yapılırken kuzu eti ile yumurta kullanılmaktadır. Ayrıca dana iç yağı da Samsa'nın içerisine eklenmektedir. Rulo şeklinde yapılır. Böreği andıran bir görüntüye sahiptir. Oldukça lezzetli bulunur.

Meyveli ve Etli :Ayvalı Pilav

İçerisine sadece ayva eklenmez ayrıca birbirinden lezzetli ve farklı etler de eklenmektedir. Kuzu ya da dana eti, soğan, ayva, havuç, kimyon, tuz, sıvı yağ eklenerek yapılan lezzetli bulunan bir tattır.

Klasik Salatalardan Farklı Bir Çalap Salatası

İçerisine normal bir salataya koyulan salatalık, kırmızı turp, taze soğan, dereotu ve reyhan eklenir. Ancak bu salatanın diğer salatalardan farklı yoğurt ile servis edilmesidir. Yani yoğurtlu bir salata türüdür.

Değişik Bir Muhallebi Sümelek

Buğday, un ve sıvı yağ karıştırılarak muhallebi kıvamında yapılan bir yiyecektir. Mutlaka karıştırılmalıdır, dibi tutmamalıdır.

Özbekistan'da Yenilecek En Güzel Yemekler

Özbek mutfağı birbirinden farklı alternatiflere sahiptir. Bu yiyecekler arasında Özbek pilavı, Özbek mantısı, Maş horda, Narın, Sümelek gibi yiyecekler bulunur. Mutlaka denenmesi gereken yiyeceklerdir. Yapılan yemeklerde genelde hayvan etleri ve hayvansal yağlar kullanılmaktadır. Sebzelerden daha çok etler kullanıldığı için protein değeri yüksek olan yiyeceklerdir. Mutlaka Özbekistan'a gidildiğinde denenmesi gereken yiyeceklerdir. Birçok restoran ve kafe bu geleneksel yiyecekleri gelen turistlere sunar.

Özbekistan Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Fergana - Taşkent 194,00 TL 50 Dakika
Semerkant - Taşkent 202,09 TL 50 Dakika
Almatı - Taşkent 609,87 TL 1 Saat 40 Dakika
Bişkek - Taşkent 843,94 TL 1 Saat 20 Dakika
Moskova - Taşkent 918,02 TL 3 Saat 45 Dakika
Bakü - Taşkent 1.137,95 TL 20 Saat
Tiflis - Taşkent 1.388,35 TL 6 Saat 15 Dakika
İstanbul - Taşkent 1.444,83 TL 12 Saat 55 Dakika
Antalya - Taşkent 1.649,62 TL 9 Saat 20 Dakika
İstanbul - Namangan 1.658,03 TL 7 Saat 30 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Özbekistan ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Vegan Turizmi Başladı: İşte Vegan Dostu Şehirler!
Vegan Turizmi Başladı: İşte Vegan Dostu Şehirler!
27 Mayıs 2019
Hepimiz yurt dışına çıktığımızda yediklerimizin içeriğine dikkat ederiz. Veganlar için bu seçim birkaç sene öncesine kadar sadece salata ve meyvelerle sınırlı olmasına rağmen günümüzde veganlar için s
Havalar Isınıyor! Kamp Yapacaklara 7 Altın Öneri
Havalar Isınıyor! Kamp Yapacaklara 7 Altın Öneri
11 Mart 2019
Bahar geldi! Gezip dolaşmak için harika bir mevsim olan bahar, kamp için de harika bir mevsim. Kış sonrası uyanmakta olan çiçekler ve ağaçları izlemek için muhteşem manzaralara şahit olabilirsiniz. Ay
2018’de En Çok Bu Ülkelere Gidildi, Sizce Bu Sene Durum Değişecek Mi?
2018’de En Çok Bu Ülkelere Gidildi, Sizce Bu Sene Durum Değişecek Mi?
19 Şubat 2019
Dünyanın en çok ziyaret edilen 10 ülkesi! Bu ülkelerden birini tercih edip de pişman olmak mümkün mü? Belki de bir sonraki ziyaretinizde siz de bu ülkeleri tercih eden milyonlarca kişiden biri olacaks
Burcunuza Göre Seyahat Etmeniz Gereken Yerler
Burcunuza Göre Seyahat Etmeniz Gereken Yerler
14 Mart 2017
Astrolojik kişilik özellikleri bir tatili rüya gibi yapabilir ya da kötü bir tecrübeyle ülkenize dönmenize sebep olabilir. Bu seyahat rehberi, her burç için kendinize uygun bir lokasyon bulmanıza yard

Özbekistan Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Taşkent
Kamp yapmayı seven biriyseniz kesinlikle gitmeniz gereken bir yer
Semerkant
Gizemli olayları seviyorsanız buraya kesin gitmeliisniz,öneriyorum
Taşkent
Birbirinden farklı insanlar tanıdım gerçeken çok güzel bir tatildi bizim tatilimiz.
Semerkant
Hayatınızda memleketinizden başka bir yer görmediyseniz burası 2. memleketiniz olabilir
Taşkent
Herşey çok güzeldi, insanları çok farklı kültürü çok farklı.
Semerkant
Şehrin başka bir havası var gerçekten güzeldi.
Taşkent
Biz çok keyif aldık, tur ile gittik ve rehber öğretmenimiz çok başarılı bir anlatıcıydı
Semerkant
Sokakları çok farklı ve güzel, sokak sanatçıları da öyle
Taşkent
Böyle yerlerde gezmek gerçekten insanın ufkunu açıyor ve genişletiyor
Semerkant
Güzel bir haftasonu oldu bizim için muhteşemdi
Taşkent
Şehrin başka bir havası var gerçekten güzeldi.
Semerkant
Birbirinden farklı yer ve sokak görmek bize iyi geldi
2
12
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Özbekistan Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 04:55:09
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Tashkent, (TAS)
TAS
UZ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948