1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Sharjah Uçak Bileti

Sharjah Para Birimi
Birleşik Arap Emirlikleri Dirhemi (AED)
Sharjah Zaman Dilimi
GMT +4
Sharjah Şehri En İyileri
Yaz Turizmi, Sharjah Heritage Museum, Khubz
Sharjah Hava Durumu (6 Haziran) 35°C Güneşli
Sharjah Hava Durumu (7 Haziran) 35°C Güneşli

En Ucuz Sharjah Varışlı Uçak Seferleri

18 Haz 2020
28 Haz 2020
05 Tem 2020
05 Tem 2020
Adana - Sharjah
Pegasus
01 Tem 2020
Hatay - Sharjah
Türk Hava Yolları
28 Haz 2020
Denizli - Sharjah
Türk Hava Yolları
22 Haz 2020
Kayseri - Sharjah
Türk Hava Yolları
30 Haz 2020
Gaziantep - Sharjah
Türk Hava Yolları
14 Haz 2020
Erbil - Sharjah
Egyptair
27 Haz 2020
Tahran - Sharjah
Türk Hava Yolları
29 Haz 2020
Shiraz - Sharjah
Türk Hava Yolları
18 Haz 2020
Şanlıurfa - Sharjah
Türk Hava Yolları
13 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Sharjah Kalkışlı Uçak Seferleri

22 Haz 2020
Sharjah - Hatay
Pegasus
30 Haz 2020
Sharjah - Adana
Pegasus
10 Haz 2020
19 Haz 2020
Sharjah - Ankara
Türk Hava Yolları
27 Haz 2020
Sharjah - Denizli
Türk Hava Yolları
23 Haz 2020
Sharjah - İzmir
Türk Hava Yolları
12 Haz 2020
Sharjah - Trabzon
Türk Hava Yolları
12 Haz 2020
Sharjah - Casablanca
Türk Hava Yolları
13 Haz 2020
Sharjah - Tahran
Türk Hava Yolları
10 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Sharjah Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Sharjah Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Sharjah Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
AE
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Arapça
Toplu Taşıma Fiyatı
3 AED
Yemek Fiyatı
25 AED
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 AED

Sharjah’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Şubat

Ucuz Sharjah uçak bileti kullanarak Sharjah'a gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir. Çöl ikliminin hakim olduğu şehirde yağışlar kasım ve mayıs aylarında görülmektedir. Genel olarak ılık geçen kışları sıcak geçen yazları ile bilinen şehre gitmek için en uygun zaman aslında birçok festival bulunması nedeniyle kış ayları oluyor. Şubat ve mart ayında önemli festivaller gerçekleşmekte ve bu tarihlerde şehir oldukça kalabalık olmaktadır.

Sharjah Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Sharjah uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilirsiniz.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 3 AED

Toplu taşıma ile havalimanından uygun olan seferleri tercih edebilmektedirler. Uçağınız çok geç saatte havaalanına gelmediyse her 15 dakika da bir hareket eden otobüs seferlerinden yararlanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Daha ekonomik ve avantajlı olarak kullanılan otobüsler ile şehre rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Havalimanından ortalama süre: 30 dakika Havalimanından uzaklık: 15 km
Taksi

Ortalama Fiyatı: 80 AED

Havalimanından şehir merkezine her saat kalkan taksiler sayesinde daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. Havaalanında haftanın her günü 24 saat taksi bulma olnağını bulunuyor. Terminal çıkışında bekleyen taksiler ile daha kısa sürede yolculuk yapabilirsiniz. Taksilerde taksimetre bulunuyor.
Araç Kiralama
Havaalanında hizmet veren uluslararası birçok araç kiralama firması bulunmaktadır. Bu firmalardan 7/24 saat araç kiralayama imkanına sahip olabilirsiniz. Araç kiralama seçenekleri oldukça çeşitli olup dilerseniz lüks araç kiralayabilirsiniz.

Sharjah Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Sharjah'da havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Sharjah Havalimanı'dır. Sharjah uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Sharjah Havalimanı'nın şehir merkezine yaklaşık uzaklığı 15 km dir. Havaalanından birçok imkanı kullanarak şehir merkezine rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Oldukça büyük olan havaalanı beklerken size birçok imkanı da sağlıyor. Yemek yeme bölümleri ve alışveriş alanları güzle zaman geçirmeniz için bir fırsat olabilir. Ayrıca havaalanında yer alan araç kiralama şirketlerinden araç kiralayabilirsiniz.

