Gökgöl Otobüs Bileti

Gökgöl Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Gökgöl köyü, Denizli ilinin çivril ilçesine bağlı bir köydür. Rakımı 855 metre olan köy, il merkezine oldukça uzak bir yerde yer alır. İlçe merkezine ise 34 kilometre mesafededir.

Gökgöl köyünde camii bulunmaktadır. Aynı zamanda adını buradan aldığı anlaşılan Gökgöl bulunmaktadır. Eski bir yerleşim merkezi olan Gökgöl köyü sakinliği ve sessizliği arayanların yeni mekanı olmaya adaydır.

Gökgöl Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Gökgöl bir il veya ilçe merkezi değildir. Bu yüzden çoğu il ve ilçe merkezinden direk otobüs bileti yoktur. Bu durumda yapmanız gereken ise bilet alırken önce ile daha sonra ilçeye almanızdır. Ardından ilçeye ulaştıktan sonra köye ister taksi isterseniz de minibüslerle ulaşabilir, burayı keşfedebilirsiniz.

Gökgöl'ü Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  1. Gökgöl doğa ile kültürün buluştuğu ve kesiştiği ender yerler arasında yer alır. özellikle doğal yaşamı sevenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir köydür.
  2. Balık tutmak, kafa dinlemek, sessizlik ile buluşmak için tercih edilebilir.
  3. Harika göl manzarası karşısında keyifli dakikalar geçirmek, gölü gezip keşfetmek için gelinebilir.
  4. Göl kenarına kuracağınız bir kamp ile renkli bir tatil planı hazırlayabilir, doğa ile iç içe bir tatil gerçekleştirebilirsiniz.
  5. Gökgöl'e ait yöresel yemeklerden tatmak, doğal ürünleri temin etmek için ziyaret edilebilir.

Gökgöl Gezilecek Yerler

Gökgöl küçük bir yerleşim yeri olduğu için gezilecek yer kısıtlı olsa da adını aldığı Gökgöl'ü görmek için gelinebilecek bir yerdir.

Gökgöl'de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Gökgöl köyü özellikle çeşitli çorbaları ile tanınmaktadır. özellikle de tarhana çorbası, kuru börülce çorbası, domates çorbası ve arabaşı yemekleri ile tanınır. Buraya geldiğinizde bu yemeklerden mutlaka tatmalısınız.

Gökgöl yöresel yemekleri, harika manzaralı gölü ile meşhur bir köydür. Mutlaka ziyaret edilmesi, keşfedilmesi ve harika lezzetlerin tadına varılması gereken ender yerler arasındadır.

Gökgöl Otogarları

bus
ba-favicon-white