Çayeli Otobüs Bileti

Çayeli Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Rize Türkiye'nin yeşil alanları bakımından en zengin illerinden biridir. İzmir ilçeleri arasında yer alan çayeli ilçesi de bu alanlara dâhildir.

Gerçek anlamda gezip görülmeye değer, muhteşem tabiat güzellikleri il dolu bir kent olan Rize'nin çayeli başta olmak üzere tüm ilçeleri birbirinden güzel ve özel yerlerdir.

çayeli ilçesi Rize'nin en çok turist çeken popüler ilçesidir. Adına türküler yazılan tabiat güzelliği ile dillerden düşmeyen ilçeyi görmediyseniz, hemen bir otobüs bileti alarak, tatilinizi çayeli'ne tatile çıkabilirsiniz.

çayeli Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Rize'nin 19 km uzağında olan ve Karadeniz Bölgesinin eşsiz manzarası ile çevrili olan çayeli İlçesine Rize'ye bir bilet alarak, il merkezinden kalkan dolmuşlar ile gidebilirsiniz.

Rize il merkezinden çayeli ilçesine 15 dakika da bir dolmuş kalkmaktadır. Deniz kenarından geçireceğiniz bu keyifli yolculuğu hafızalarınızdan asla silemeyeceksiniz.

çayeli Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  • Doğal güzelliği ile insanı adeta büyülemektedir.
  • Gezip görülmeye değer pek çok doğal güzelliklere sahiptir
  • Doğal güzellikleri ile dolu olan bir ilçedir
  • çayeli halkı sımsıcak güler yüzlü ve misafirperverdir.
  • En çok turist çeken ve en popüler ilçelerden biridir.

çayeli Gezilecek Yerler

Tabiat güzellikleri ve sımsıcak güler yüzlü halkı ile insanı adeta büyüleyen çayeli ilçesinde gezip görülmesi gereken pek çok doğal ve tarihi güzellikler vardır. çayeli gezi turunuza yemyeşil alanlarla bürülü yollardan geçerek şırıl şırıl akan Ağaran Şelalesinden başlayabilirsiniz.

Köpük köpük akan bu şelale sizleri adeta büyüleyecektir. Bu doğa harikasının mutlaka görmeniz gerekir. Gezinize Bizanslılardan kalan ve çok eski olmasına rağmen tarihi değerini yitirmeyen Zeleki kalesinden devam edebilirsiniz.

çayeli hgezinizi deniz manzarası ile güzelleştirmeye ne dersiniz? çayeli'nde deniz manzarası ile çevrili olan Caferpaşa camisini mutlaka görmeniz gerekir. Eğer gezmeye vaktiniz varsa; ahşap yığma duvarla çevrili olan ve kırma çatısı olan Ormancık cami, Kaptanpaşa Buzlupınar köyü köprüsü, Kapsa Turizm merkezi, Melipos ve Musadağı tepelerini de gezip görmeniz tavsiye edilir.

çayeli'nde Ne Yenir? Neleri Meşhur?

Rize çaydan sonra hamsisi ile meşhur bir ildir. Dolayısı ile çayeli'nde de hamsi ve hamsi ile yapılan yöresel lezzetleri bol bol yemenizi tavsiye ederiz.

Ayrıca çayeli'nin kuru fasulyesi, sokakta yapılan ekmek arası köftesi ve mis gibi kokan çayı meşhurdur. Bu lezzetlerden bol bol tüketmeden çayeli'nden asla geri dönmeyin.

* Bilet fiyatları son 7 gün içerisinde biletall.com’dan alınan en ucuz fiyatlı biletin fiyatıdır. Anlık fiyat görüntülemek için lütfen bilet sorgulayın.

Çayeli Kalkışlı Otobüs Seferi Düzenlenen Şehirler

bus
ba-favicon-white