Çukurincir Otobüs Bileti

Online Ödeme
Kolay Rezervasyon
Komisyon Yok, Ücretsiz

Çukurincir Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Muğla'nın gözbebeği olan ilçelerinden Fethiye merkezi sınırlarında yer alan çukurincir nahiyesi 55 km aralığında şipşirin arazisiyle bilinmektedir. Akdeniz ve Ege kıyılarının rağbet akımına uğrayan topraklarında bulunan bölge deniz, dağ ve yayla üçlemesiyle çevrili verimli bölgelerde olmaktadır. Seyahat eğilimlerine kemer sunan nahiye, orta halli hava akımı ve geçim tutarlılığı ile zengin potansiyelleri kapsayan noktalara hakimlik göstermektedir.

çukurincir Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

çukurinçir nahiyesi sahil kemerlerinin yanı sıra doğa manzaraları ve ovalık alanlarıyla sıra dışı yerlerdendir. Bölgenin tarihi mimarileri ve sakin tabiat örtüsü yolculukların sistematik aralıklarla sürdürülmesine olanak sunan yapıya sahiptir.Bilet alımlarının akabinde yöre merkezinde son derece güzel günler geçirilmektedir.

Tatil koylarının engin ovalarına sahip olan belde dopdolu festival gösterileri ile güzelliklerini baştan sona tanıtmaktadır. Otobüs firmaları ile Muğla-Fethiye çizgisinden kolaylıkla ulaşılan çukurincir beldesinde ahenkli zamanlar anılara taşınmaktadır.

çukurincir'i Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  • Ovaları ve yaylaları ile ilginç görsellere hitap eden nadir yerlerden birisidir.
  • Beldenin tarihi kalıntıları oyma sanatlarının sıra dışı yansımalarına sahiptir.
  • Uygulamalı festivallerinin bestelenen notalarla ahengi tadılmaktadır.
  • Bölgenin tabiat esintileri başyapıtların portelerine değer ölçüdedir.
  • Uyumlu çevre dürtüleri coşkun seller gibi tebessümlerle anılmakta olmaktadır.

çukurincir Gezilecek Yerler

Muğla'nın değerli geçitlerini dolduran çukurincir beldesi farklı mimarileri ve alaz rengindeki doğa başakları ile muazzam ovalara sahiptir. Bölgenin özel temayüzlere sahip yapıtları otobüs bileti alımları ile eşsiz geziler yapılmasını sağlamaktadır. Bölge sınırlarında bulunan camisi, şehitlik abidesi ve mükemmel bir şekilde sıralanan yaylaları görülmeye değer başlıca güzelliklerindendir.

çukurincir'de Ne Yenir? Neleri Meşhur?

Muğla mutfağının filizlenen yöresel yemekleri çukurincir beldesinde de etkin bir şekilde yapılmakta olup, çeşnili Ege ve Akdeniz lezzetleri ile tavuk çökertme yanında Muğla börülceli pilav mutlaka yemelisiniz. Ayrıca zeytinyağlı ve balık çeşitleriyle kabak çiçeği, hindibağ, dülger balığı mantısını da tatmalısınız.

Çukurincir Otogarları

bus
ba-favicon-white