Çiftlik Otobüs Bileti

Online Ödeme
Kolay Rezervasyon
Komisyon Yok, Ücretsiz

Çiftlik Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Niğde'nin küçük ama sevimli ilçelerinden biri olan çiftlik adını eski bir sığır çiftliğinden alır. Şehir merkezine çok uzak olmayan bu ilçe oldukça sıcakkanlı misafirperver bir nüfusa sahiptir. çiftlik ilçesinin yer aldığı bölge eski bir yerleşim birimidir ve adı Melendiz olarak bilinir.

Rivayete göre Malazgirt savaşı sırasında bir beyin ismidir. En fazla koyun beslenen ilçede buna bağlı olarak halıcılık, dokumacılık el sanatları gelişmiştir. Bu da bölgenin ekonomisine canlılık kazandırmaktadır. çiftlik otobüs bileti alarak bu şirin bölgeyi yakından tanıyabilirsiniz.

çiftlik'e Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Niğde'nin bu eski yerleşim birimi olan küçük ve şirin ilçesi çiftlik'e gitmek için otobüs bileti aldıysanız ya da buraya bir şekilde yolunuz düştüyse sevimli bir ilçe olan burada halkın misafirperverliği, sıcakkanlılığı sizi bir kez daha buraya gelmeye iter.

Geçim kaynağı hayvancılık olan bu ilçede dokuma ürünleri halıcılık, dokumacılı Sepicilik, keçecilik gibi el sanatlarını gözlemleyebilir atölyeleri ziyaret edebilirsiniz.

çiftlik'i Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  • Misafirperver birçok insanla tanışmak
  • Dokuma sanatlarını yerinde ziyaret etmek
  • Tarihi kalıntıları görmek
  • Tepecik çiftlik höyüğünü görmek
  • Yöresel etkinlik ve festivallere katılmak

çiftlikte Gezilecek Yerler

çiftlikte Malazgirt savaşından kalan birçok tarihi mekanı ve eski yerleşim birimlerinden olan Tepecik çiftlik Höyüğünü ziyaret edebilirsiniz.

Halı ve dokumacılık gibi el sanatlarının icra edildiği atölyeleri gezebilirsiniz. Ayrıca bölgede bulunan antik şehirleri de yakından görebilir ve tarihleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

çiftlikte Ne Yenir Neleri Meşhur

Bölge kültürel değerleri kadar mutfağıyla da zengin bir kenttir. Buraya gelen herkesin Niğde usulü cevizli erişte, Mazaklı köftesi, ayva Boranası, Niğde tava, Niğde tarhanası, Pirinçli elma dolması, Söğürtme gibi lezzetleri tatması gerekir. Bunun için de bilet almanız yeterli olacaktır.

Çiftlik Otogarları

bus
ba-favicon-white