Gökbahçe Otobüs Bileti

Online Ödeme
Kolay Rezervasyon
Komisyon Yok, Ücretsiz

Gökbahçe Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Türkiye'nin en gözde şehirlerinden bir tanesi olarak bilinen Eskişehir iline bağlı Seyitgazi ilçesi içerisinde yer almakta olan Gökbahçe köyü oldukça yeni bir tarihi kökene sahiptir. Eski adı Bahşayiş olarak anılmakta olan bu köy ismini içerisinde bulunan türbeden almaktadır.

Birçok savaşa ev sahipliği edinmiş olan Gökbahçe köyü, farklı kültürlere sahiptir. Genellikle çeşitli sebeplerde köy halkı İzmir iline göç etmektedir. Uzun yıllardır bir gelenek halini almış olan Hıdırellez günü bu köyde oldukça büyük önem taşımaktadır.

Köye ismini vermiş olan türbenin köy halkı için oldukça büyük önemi bulunmaktadır. Karasal bir iklim içerisinde yer alması, tarım alanında çok fazla ürün yetiştirilmemesine bu nedenle ekonominin hayvancılık alanında yürütülmesine sebep olmaktadır.

Gökbahçe Otobüs Biletini Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Birçok şehre yakınlığı ile bilinmekte olan Gökbahçe köyü ulaşımı Eskişehir otogarında yer alan küçük otobüslere ait otobüs biletialımından sonra yapılmaktadır. İlçe merkezine yaklaşık olarak 95 KM uzaklıkta olması ve yolunun ulaşıma sürekli açık olması bilinmesi gereken detaylar arasında yer almaktadır.

Gökbahçe'yi Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

Eskişehir iline bağlı en fazla merak uyandıran köylerden bir tanesi olarak bilinen Gökbahçe'yi ziyaret etmek adına aranan sebepler arasında;

  • Köye ait yöresel yemeklerin enfes tatlara sahip olması,
  • Farklı kültürlere ait eserlere sahip olması,
  • özellikle 6 Mayıs tarihinde yapılmakta olan Hıdırellez şenliklerinin görülmeye değer olması
  • Ulaşım olanağınınbilet alınarak karayolu ile yapılabiliyor olması,
  • Birçok ile yakın sınırlarda olması gibi sebepler yer almaktadır.

Gökbahçe'de Gezilecek Yerler

Gökbahçe köyünde yer almakta olan Bahseyiş anıtı görülmeye değer eserlerin başında gelmektedir. Bunun dışında Seyitgazi ilçesine bağlı bulunmakta olan Seyyid Battal Gazi Külliyesi, Selçuklu Hamamı, gibi yerlerde Gökbahçe köyünde gezilecek yerler arasında yer almaktadır.

Gökbahçe'de Ne Yenir? Neleri Meşhur?

Gökbahçe köyüne ait yöresel tatlar arasında katmer, göbekli, bükme gözleme, bazlama gibi unlu mamuller yer almaktadır. Bunların yanında süt ile yapılmakta olan oğmaç ve göçebe çorbası da oldukça önemli bir tat olarak bilinmektedir.

Gökbahçe Otogarları

bus
ba-favicon-white