Çatalçam Otobüs Bileti

Online Ödeme
Kolay Rezervasyon
Komisyon Yok, Ücretsiz

Çatalçam Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

çatalçam kasabası Samsun ilinin Atakum ilçesine bağlıdır. Doğal bitki örtüsü açısından oldukça zengin bir kasabadır. Biyolojik çeşitlilik bir hayli fazladır. çatalçam kasabasının kıyı kesimlerinde daha çok Karadeniz iklimi hakimdir ve bol yağış almaktadır.

Ancak kasabanın iç kesimlerine doğru gidildiğinde ve yükselttiği arttıkça iklim karasal özellik göstermeye başlamaktadır. çatalçam doğal güzelliğinin yanı sıra eski bir yerleşim yeri olmasından dolayı tarihi özellikleri, güzellikleri ile de dikkat çekicidir. Kasaba'da kış turizmi gelişmiş olup aynı zamanda ahşap yapı mimarisinin en güzel örnekleri yer almaktadır.

çatalçam'a Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

çatalçam kasabasına otobüs bileti aldıktan sonra hava durumu hakkında bilgi almanızda yarar vardır. Kasaba özellikle kış aylarında yağan yoğun kar nedeniyle ulaşım sorunu yaşayabilmektedir. Bilet alacağınız zaman bahar veya yaz aylarını tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

çatalçam'ı Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  1. çatalçam kasabası hem kültürel hem tarihi hem de doğal özellikler bakımında görülmeye ve gezilmeye değerdir.
  2. Kasabada yapılan hıdrellez ve kutlu doğum etkinlikleri gibi programlara katılmak için ziyaret edebilirsiniz.
  3. Bölgenin meşhur ahşap yapılarını görmek için ziyaret edebilirsiniz.
  4. Kasaba sınırları içinde bulunan ve eski yerleşim yerlerinin izlerini taşıyan Tümülüs ve höyükleri görmek için ziyaret edebilirsiniz.
  5. Ağaç oymacılığı ve kuşak dokuma gibi el sanatları icra edilmektedir. Kasabaya geldiğinizde el sanatlarının yapıldığı atölyeleri ziyaret edebilir, bu ürünlerden sizler de satın alabilirsiniz.

çatalçam'da Gezilecek Yerler

çatalçam kasabasına geldiğinizde mutlaka gitmeniz gereken yerlerin başında ebette ki çatalçam plajı yer almaktadır. özellikle yaz turizminin gözde yerlerinden biridir.

 çatalçam'da Ne Yenir? Nesi Meşhur

Haluşka, çatallı menemen, terme pidesi, samsun simidi, kaz tiridi, gibi yemeklerini yiyebilirsiniz. özellikle harika bir görünüme sahip olan ve yaz turizminde büyük ilgi gören plajı meşhurdur.

 

Çatalçam Otogarları

bus
ba-favicon-white