Sharjah’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Sharjah uçak bileti avantajlarından yararlanarak Sharjah'a gitmek için en önemli nedenler arasında alışveriş yer alıyor. Şehirde elektronik eşyalar oldukça ucuz. Birçok kişi sırf elektronik alışverişi için şehre geliyor. Ayrıca hediyelik eşyalarda oldukça güzel ve ilgi çekici.
 2. Tarih ve kültür merkezi olan şehirde görülmesi gereken yüzlerce yapı bulunuyor. Tarihi çok iyi yansıtan bu yapıları gezerken şehre hayran kalacaksınız.
 3. Sharjah festivalleri de oldukça renkli yaşıyor. Şehirde görmeniz gereken festivaller arasında ışık festivali, Arap atı festivali, yemek festivali, su festivali ve daha birçok farklı festival yer alıyor. Ziyaretinizi mutlaka bu festivallerden birine denk getirmelisiniz.
 4. İklimi, sunduğu imkanlar ve daha birçok nedenden dolayı tam bir tatil cenneti olan şehre, tatil için mutlaka gelmeniz gerekiyor.
 5. Mimari yapısı ile oldukça etkileyici olan bu camii Sultan Bin Muhammad Al Qasimi' nin İstanbul ziyareti sırasında Sultan Ahmed Camii Şerifinden çok etkilenmesi sonucu bu camiyi yaptırıyor. Ayrıca caminin bir diğer özelliği ize şehirde yabancıların içine serbest olarak girebildiği tek cami olması.

Sharjah Hakkında

Türkçede Şarika olarak adlandırılan Sharjah Birleşik Arap Emirlikleri'nin, Dubai alanını oluşturan 3. büyük ve en kalabalık kentidir. Ayrıca Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan 7 emirlikte biridir. 18. yüz yıldan bu yana Kasimi Hanedanı tarafından yönetilen Sharjah kenti bir kültür ve sanayi merkezi olması dışında tek başına Birleşik Arap Emirlikleri'nin gayri safi milli hasılasına % 7.4 oranında katkı sağlamaktadır. Şehir 1998 yılında Arap dünyasının Kültürel Başkenti seçilmiştir.

Turizme büyük katkı sağlayan şehirde şeriat kanunları olduğu için içki satışı yasak, ayrıca sigara içimi serbest olsa da nargile gibi mamuller yine yasaklar arasında yer alıyor. Her ne kadar şeriat kanunları olsa da şehirde turist olarak dolaşmak da bir sıkıntı olmuyor. Turist olarak gelen kadınlar başı açık ve şort giyerek gezebiliyor.

Sharjah'da nüfusun yarısına yakın bir kısmını Hintli'ler oluşturuyor. Daha sonra ise Pakistanlı ve Arap kökenli milletler yer alıyor. Dünyada yaşayan yaklaşık 1.5 milyar Müslüman nüfusunun temsilciliğini yapan Sharjah 2014 yılında İslam Kültür Başkenti seçildi ve bu unvan Medine' de tescil edildi. Böylelikle dünya Müslümanları temsilciliği görevi Sharjah'da bulunuyor.

Şehirde yaşan halkın resmi dili Arapça ama İngilizce konuşan pek çok kişiye rastlayabilirsiniz. Şehirde 30dan fazla müze ve 1000' e yakın cami bulunuyor. Tam bir kültür ve tarih merkezi olan şehirde görülmeye değer pek çok yer var.

Sharjah Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
7 AED
Taksi
2,50 AED/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde toplu taşıma ağı oldukça gelişmiştir. Birçok yere toplu taşıma seferlerini kullanarak ulaşmanız mümkün olmaktadır. Bunun için uygun seçenek olan otobüs seferleri yaygın olarak kullanılıyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Farklı noktalara gitmek için otobüs dışında turistler tarafından en yaygın olarak kullanılan ulaşım aracı taksilerdir. Havanın çok sıcak olması nedeniyle taksiler daha fazla tercih edilmektedir.

Sharjah Vize Şartları

Birleşik Arap Emirlikleri Vize İstiyor mu?
Evet
Birleşik Arap Emirlikleri Vize Süresi
30 Gün
Birleşik Arap Emirlikleri Vize Ücreti
90 USD
Birleşik Arap Emirlikleri Vize Detayları
Vizeler Ankara’daki BAE Büyükelçiliğinden, İstanbul’daki BAE Başkonsolosluğundan veya iki ülke arasında seferleri bulunan havayolları tarafından temin edilebilmektedir.

