Erikli Otobüs Bileti

Erikli Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Edirne Türkiye'nin batısında yer alan büyük ve gelişmiş illerinden biridir. Tarım, turizm ve daha birçok etkinlik şehrin geçim kaynağını oluşturmaktadır. Tarıma bağlı olarak gelişen sanayi Edirne halkının ekonomik gelişmişliğini arttırmıştır.

Coğrafi konumu gereği Türkiye'nin kapılarının Batı'ya Batı'nın kapılarını doğuya bağlayan yollar üzerinde olan kent hem ulaşım yoluyla hem de yaz sezonunda deniz turizmiyle ziyaretçilerinin ilgisini çekmektedir.

Edirne Keşan ilçesine bağlı Erikliköyünün önemli özelliklerinden birisi Türk ve Bulgar vatandaşlarının birlikte yaşamasıdır. Edirne farklı kültürleri içerisinde barındıran kültür çeşitliliğinin yoğun olduğu bir ildir.

Erikli'ye Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

özellikle yaz aylarında denize girmek, bol bol güneşlenmek, plajlarda yürüyüş yapmak isteyenlerin yoğun ilgi gösterdiği Erikli, tatil için vazgeçilmez bir yerleşim birimidir.

özellikle yaz aylarında, büyük illere yakınlığı, yol güzergahında olması, hafta sonu bir kaç günlüğüne bile olsa yakın bir yerde tatil yapmak isteyenler tarafından tercih edilen ilk yerdir.

Kendi nüfusunun da çok az olması Erikli'yi sakin bir tatil geçirmek isteyenler için muazzam bir tercih haline getirmiştir. Bu şehre geldiyseniz tarihi dokusuna hayran kalacağınız Selimiye Camiini görmeden dönmemenizi tavsiye ederiz.

Erikli 'yi Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  • Doğal Güzellikleri
  • Yerli Pazarları
  • Temiz Denizi
  • Sakin Ortam
  • Yöresel Lezzetler

Erikli'de Gezilecek Yerler

Yerleşim yerlerine oranla küçük bir yüzölçümüne sahip ve çok az nüfusu olan bir yerleşim yeridir. Kış aylarında da ziyaretçileri tarafından tercih edilen Erikli, özellikle havaların ısınmasıyla yakın illerde yaşayan insanlarla birlikte yerli yabancı herkesin tercih ettiği bir tatil mekanıdır.

Erikli'de koylarda dolaşabilir, dilerseniz dalış yapabilirsiniz. Eriklide Ne Yenir Neleri Meşhur Edirne her damak zevkine hitap edebilecek kadar çeşitli yemekleri olan bir ildir. Eriklide Bulgarlar ve Türklerin bir arada yaşaması sonucu bu iki kültürün de kendine özgü yemeklerini tadabilir, mezelerin lezzetini doyabilirisiniz.

Et yemekleri söz konusu olduğunda buraya kadar gitmişsiniz Elbasan Tava yemeden dönmeyin. Etli Kandil mantısı, kıymalı saray pidesi, bulgurlu kol böreği, zerde, nişasta helvası yörenin başlıca lezzetlerindendir.

Erikli Otogarları

bus
ba-favicon-white