1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Sharjah Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Açık
33°C
17 Temmuz
Yarın
Güneşli
33°C
18 Temmuz
Perşembe
Güneşli
33°C
Para Birimi
Birleşik Arap Emirlikleri Dirhemi (AED)
Zaman Dilimi
GMT +4
Sharjah Şehri En İyileri
  • Yaz Turizmi
  • Sharjah Heritage Museum
  • Khubz

En Ucuz Sharjah Varışlı Uçak Seferleri

25 Tem 2019
17 Tem 2019
Shiraz - Sharjah
Air Arabia
16 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Sharjah Kalkışlı Uçak Seferleri

07 Ağu 2019
24 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Sharjah Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Sharjah Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Sharjah Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
AE
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Arapça
Toplu Taşıma Fiyatı
3 AED
Yemek Fiyatı
25 AED
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 AED

Sharjah’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Şubat

Ucuz Sharjah uçak bileti kullanarak Sharjah'a gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir. Çöl ikliminin hakim olduğu şehirde yağışlar kasım ve mayıs aylarında görülmektedir. Genel olarak ılık geçen kışları sıcak geçen yazları ile bilinen şehre gitmek için en uygun zaman aslında birçok festival bulunması nedeniyle kış ayları oluyor. Şubat ve mart ayında önemli festivaller gerçekleşmekte ve bu tarihlerde şehir oldukça kalabalık olmaktadır.

Sharjah Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Sharjah uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilirsiniz.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 3 AED

Toplu taşıma ile havalimanından uygun olan seferleri tercih edebilmektedirler. Uçağınız çok geç saatte havaalanına gelmediyse her 15 dakika da bir hareket eden otobüs seferlerinden yararlanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Daha ekonomik ve avantajlı olarak kullanılan otobüsler ile şehre rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Havalimanından ortalama süre: 30 dakika Havalimanından uzaklık: 15 km
Taksi

Ortalama Fiyatı: 80 AED

Havalimanından şehir merkezine her saat kalkan taksiler sayesinde daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. Havaalanında haftanın her günü 24 saat taksi bulma olnağını bulunuyor. Terminal çıkışında bekleyen taksiler ile daha kısa sürede yolculuk yapabilirsiniz. Taksilerde taksimetre bulunuyor.
Araç Kiralama
Havaalanında hizmet veren uluslararası birçok araç kiralama firması bulunmaktadır. Bu firmalardan 7/24 saat araç kiralayama imkanına sahip olabilirsiniz. Araç kiralama seçenekleri oldukça çeşitli olup dilerseniz lüks araç kiralayabilirsiniz.

Sharjah Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Sharjah'da havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Sharjah Havalimanı'dır. Sharjah uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Sharjah Havalimanı'nın şehir merkezine yaklaşık uzaklığı 15 km dir. Havaalanından birçok imkanı kullanarak şehir merkezine rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Oldukça büyük olan havaalanı beklerken size birçok imkanı da sağlıyor. Yemek yeme bölümleri ve alışveriş alanları güzle zaman geçirmeniz için bir fırsat olabilir. Ayrıca havaalanında yer alan araç kiralama şirketlerinden araç kiralayabilirsiniz.

Sharjah’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Sharjah uçak bileti avantajlarından yararlanarak Sharjah'a gitmek için en önemli nedenler arasında alışveriş yer alıyor. Şehirde elektronik eşyalar oldukça ucuz. Birçok kişi sırf elektronik alışverişi için şehre geliyor. Ayrıca hediyelik eşyalarda oldukça güzel ve ilgi çekici.
  2. Tarih ve kültür merkezi olan şehirde görülmesi gereken yüzlerce yapı bulunuyor. Tarihi çok iyi yansıtan bu yapıları gezerken şehre hayran kalacaksınız.
  3. Sharjah festivalleri de oldukça renkli yaşıyor. Şehirde görmeniz gereken festivaller arasında ışık festivali, Arap atı festivali, yemek festivali, su festivali ve daha birçok farklı festival yer alıyor. Ziyaretinizi mutlaka bu festivallerden birine denk getirmelisiniz.
  4. İklimi, sunduğu imkanlar ve daha birçok nedenden dolayı tam bir tatil cenneti olan şehre, tatil için mutlaka gelmeniz gerekiyor.
  5. Mimari yapısı ile oldukça etkileyici olan bu camii Sultan Bin Muhammad Al Qasimi' nin İstanbul ziyareti sırasında Sultan Ahmed Camii Şerifinden çok etkilenmesi sonucu bu camiyi yaptırıyor. Ayrıca caminin bir diğer özelliği ize şehirde yabancıların içine serbest olarak girebildiği tek cami olması.

Sharjah Hakkında

Türkçede Şarika olarak adlandırılan Sharjah Birleşik Arap Emirlikleri'nin, Dubai alanını oluşturan 3. büyük ve en kalabalık kentidir. Ayrıca Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan 7 emirlikte biridir. 18. yüz yıldan bu yana Kasimi Hanedanı tarafından yönetilen Sharjah kenti bir kültür ve sanayi merkezi olması dışında tek başına Birleşik Arap Emirlikleri'nin gayri safi milli hasılasına % 7.4 oranında katkı sağlamaktadır. Şehir 1998 yılında Arap dünyasının Kültürel Başkenti seçilmiştir.

