Erentepe Otobüs Bileti

Erentepe Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Eski adı Liz olan Erentepe, Muş ilinin Bulanık ilçesine bağlı küçük şirin bir beldedir. Muş kent merkezine 78 km mesafede yer alıyor. M.ö bir höyük üzerine kurulan bu yerleşim yerinin ekonomisi tarım ve hayvancılık ile sağlanır.

Coğrafi konum olarak Doğu Anadolu Bölgesi'nde bulunmakta ve karasal iklime sahiptir. Dolayısı ile yazları sıcak ve kurak, kışları ise soğuk ve yağışlı geçmektedir.

Erentepe Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Tarihi bir alana gittiğinizden dolayı mutlaka gezilecek yerlerin bir listesini çıkarmalısınız. Ayrıca bölgede kaç gün kalacaksanız ona göre bir konaklama yeri belirlemeniz gerekir. Otobüs bileti aldıktan sonra hava durumunu da kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Hava durumuna uygun olarak yanınıza kıyafetler alabilirsiniz.

Erentepe Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  1. Tarihte ev sahipliği yaptığı uygarlıklara ait eserleri görmek için
  2. Süt ve sütten yapılan lezzetleri tatmak ve tanıtmak için
  3. Bölgeye ait tarihi kutsal mekanları görmek için
  4. Beldeye yakın konumda olan Haçlı gölü ve Bilicin taşını görmek için
  5. Burada yapılan etkinlik ve festivallere katılmak için

Esentepe Gezilecek Yerler

Köklü bir tarihe sahip olan Muş'un Bulanık ilçesine bağlı Erentepe beldesi ve çevresinde tarihi ve kültürel değerlerin izlerini görüp, tarihe kısa bir yolculuk yapabilirsiniz. Tarihteki uygarlıkların bölgeye bıraktıkları tarihi iz ve kalıntılar beldeyle özdeleşmiştir. Gezinizde kültürel ve tarihi mekanlara ait mekanların başında; Mollakent medresesi ve camii, Esenlik camii, Haçlı gölü, Bilican taşı gibi miraslar gelir. Bunu dışında Muş il merkezine bilet almaya geldiğinizde şehrin simgesi haline gelen Muş kalesini de ziyaret etmeyi unutmayın.

Erentepe'de Ne Yenir? Neleri Meşhur?

Muş'un hangi ilçe ve beldesine giderseniz gidin, güler yüzlü sıcakkanlı ve misafirperver insanlarının hoş sohbetleri eşliğinde yöreye ait yöresel lezzetleri tatma fırsatını bulursunuz. Erentepe gezinize de çorti, Hes, Muş köftesi, domatesli lahana çorbası, kete, Jag, Muş böreğinin tadına mutlaka bakmalısınız.

Erentepe Otogarları

bus
ba-favicon-white