Çamlıhemşin Otobüs Bileti

Çamlıhemşin Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

çamlıhemşinRize iline bağlıdır. çamlıhemşin ilçesinin arazisi bir hayli meyillidir. Yüksekliği, rakımı fazladır. Yazın sıcaklıklar 25 dereceye kadar çıkarken, kışın sıcaklıklar -7 dereceye kadar düşmektedir. çamlıhemşin'de her mevsim yağışlı geçmektedir.

İlçenin bitki örtüsü ise bir hayli çeşitlidir. Ardıç, karaağaç, funda ağaçları ve ladin gibi bitki toplulukları mevcuttur. çamlıhemşin halkı arıcılık, ormancılık, az da olsa tarım ve kıyı kesimlerinde yapılan madencilik ile geçimini sağlamaktadır. En çok çay üretimi yapılmaktadır.

çamlıhemşin'e Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

İl merkezine 65 kilometre uzaklıkta yer alan çamlıhemşin ilçesine otobüs biletialarak karayolları aracılığı ile ulaşmanız mümkündür. Yolları engebeli ve meyilli olsa da yol durumu iyidir. Bilet aldığınızda sorunsuz şekilde bölgeye ulaşabilirsiniz.

çamlıhemşin'i Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  1. çamlıhemşin ilçesinde hem kış hem yaz aylarında çeşitli festival ve şenlikler yapılmaktadır. Bu şenlik ve festivallere katılmak için ilçeyi ziyaret edebilirsiniz.
  2. çamlıhemşin'in harika doğasını, yaylalarını ziyaret etmek, gezmek için gelebilirsiniz.
  3. Doğa ile iç içe restoranları, çay bahçelerinde keyifli vakit geçirebilirsiniz.
  4. Dağa tırmanmayı seven dağcılar için oldukça iyi şartlara ve özelliklere sahiptir.
  5. Fırtına deresi boyunca uzanan ilçede yer alan şifalı sular için ziyaret edebilirsiniz.

çamlıhemşin'de Gezilecek Yerler

çamlıhemşin'e geldiğinizde gezmeniz gereken yerlerin başında Ayder turizm merkezi gelmektedir. Aynı zamanda Fırtına deresi ve Kavron turizm merkezini mutlaka gezip, görmeli, ziyaret edip konaklamalısınız. Bunların dışında ise ilçeye geldiğinizde Şenyuva köprüsü, Palovit şelalesi, Büyük deniz gölü, Verçenik yaylası, Kapılı göller gezebileceğiniz yerler arasındadır.

çamlıhemşin'de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

çamlıhemşin ilçesine geldiğinizde özellikle sebzeli ekmek, muhlama, karalahana çorbası, hamsili pilav, enişte lokumu ve su böreğini mutlaka tatmalısınız. Yaylaları, yapılan şenlikleri, yöresel yemekleri ile meşhurdur.

Çamlıhemşin Otogarları

Zargistal Yaylası
bus
ba-favicon-white