Aksu Otobüs Bileti

Online Ödeme
Kolay Rezervasyon
Komisyon Yok, Ücretsiz

Aksu Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Antalya’nın bir ilçesi olan Aksu, 2008 yılında dağınık olan birçok mahallenin bir araya getirilmesiyle oluşan bir ilçe olarak biliniyor. İlçe hem yerli hem yabancı turistler tarafından ziyaret edilen bölgeler arasında yer alıyor.

Antalya uçuşu ile yolculuk yaptıktan sonra Antalya Havalimanı’na varıyorsunuz. Havalimanından Aksu’ya tramvayla ulaşım sağlanıyor. Uçak seyahati tercih etmeyen ziyaretçiler için Aksu otobüs bileti seçenekleri de mevcut. Güney Akdeniz Seyahat ve Kamil Koç tercih edilen Aksu otobüs firmaları seçeneklerinden. Antalya Otogarı’ndan Aksu’ya T1B tramvay hattıyla ve 526, AC03, AF04 numaralı otobüslerle ulaşım sağlanıyor.

Aksu’da Gezilecek Yerler

Aksu otobüs seferleri yolculuğundan sonra ilçeye vardığınızda çok sayıda gezilecek yerle karşılaşmak mümkün. Bu yerler şöyle sıralanıyor:

  • Perge Antik Kenti: İlçenin tarihi öneme sahip kalıntılarından biri olan Perge Antik Kenti; Aksu’ya 2 km mesafede yer alıyor. Tarihte bir ticaret yolu üzerinde olması sebebiyle büyük öneme sahip olan antik kentte; antik tiyatro, su kanalı, hamam, hipodrom ve Roma kapısı bulunuyor.
  • Kurşunlu Şelalesi: İlçede büyük bir öneme sahip olan şelale, ülkemiz açısından da öneme sahip olan yerlerden. 18 m yüksekliğe sahip olan şelale, sahip olduğu doğa manzarasıyla çok sayıda ziyaretçi ağırlıyor.
  • Zindan Mağarası: Zindan Mağarası, Aksu merkezine 1 km mesafede yer alıyor. Mağara içerisinde yer altı deresi bulunuyor. Mağara 765 m uzunluğa sahip. Hem doğal hem de arkeolojik açıdan öneme sahip olan mağara, ziyaretçilerin ilgisini çeken noktalar arasında yer alıyor.
  • Sorgun Yaylası: İlçe merkezine 10 km mesafede yer alan Sorgun Yaylası; barındırdığı doğal güzelliklerle çok sayıda ziyaretçi çekiyor. Özellikle yaz aylarında serin havaya hasret kalan ziyaretçiler bu yaylaya uğramadan dönmüyorlar. Yaylada bir de mağara bulunuyor.

Aksu’da Ne Yenir?

Antalya uçak bileti ile ya da otobüs biletiyle seyahat ettikten sonra ilçeye vardığınızda sizi lezzetli tatlar bekliyor. Bu tatları şöyle sıralamak mümkün:

  • Aksu Köfte: Aksu’nun yöresel bir lezzeti olan Aksu Köfte hem orada yaşayan insanların hem de dışarıdan gelen misafirlerin tercih ettiği lezzetler arasında yer alıyor. Aksu’da bu köfteyi yiyebileceğiniz çok sayıda restoran bulunuyor.
  • Antalya Piyazı: Antalya’ya özgü bir lezzet olan piyaz, Aksu Köfte yanında meze olarak servis edildiği gibi ana yemek olarak da servis ediliyor. Piyaz, ziyaretçiler tarafından ilgi gören lezzetler arasında yer alıyor.
  • Etli Pide: Antalya’nın Aksu ilçesinde çok sayıda etli pide yapan restoran bulunuyor. Bu restoranlardaki etli pideler de ziyaretçiler tarafından tercih edilen lezzetler arasında.

Aksu’da Nerede Kalınır?

Aksu hem yerli hem de yabancı ziyaretçileri çeken ilçeler arasında. Bu nedenle bölgede çok sayıda konaklama seçeneği bulunuyor. Bölgedeki butik oteller, apart oteller, pansiyonlar ya da daha konforlu ve olanaklı olan otel seçenekleri sunulan konaklama seçenekleri arasında yer alıyor. Siz de Aksu otobüs bilet fiyatları ya da uçak bileti fiyatları seçeneklerini değerlendirerek seyahatinizi gerçekleştirebilir ve ilçede konaklayabilirsiniz.

Aksu Otogarları

bus
ba-favicon-white