Sharjah’da Gezilecek Yerler

İslam Medeniyetler Müzesi
Sharjah Heritage Museum
Sharjah Arkeoloji Müzesi
Denizcilik Müzesi
Denizcilik Müzesi
İslam Konusunda Merak Ettiğiniz Her Şey: İslam Medeniyetler Müzesi

Muhteşem bir eser olan müze içinde 1400 yıllık İslam eserlerini görebilirsiniz. Müzenin giriş katında Hac gibi İslam ritüelleri anlatılmaktadır.

Kültür Ve Geleneklerin Anlatıldığı: Sharhaj Heritage Museum

Beş bölümden oluşan müze Emirlikler hakkında kültür ve geleneklerin anlatıldığı müzedir. Müzede yerel halkın hayatından çöl yaşamına kadar, dini değerlerden tıbbi geleneklere kadar pek çok şey anlatılmaktadır ve mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Oldukça Eski Eserlerin Bulunduğu: Sharjah Arkeoloji Müzesi

Milattan sonra 600 yılına kadar farklı alanlardan eserlerin görülebildiği bir müzedir. Geçmişteki benzerlerinin canlandırıldığı müzede mezarlıklar, evler ve aletler oldukça ilgi çekici.

Etkileyici: Denizcilik Müzesi

Denizcilik müzesi mutlaka gitmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. Sizi Sharjah'ın 300 sene öncesine kadar götürüyor. Müzede ilginç olduğu kadar ilgi çekici olan inci toplamak için kullanılan eski dönem aletleri sizi geçmişe götürüyor.

At Yetiştiriciliği: Eqetrian Center

Dünyaca ünlü meşhur Arap atlarının nasıl yetiştirildiğini yakından görme fırsatı bulabilirsiniz. Atların şovlarını izleme fırsatı bulacak ve isterseniz ata binme şansıda bulabilirsiniz.

Sharjah’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kızarmış Tavuk
Khubz
Humus
Biriyani

Sıkça Tüketilen Lezzet: Kızarmış Tavuk

Sharjah mutfağında ve birçok yerde sıça tüketilen lezzet kızarmış tavuk oluyor. Bildiğimiz lezzet kızarmış tavuk şehrin birçok noktasında bulunmaktadır. Sharjah uçak bileti imkanları ile şehre gelenlerin ilk tercihi bu lezzet olmaktadır.

Popüler Lezzet: Khubuz

Sharjah'da çok sevilen lezzetler arasında yer alan Khubuz yerli halk tarafından çok sevilmektedir. Şehre gidince mutlaka yemeniz gereken bu lezzet domates sosu ile oldukça lezzetli hale geliyor.

Denemeniz Gereken Lezzet: Humus

Humus seviyorsanız birde bunu Sharjah'da denemeniz gerekiyor. Nohut ve üzerine eklenen garnitürler ile harika bir lezzet oluşuyor.

Pilav Severlere: Biriyani

Pirinç pilavı seviyorsanız birde bu lezzeti denemeniz gerekiyor. Biriyani pirinç haricinde içine tavuk ve birçok baharat eklenerek yapılıyor.

Konaklama İçin Sharjah Otel Seçenekleri

Ucuz Sharjah uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Sharjah'a giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Aryana Hotel
Şehir merkezinde bulunan bu zarif otel misafirlerine 24 saat oda servisi ve resepsiyon hizmeti sağlıyor. otelde konakladığınız boyunca 4 yıldızlı oda keyfi yaşayabilir, sauna hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Aryana otelde bulunan tüm odalar klimalı olup, mini bar ve televizyon bulunmaktadır. Ücretsiz çay ve kahve keyfi için odalarda bulunan rahatlıktan yararlanabilirsiniz. Farklı yemek seçenekleri ile mükemmel servis ve lezzetli yemekleri yeme ayrıcalığına sahip olabilirsiniz.
Al Taawun St. Sharjah/ Birleşik Arap Emirlikleri
Coral Beach Resort
Şehir merkezinde bulunan bu tatil köyü misafirlerine özel plaj ve ihtişamlı sonsuzluk havuzu sunmaktadır.Su kaydırakalrı, sauna gibi briçok imkanın yanı sıra çocuk parkı ve havuzu, firness merkezi imkanı da sunmaktadır.
Al Muntazah St. Cornice Sharjah/ Birleşik Arap Emirlikleri
Ramada Hotel
Şehir merkezine 10 dakika mesafede yer alan tesis Sharjah uçak seyahati ile şehre gelen birçok kişinin tercihi olmaktadır. 4 yıldızlı şık odalarda tüm hizmetler sağlanmıştır. Ayrıca tesis içinde harika yemekler sunan birde restoran bulunmaktadır.
Al Nahda St. 115 Opposite Sahara Center Sharjah/ Birleşik Arap Emirlikleri

