Dubai Uçak Bileti

Dubai Hakkında Bilgiler

Eskiden bir balıkçı liman kasabası olan, 1930'larda ise Dubai inci piyasasının çökmesiyle birlikte Dubai'de bulunan petrol ihraç edilmeye başlandı. Böylece kısa bir sürede ekonomisini yükselterek alışveriş ve turizm şehri haline geldi. Birleşik Arap Emirlikleri'nin yüksek nüfusa sahip olan ikinci şehridir.

Dubai, günümüzde ticari ve alışveriş merkezi olup bir kozmopolit metropol kentidir. Ekonomisi, hava yolları ve gayrimenkul işlemleri bölümünde yüksek miktarda geliri vardır. Son yıllarda ise büyük ve geniş alanlı inşaat projeleri ile dünyanın ilgisini çekiyor.

İslam dinine sahip olan Dubai, kültür ve toplum açısından zengin bir kenttir. Haftalık tatil günleri 2006'dan beri cuma ve cumartesi olarak belirlendi.

Araştırmalara göre Dubai nüfusunun %84'ünü yabancı uyruklu halktan oluşuyor. Petrol ticareti sayesinde düzenlenen Uluslararası Festivaller, Dubai nüfusunun bir milyonu geçen kentler sıralamasında girdi.

Dubai mutfağı, lüks döner lokantalarıyla dolu olup aynı zamanda çin ve Asya mutfağı da çok miktarda yer alıyor. Nargile ve kahve mekanları oldukça fazla bulunur. Dubai'de hemen hemen dünyanın her yerinden mutfak lezzetleri bulunur.

Dubai Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Dubai Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Dubai Havalimanı
Dubai Al Maktoum Havalimanı
Sharjah Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs

Tüm Şehirlere Uçak Biletleri

flight
ba-favicon-white