Habur Otobüs Bileti

Habur Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Habur ülkemizin Irak ile arasındaki geçiş noktası olup, ülkemiz için çok önemli bir yerdir. çünkü Irak'a ihracat buradan yapılmaktadır. özellikle son dönemlerdeki rakamlara bakıldığında Tekirdağ'dan Fethiye'ye, Konya'dan Samsun'a kadar Türkiye'nin birçok şehrinde imal edilen her türlü ürünler buradan Irak'a geçmektedir. Bu sayede çoğu işçilere iş kapısı olmuş durumdadır.

Habur Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Habur'a yolunuz düştüyse ya da otobüs bileti alıp Habur ve çevresine seyahat etmeyi düşünüyorsanız, seyahat için bazı hususlara dikkat etmeniz gerekir. özellikle terminale indiğiniz yerden gitmek istediğiniz bölgeye hangi ulaşım olanaklarını kullanacağınızı bilmeniz zamandan tasarruf etmeniz açısından çok önemlidir. Terminalden Habur'a ulaşmak için minibüs, taksi ya da özel servislerden birini tercih edebilirsiniz.

Habur'u Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  1. Habur ve çevresinde görebileceğiniz muhteşem doğal güzellikler vardır.
  2. Irak'a gitmek için Habur'dan geçmelisiniz.
  3. Habur'un sıcakkanlı insanları ile tanışma sohbet etmek keyfi vericidir.
  4. Şırnak ve Silopi ilçesinin yöresel lezzetleri için ziyaret edebilirsiniz.
  5. Irak'tan Türkiye'ye giriş yapmak için ziyaret edebilirsiniz

Habur Gezilecek Yerler

Tarihi hem de doğal güzellikler bakımında dikkat çeken yerler arasında yer almaktadır. Habur ve çevresinde yerli ve yabancı turistlerin görmek istediği doğal güzellikler bulunmaktadır. Bölgede doğal güzellikleri ve muhteşem doğası ile misafirlere ev sahipliği yapan Yılmaz Güney parkı hepinizin görmek isteyeceği doğal güzelliklere ve çeşitli aktiviteler yapabileceğiniz alanlara sahiptir. Bölgenin tarihi miraslarınızı ve güzelliklerini yerinde inceleme fırsatı bulabiliriniz.

Habur'da Ne Yenir? Neleri Meşhur?

Türkiye ile Irak'a sınır kapısı olan Habur'a bilet alarak seyahat ettiniz ya da yolunuz buraya düştüyse mutlaka restoranlarda bir mola verip kebap yemelisiniz. Habur ve Silopi'de yerli ve yabancı turistlerin damak adına uygun yöresel lezzetler bulunmaktadır. Kutlık, Serbidev, perde pilavı ve kipe bölgenin en meşhur yöresel lezzetidir.

Habur Otogarları

bus
ba-favicon-white