İkizdere Otobüs Bileti

İkizdere Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

İkizdere, Rize'nin güzel ve özel ilçelerinden birisidir. Adeta Karadeniz'in doyumsuz güzelliklerini gözler önüne seren ilçe, yeşillikler arasında huzur dolu tatil geçirmek isteyenlerin uğrak noktası haline gelmiştir. İlçe 1878 yıllarında Osmanlı döneminde Rize'nin sancak olması ile birlikte nahiye olmuştur. Tarihte “Yedi köy” adı ile bilinmekteydi.

İkizdere Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Rize il merkezine 54 km mesafede olan ve Rize'nin incisi olarak tabir edilen ilçesine otobüsbileti aldıktan sonra konaklayabilmeniz için yer seçmeniz gerekir. Bu konuda sizlere İkizdere otellerinin erken rezervasyon avantajları yardımcı olmaktadır.

İkizdere otellerini internet üzerinden araştırarak, oteller hakkında tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Kaçkar dağlarının manzarasını sunan bu oteller oldukça konforlu ve lüks odalara sahip olup farklı hizmet anlayışı ile sizlere evinizin rahatlığını yaşatmaktadır.

İkizdere Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  1. Karadeniz'in havasında doğal ürünlerden oluşan muhteşem bir köy kahvaltısı yapabileceğiniz özel bir yerdir.
  2. Yemyeşil doğasında doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.
  3. Etkileyici yaylalarında İkizdere'yi baştan sonra keşfedebilirsiniz.
  4. Kaçkar Dağları Milli Parkı'nda bisiklet ve motosiklet turlarına katılabilirsiniz.
  5. Tatilinize bölgenin ve Karadeniz'in seçkin lezzetlerini dâhil edip, farklı lezzetleri tadabilirsiniz.

İkizdere Gezilecek Yerler

Kaçkar dağlarının eteklerine kurlu olan İkizdere ilçesinde doğa turizmi yapabilirsiniz. Dağların gür ormanlarına ev sahipliği yapan bölge oksijen bakımından da zengin olup, çarpıcı güzellikteki buzul göllerine ev sahipliği yapıyor. Bölge gerek tarihi yapıları gerekse de doğal güzellikleri bakımından zengin içeriklere sahiptir.

İlçe, çağırankaya yaylası ve Anzer yaylası gibi büyüleyici atmosfere ve mis gibi tertemiz havaya sahip yaylalara sahiptir. Gezinize buradan başlayabilirsiniz. Gezinizde tarihi yapılara da yer vermek istiyorsanız, Şimşirli köyü camii'ni ziyaret edebilirsiniz.

İkizdere'de Ne Yenir? Neleri Meşhur?

Bilet alıp ilçeyi ulaştıktan sonra tatiliniz sırasında ya da seyahatiniz sonunda Karadeniz'in seçkin lezzetlerine de yer vererek kendinize büyük bir ziyafet çekebilirsiniz. Bölgede yiyebileceğiniz lezzetlerin başında: Laz böreği, hamsili ekmek, hamsi pilavı, anzer balı, Rize köftesi, mıhlama, turşu kavurması, hamsi çorbası ve mısır ekmeği gelir.

İkizdere Otogarları

bus
ba-favicon-white