Çiftehan Otobüs Bileti

Online Ödeme
Kolay Rezervasyon
Komisyon Yok, Ücretsiz

Çiftehan Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

çiftehan kasabası Niğde iline bağlı Ulukışla ilçesine 27 km uzaklıkta bulunmaktadır. Coğrafi konumu gereği özellikle termal alanda şifalı sulara sahip bir kasaba olarak bilinmektedir. Ayrıca konumu gereği Ankara ile Adana şehirlerini birbirlerine bağlayan bir ulaşım ağı üzerinde yer almaktadır.

Bu da çiftehan'ın önemini arttıran etkenlerden bir tanesi olarak bilinmektedir. Kaplıcaları ile ün salmış olan çiftehan kasabası tertemiz dağ havasını da beraberinde sunmaktadır.

çiftehan Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Şifalı suları ile ünlü çiftehan kasabasına ulaşım sağlamak adına öncelikle Niğde şehrine otobüs bileti alınması gerekmektedir. Sonrasında Niğde şehrinin belirli güzergahlarından hareket etmekte olan köy minibüsleri aracılığı ile çiftehan'a ulaşım sağlanabilmektedir. Bu yolculuk sırasında bilinmesi gerekenler arasında mis gibi doğa havası ve şifa suları ile karşılaşmanın çok yakın olmasıdır.

çiftehan'ı Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

çiftehan kasabası mutlaka ziyaret edilmesi gerekmektedir. Ziyaret sebepleri arasında;

  • Sağlık alanında şifalı suların bulunması,
  • İlgili termal tesislerin son derece konforlu olması,
  • Uygun fiyatlı termal tesislere sahip olması,
  • Doğal güzelliklerinin ve tertemiz dağ havasının bulunması,
  • Tatil odaklı küçük, şirin ve huzur veren bir yer olması gibi hususlar yer almaktadır.

çiftehan'da Gezilecek Yerler

çiftehan kasabası içerisinde var olan doğal güzellikleri gözler önüne seren değerler bulunmaktadır. Porsuk Höyük, çinili Göl, Karagöl Şekerpınarı, çiftehan kaplıcaları gibi alanlar yer almaktadır.

Ayrıca yöresel yemekleri ile ün salmış olan Şekerpınarı restoran da görülmeye değer yerler arasındadır. Bilet alınarak sağlanan ulaşım sonrasında bütün bu güzellikleri görebilme imkanına sahip olunmaktadır.

çiftehan'da Ne Yenir? Neleri Meşhur?

çiftehan kasabası Tüm doğal güzelliklerinin yanı sıra yöresel anlamda da ürettikleri ürünler ve yemekleri ile kendini tanıtmayı başarmaktadır. Arabaşı çorbası, Mazaklı köftesi, Ayva Boranası, Niğde tarhanası, Pirinçli elma dolması, Söğürme, Niğde usulü etli bamya, Kabak musakka, Kaymak tatlısı, Halveter tatlısı gibi leziz yemekler sunmaktadır.

Çiftehan Otogarları

bus
ba-favicon-white