Sharjah Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Sharjah 675,90 TL 4 Saat 25 Dakika
Ankara - Sharjah 881,90 TL 14 Saat 5 Dakika
Konya - Sharjah 1.000,73 TL 8 Saat 45 Dakika
İzmir - Sharjah 1.018,90 TL 13 Saat 20 Dakika
Antalya - Sharjah 1.018,90 TL 7 Saat 25 Dakika
Lefkoşa - Sharjah 1.063,90 TL 16 Saat 40 Dakika
Kahramanmaraş - Sharjah 1.180,73 TL 12 Saat 35 Dakika
Adana - Sharjah 1.280,65 TL 16 Saat 40 Dakika

Sharjah Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Sharjah uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Egyptair, Pegasus, Royal Jordanian Airline, Türk Hava Yolları.
 • Sharjah yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Sharjah varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Sharjah olup, bilet fiyatı 675,90 TL'dir.
 • Sharjah şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Kasım ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Sharjah ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Yıllarca Dayanacak Bavul Nasıl Seçilir?
Yıllarca Dayanacak Bavul Nasıl Seçilir?
25 Şubat 2020
Konforlu bir yolculuğun olmazsa olmazlarından biri de bavulunuzdur. Yeri geldiğinde yolculuğunuzu çekilmez bir çile dönüştüren bavullarınız, yeri geldiğinde bir seyahatin en konforu unsuru da olabilir
Burdur’da Gezilecek Yerler: Burdur'da Nereye Gidilir?
Burdur’da Gezilecek Yerler: Burdur'da Nereye Gidilir?
28 Aralık 2019
Akdeniz Bölgesi’nde bulunan Burdur, genellikle Antalya, İzmir ve Muğla gibi tatil yerlerine yakın olması ile ziyaretçi çekiyor olsa da rotanıza sadece Burdur’u yazmanız için de sebep çok! Burdur’da g
Bitlis’te Gezilecek Yerler: Bitlis’te Nereye Gidilir?
Bitlis’te Gezilecek Yerler: Bitlis’te Nereye Gidilir?
23 Aralık 2019
Önünüzde Bitlis planı varsa kendinizi çok şanslı saymalısınız çünkü Bitlis’te gezecek yer çok fazla! Bitlis’te gezilmesi gereken yerlere bir göz atmadan önce, Bitlis’in haritadaki konumunu görelim.
Arkadaşlık Bitirmeden Gezme Rehberi: Arkadaşlarla Tatil Nasıl Planlanır?
Arkadaşlık Bitirmeden Gezme Rehberi: Arkadaşlarla Tatil Nasıl Planlanır?
07 Kasım 2019
Siz fenomenleri dinlemeyin, en iyi seyahatler en iyi planlanmış olanlardır! Arkadaşlıkların bitmemesi, akıl sağlığının yorulmaması için yola çıkmadan önce biraz efor sarf etmeniz ve plan yapmak için z

Sharjah Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (77)
İyi (6)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%93
%7
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
83 Değerlendirme
N*** İ*** Ö***
24 Eylül Pazartesi
Biz çok keyif aldık, çocuğumuzu ilk defa yurtdışına çıkarttık
H*** N*** K***
18 Ağustos Cumartesi
Sevgilimin yanına gittim sürpriz yaptım ona güzeldi, keyifli bir haftasonu geçirdik.
K*** M*** A***
5 Ağustos Pazar
Uçakta yolculuk çok keyifliydi, doğası ve insanları çok farklı
A*** E***
14 Haziran Perşembe
Birbirinden farklı şehir ve sokak görmek gerçekten çok güzel
A*** Ü***
11 Eylül Salı
Bu sefer ki adresim burası! Her ay farklı bir yerdeyim.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Sharjah Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 06:38:58 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Şarika, (SHJ)
SHJ
AE

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699