Çameli Otobüs Bileti

Online Ödeme
Kolay Rezervasyon
Komisyon Yok, Ücretsiz

Çameli Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Denizli'nin merkezi ilçelerinden olan çameli, 112 km uzaklığında yer almaktadır. Ege bölgesinin güney kısmında bulunan ilçenin etrafı iç ve dış noktalarında dalgalı dağlık yapıya sahiptir. Bölge halkının öz geçim kaynakları tarım ve hayvancılık olup, el sanatları dokumacılık da bir hayli katkı sağlamaktadır.

İlçenin verimli arazisinde fasulye, ceviz, patates, elma, fındık yetiştirilmekte olup, sebze ve meyve üretimi yaygın bir durumdadır. Ayrıca bölgenin bazı kısımlarında demircilik, alabalık üreticiliği, bal üretimi de yapılmakla birlikte süt inekçiliği ve et ürünleri ile de uğraşılmaktadır. İlçenin ormanlarında ise karaçam, kızılçam, meşe ve ardıç ağaçları çoğunlukta olmaktadır.

çameli Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

çameli kültürel değerleri, el sanatları, tarihi kalıntıları ve tabiat güzellikleri ile olağanüstü bölgelerimizden olmaktadır. Bundan dolayı çameli'ne yolculuk planı düzenlenerek, ilçede aktifliğini koruyan etkinliklere katılım yapılarak da doğa esintilerinin arasında en güzel sportif uygulamalar gerçekleştirilmektedir.

Bununla birlikte çameli ilçesine otobüs bileti temin edilerek, bitki örtüsünün etrafındaki tüm muazzam noktaları ve tarihi yapıtları huzurla gezilebilmektedir. Ayrıca Denizli il merkezinden pek çok araç ile şirin ve yemyeşil bölgeye rahatça gidilebilmektedir. Buna takiben otobüs firmalarının sürgitler şeklinde sunduğu servis araçları ile de çameli bölgesine ulaşılmaktadır.

çameli'ni Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  • Tabiatının içinde yer alan muhteşem dokuları yanında aktiviteler yapmak için gidilebilir.
  • İlçe sınırlarında bulunan kültürel ve tarihi geçitlerin fotolarını arşivlemek ya da incelemek için ziyaret edilebilir.
  • Mükemmel bitki örtüsünün arasında yapılan doğa sporlarına katılım içinde tercih edilebilir.
  • Bölgede bulunan muazzam yapıtları, yaylaları ve su kaynaklarını keşfetmek içinde ziyaret edilebilir.
  • Doğasının içinde piknik vb. etkinlikler yapmak içinde tercihen gidilebilir.

Çameli Gezilecek Yerler

Denizli'nin muazzam noktalarından olan çameli ilçesi, görkemli mimarileri ve doğa güzellikleri ile apayrı görsellere hakim bölgelerimizdendir. İlçe sınırlarında yer alan çameli Yaylacık dağı, Kolak gölü, Yapraklı barajı, İmamlar Gediği mesire alanı, Karagöz yaylası, Kapuz mağarası, Sazak kanyonu ve mağarası, çameli Emecik Gavur Deliği kanyonu gezilip, görülmeye değer en güzel manzaralı alanlarıdır.

çameli'nde Ne Yenir? Neleri Meşhur?

Keyifli geziler için çameli'ne bilet alınarak, doğasının en güzel esintileri arasında fevkalade zaman geçirebilirsiniz. Buna takiben damaklara muazzam tat duyusu veren lezzetlerinden yen böreği ve kuyu kebabını ( kuyu tandırı ) muhakkak tatmalısınız. Ayrıca Denizli usulü katmer, yaprak sarması, çiğ dolma, patlıcanlı kapama ve meşhur olan balından da denemelisiniz.

Çameli Otogarları

bus
ba-favicon-white