Güneşli Otobüs Bileti

Güneşli Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Güneşli, Manisa ilinin Gördes ilçesine bağlı küçük bir mahallesi ve bu mahallenin eski adı ise Hanya'dır. Manisa il merkezine 131 km mesafede olan Güneşli Mahallesi, Gördes ilçesine ise 20 km mesafede yer alır.

Mahallenin ekonomisi arpa, buğday, haşhaş tütüncülük ile sağlansa da son yıllarda bunlara ek olarak yayla bağcılığı ile salatalık üretimi de katılmıştır. Güneşli mahallesinde Akdeniz iklimi hakimdir.

Güneşli Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Manisa il merkezine 131 km uzaklıkta bulunan Güneşli Mahallesi için il merkezi üzerinden her gün sabahın erken saatlerinde İzmir iline kadar otobüsler sefer yapmaktadır. Bu sefer yapan otobüs firmalarından otobüs bileti alarak mahalleye ulaşabilirsiniz. Bu mahalleye bilet almak için çok sayıda otobüs firması mevcuttur. Bu da sizlere dilediğiniz zaman bu mahalleyi ziyaret etme fırsatı sunuyor.

Güneşli'yi Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  1. Baraj ve göletlerini görmek için ziyaret edebilirsiniz.
  2. Ayvasından tatmak içi ziyaret edebilirsiniz.
  3. çevresinde bulunan ormanlık alanlarda ve vadilerde, yürüyüş ve piknik yapmak için ziyaret edebilirsiniz.
  4. Yöresel tatlarını görmek için ziyaret edebilirsiniz.
  5. Yöreye özel el halıları için ziyaret edebilirsiniz.

Güneşli Gezilecek Yerler

Manisa'nın Gördes ilçesine balı Güneşli Mahallesi ve çevresi ormanlık bir bölgedir ve zengin bir hayvan varlığı bitkilerine sahiptir. Zengin bir fuana bölgesi olan bu mahalleyi bilimsel çalışmalar yapmak için ziyaret edebilir, fuana bitkilerinin ilginç türlerini keşfedebilirsiniz.

Gezinizde mahallede bulunan Güneşli barajı ve göletlerini ziyaret ederek, keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Bunun dışında dünyaca ünlü olan el dokuma halılarının yapıldığı halı tezgahlarını görmek ya da almak için ziyaret edebilirsiniz.

Güneşli'de Ne Yenir? Neleri Meşhurdur?

Gördes Güneşli'nin ayvası çok meşhurdur. Güneşli bileti alarak sadece ayvasından ve meşhur yöresel lezzetlerini tatmak için bile ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bölgeye ait olan keşkek ve tahinli pidesi de beğenilen ve ilgi gören tatlar arasında yer alıyor. Özelikle Ramazan'a özel yapılan gelin kızı tatlısının da tadına doyulmuyor. Mutlaka bu tatları denemelisiniz.

Güneşli Otogarları

bus
ba-favicon-white