Dodurga Otobüs Bileti

Dodurga Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Dodurga, çorum iline bağlı bir ilçedir. çorum'a 45 km, Osmancık'a 35 km, İskilip'e 57 km, Kargı'ya 65 km, Oğuzlar'a 25 km, Laçin'e 16 km, Amasya'ya 25 km uzaklıktadır. Dodurga köklü bir tarihe sahiptir. Selçuklular'ın Sultan Alparslan ile Anadolu'ya gelişi ile birlikte Anadolu'da farklı beylikler kurulmuştur.

Bu beyliklerden önemli bir tanesi ise Dodurga'dır. Dodurga Bozokların Ayhan koluna bağlıdır. İlerleyen tarihi süreçle birlikte 1963 yılında yapılan referandumla belediye olmuştur. Aradan 23 sene sonra, 1990 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile ilçe olmuştur. İlçeye bağlı 1 belde ve 10 köy bulunmaktadır

Dodurga'ya Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Dodurga'ya turistik gezi veya iş seyahati yapmak isterseniz otobüs bileti alarak rahat bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Dodurga ilçesine ulaşım hava yoluyla mevcut değildir. çorum İç Anadolu ve Güney Doğu Anadolu'yu Karadeniz'e bağlayan bir ildir. Dodurga'ya hava ulaşımı olmamakla birlikte çorum ilinde de havaalanı mevcut değildir. Dodurga'ya seyahat veya iş için gelmek istiyorsanız ve otobüs kullanmak istemiyorsanız en yakın havaalanları Samsun ve Ankara'da bulunmaktadır.

Dodurga'yı Ziyaret Etmeniz İçin 5 Neden

  • Anadolu kültürünü özüne sindirmiştir
  • Doğal güzellikleri sizleri beklemektedir
  • Parkları Dodurga'yı özel kılan sebeplerdendir
  • Damak tadınıza uygun lezzetli yemekleri bir hayli fazladır
  • Dodurga Beyliği'ne ev sahipliği yapmıştır


Dodurga'da Gezilecek Yerler

Dodurga parkları ile ünlüdür. Başta Atatürk parkı, Yunus Emre parkı ve Kayabaşı parkı gezilip görülebilecek yerlerindendir. Dodurga'da coğrafi olarak karasal iklimin özellikleri hakimdir. Kendine özgü görülmesi gereken doğal güzelliklere sahiptir.

Dodurga'da Ne Yenir? Neyi Meşhur

Her insanın damak zevkine ve beğenisine sunulmuş lezzetli yemekleri mevcuttur. Bunların başında Keşkek, İskilip dolması, Tandır kebabı, mantı, çatal aşı, çorum baklavası insanların beğenisine sunulmuş başlıca yemek çeşitleridir. çorum deyince akla ilk gelen tabi ki çorum leblebisidir, taze leblebiyi yerinde tüketebilirsiniz.

Dodurga Otogarları

bus
ba-favicon-white