Turizme büyük katkı sağlayan şehirde şeriat kanunları olduğu için içki satışı yasak, ayrıca sigara içimi serbest olsa da nargile gibi mamuller yine yasaklar arasında yer alıyor. Her ne kadar şeriat kanunları olsa da şehirde turist olarak dolaşmak da bir sıkıntı olmuyor. Turist olarak gelen kadınlar başı açık ve şort giyerek gezebiliyor.

Sharjah'da nüfusun yarısına yakın bir kısmını Hintli'ler oluşturuyor. Daha sonra ise Pakistanlı ve Arap kökenli milletler yer alıyor. Dünyada yaşayan yaklaşık 1.5 milyar Müslüman nüfusunun temsilciliğini yapan Sharjah 2014 yılında İslam Kültür Başkenti seçildi ve bu unvan Medine' de tescil edildi. Böylelikle dünya Müslümanları temsilciliği görevi Sharjah'da bulunuyor.

Şehirde yaşan halkın resmi dili Arapça ama İngilizce konuşan pek çok kişiye rastlayabilirsiniz. Şehirde 30dan fazla müze ve 1000' e yakın cami bulunuyor. Tam bir kültür ve tarih merkezi olan şehirde görülmeye değer pek çok yer var.

Sharjah Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
7 AED
Taksi
2,50 AED/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde toplu taşıma ağı oldukça gelişmiştir. Birçok yere toplu taşıma seferlerini kullanarak ulaşmanız mümkün olmaktadır. Bunun için uygun seçenek olan otobüs seferleri yaygın olarak kullanılıyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Farklı noktalara gitmek için otobüs dışında turistler tarafından en yaygın olarak kullanılan ulaşım aracı taksilerdir. Havanın çok sıcak olması nedeniyle taksiler daha fazla tercih edilmektedir.

Sharjah Vize Şartları

Birleşik Arap Emirlikleri Vize İstiyor mu?
Evet
Birleşik Arap Emirlikleri Vize Süresi
30 Gün
Birleşik Arap Emirlikleri Vize Ücreti
90 USD
Birleşik Arap Emirlikleri Vize Detayları
Vizeler Ankara’daki BAE Büyükelçiliğinden, İstanbul’daki BAE Başkonsolosluğundan veya iki ülke arasında seferleri bulunan havayolları tarafından temin edilebilmektedir.

Sharjah’da Gezilecek Yerler

İslam Medeniyetler Müzesi
Sharjah Heritage Museum
Sharjah Arkeoloji Müzesi
Denizcilik Müzesi
Denizcilik Müzesi
İslam Konusunda Merak Ettiğiniz Her Şey: İslam Medeniyetler Müzesi

Muhteşem bir eser olan müze içinde 1400 yıllık İslam eserlerini görebilirsiniz. Müzenin giriş katında Hac gibi İslam ritüelleri anlatılmaktadır.

Kültür Ve Geleneklerin Anlatıldığı: Sharhaj Heritage Museum

Beş bölümden oluşan müze Emirlikler hakkında kültür ve geleneklerin anlatıldığı müzedir. Müzede yerel halkın hayatından çöl yaşamına kadar, dini değerlerden tıbbi geleneklere kadar pek çok şey anlatılmaktadır ve mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Oldukça Eski Eserlerin Bulunduğu: Sharjah Arkeoloji Müzesi

Milattan sonra 600 yılına kadar farklı alanlardan eserlerin görülebildiği bir müzedir. Geçmişteki benzerlerinin canlandırıldığı müzede mezarlıklar, evler ve aletler oldukça ilgi çekici.

Etkileyici: Denizcilik Müzesi

Denizcilik müzesi mutlaka gitmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. Sizi Sharjah'ın 300 sene öncesine kadar götürüyor. Müzede ilginç olduğu kadar ilgi çekici olan inci toplamak için kullanılan eski dönem aletleri sizi geçmişe götürüyor.

At Yetiştiriciliği: Eqetrian Center

Dünyaca ünlü meşhur Arap atlarının nasıl yetiştirildiğini yakından görme fırsatı bulabilirsiniz. Atların şovlarını izleme fırsatı bulacak ve isterseniz ata binme şansıda bulabilirsiniz.

Sharjah’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kızarmış Tavuk
Khubz
Humus
Biriyani

Sıkça Tüketilen Lezzet: Kızarmış Tavuk

Sharjah mutfağında ve birçok yerde sıça tüketilen lezzet kızarmış tavuk oluyor. Bildiğimiz lezzet kızarmış tavuk şehrin birçok noktasında bulunmaktadır. Sharjah uçak bileti imkanları ile şehre gelenlerin ilk tercihi bu lezzet olmaktadır.

