Kabakum Otobüs Bileti

Online Ödeme
Kolay Rezervasyon
Komisyon Yok, Ücretsiz

Kabakum Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Kabakum Ege bölgesinde yer alan İzmir'in Dikili ilçesine bağlı küçük ve nezih bir köydür. Denizden yüksekliği 58 metre olan Kabakum köyü bağlı olduğu ilçe merkezine 7 km Ege sahiline ise 3,5 km metre mesafede yer almaktadır. Kabakum köyü İzmir- çanakkale yolu üzerinde kuruludur.

Kabakum otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Kabakum köyüne direkt otobüs biletibulmanız imkansızdır. Bu yüzden köye ulaşmak için bağlı olduğu kent merkezine bilet almanız mümkün olmaktadır. Bilet alım işlemlerinizi Biletall.com üzerinden tamamlayabilirsiniz. Bunu dışında İzmir otogarından köye hangi ulaşım olanaklarını kullanabileceğinize dair araştırma yapmalısınız. Zaten seyahat firmalarının sitelerinde seyahat ile ilgili aradığınız her şeyi bulmanız mümkün olmaktadır.

Kabakum'u Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  1. Bölgede yer alan şifalı su ve kaplıcalar için ziyaret edebilirsiniz.
  2. Ege sahilinde tatil yapmak ziyaret edebilirsiniz
  3. Cem evlerini görmek için ziyaret edebilirsiniz.
  4. Bölgede tekne turuna çıkmak için ziyaret edebilirsiniz
  5. Kabakum köyü ve çevresi güneşin en güzel battığı yerdir. Gün batımını izlemek ve gün batımında resim çekinmek için ziyaret edebilirsiniz.

Kabakum Gezilecek Yerler

Kabakum köyü denizi manzarası ve güler yüzlü sevecen dolu insanlardan oluşan ve tüm kültürleri içinde barındıran köydür. Bu yüzden İzmir ya da Dikili seyahatlerinizde mutlaka bu köyü de ziyaret etmelisiniz. Köyde zeytin ağaçlarından oluşan zeytin bahçelerinde gezerek zeytinlerin tadına dalından düşmeden bakabilirsiniz.

Bunun dışında köyün hemen karşısında bulunan Midilli adasına güzel bir gezi düzenleyebilirsiniz. Ege sahiline çok yakın konumda olması nedeni ile denizin tadını doyasıya çıkarabilir ve gün batımı eşliğinde güzel dakikalar geçirebilirsiniz. Kabakum civarında bulunan kaplıcalarda da stresinizi atabilirsiniz.

Kabakum'da Ne Yenir? Neleri Meşhur?

Kabakum zeytini ile büyük ilgi görmektedir. Köyde bulunan zeytin bahçelerinde zeytinlerin tadına mutlaka bakmalı ve satın almalısınız. Ayrıca köyün içinde olmasa da yakın çevresine konumlanan balık lokantalarından balık yiyebilirsiniz. Boyoz, şevketi bostan, kumru ve midye Kabakum'da yiyebileceğiniz diğer yerel lezzetlerdendir. Dönüş için otobüs bilet alımlarınızı İzmir il merkezinde ya da online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Kabakum Otogarları

bus
ba-favicon-white