Popüler Lezzet: Khubuz

Sharjah'da çok sevilen lezzetler arasında yer alan Khubuz yerli halk tarafından çok sevilmektedir. Şehre gidince mutlaka yemeniz gereken bu lezzet domates sosu ile oldukça lezzetli hale geliyor.

Denemeniz Gereken Lezzet: Humus

Humus seviyorsanız birde bunu Sharjah'da denemeniz gerekiyor. Nohut ve üzerine eklenen garnitürler ile harika bir lezzet oluşuyor.

Pilav Severlere: Biriyani

Pirinç pilavı seviyorsanız birde bu lezzeti denemeniz gerekiyor. Biriyani pirinç haricinde içine tavuk ve birçok baharat eklenerek yapılıyor.

Konaklama İçin Sharjah Otel Seçenekleri

Ucuz Sharjah uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Sharjah'a giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Aryana Hotel

Şehir merkezinde bulunan bu zarif otel misafirlerine 24 saat oda servisi ve resepsiyon hizmeti sağlıyor. otelde konakladığınız boyunca 4 yıldızlı oda keyfi yaşayabilir, sauna hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Aryana otelde bulunan tüm odalar klimalı olup, mini bar ve televizyon bulunmaktadır. Ücretsiz çay ve kahve keyfi için odalarda bulunan rahatlıktan yararlanabilirsiniz. Farklı yemek seçenekleri ile mükemmel servis ve lezzetli yemekleri yeme ayrıcalığına sahip olabilirsiniz.

Al Taawun St. Sharjah/ Birleşik Arap Emirlikleri
Coral Beach Resort

Şehir merkezinde bulunan bu tatil köyü misafirlerine özel plaj ve ihtişamlı sonsuzluk havuzu sunmaktadır.Su kaydırakalrı, sauna gibi briçok imkanın yanı sıra çocuk parkı ve havuzu, firness merkezi imkanı da sunmaktadır.

Al Muntazah St. Cornice Sharjah/ Birleşik Arap Emirlikleri
Ramada Hotel

Şehir merkezine 10 dakika mesafede yer alan tesis Sharjah uçak seyahati ile şehre gelen birçok kişinin tercihi olmaktadır. 4 yıldızlı şık odalarda tüm hizmetler sağlanmıştır. Ayrıca tesis içinde harika yemekler sunan birde restoran bulunmaktadır.

Al Nahda St. 115 Opposite Sahara Center Sharjah/ Birleşik Arap Emirlikleri

Sharjah Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Sharjah 734,00 TL 4 Saat 25 Dakika
Ankara - Sharjah 900,00 TL 15 Saat 55 Dakika
Shiraz - Sharjah 1.051,89 TL 15 Dakika
Kahire - Sharjah 1.424,03 TL 3 Saat 25 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Sharjah ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Doğu Ekspres Bileti Nasıl Alınır? Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları
Doğu Ekspres Bileti Nasıl Alınır? Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları
12 Temmuz 2019
Doğu Ekspresi 2016-2017 yılları arasında popülerleşmiş ve "Kars'a giderken Erzurum'dan Cağ kebabı yesek mi?" söylemi ile herkesi heveslendiren bir seyahat trendidir. Özellikle kar eşliğindeki manzaral
193 Ülke Gezen Rekortmen: André Brugiroux
193 Ülke Gezen Rekortmen: André Brugiroux
02 Mart 2019
Gezgin dediğin böyle olur! Genellikle otostop çekse de neredeyse her türlü ulaşım aracını kullanarak 135 ülke gezen André Brugiroux gerçekten hayranlık uyandırıcı bir hayat yaşamış. Merak edenler topl
İstanbul Havalimanı Hakkında Merak Edilenler
İstanbul Havalimanı Hakkında Merak Edilenler
06 Aralık 2018
29 Ekim’de birçok ülkenin devlet başkanlarının katılımıyla ve büyük bir törenle açılan İstanbul Yeni Havalimanı hakkında sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz. Bugünkü konumuz, Dünya’daki en büyük ha
Vize Masrafı Olmadan Gezebileceğiniz Balkan Ülkeleri
Vize Masrafı Olmadan Gezebileceğiniz Balkan Ülkeleri
23 Temmuz 2018
Avrupa kıtası üzerinde keşfedilmeyi bekleyen önemli yerler arasında Balkanlar apayrı bir öneme sahiptir. Seyahat planınızı yaparken vize işlemleri ile uğraşmak istemiyorsanız, ülkemiz vatandaşlarından

Sharjah Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (4)
İyi (2)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%67
%33
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
6 Değerlendirme
Biz çok keyif aldık, çocuğumuzu ilk defa yurtdışına çıkarttık
Bu sefer ki adresim burası! Her ay farklı bir yerdeyim.
Sevgilimin yanına gittim sürpriz yaptım ona güzeldi, keyifli bir haftasonu geçirdik.
Uçakta yolculuk çok keyifliydi, doğası ve insanları çok farklı
Biz çok keyif aldık, kaldığımız otel çok güzeldi
Birbirinden farklı şehir ve sokak görmek gerçekten çok güzel
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Sharjah Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 04:44:05
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Sharjah, (SHJ)
SHJ
AE

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948