Kapıkule Otobüs Bileti

Kapıkule Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Marmara bölgemizin Trakya bölümünde bulunan şirin, güzel, hareketli, tarih kokan ve ilgi çeken Edirne ilimizin Kapıkule ilçesi geçmişten gelen tarihi kalıntıları ve günümüzün renkli yaşantısını birleştiren bir ilçe konumunda yer alır. Kapıkule ilçesi bulunduğu konum itibari ile Türkiye-Bulgaristan gümrük kapısıdır.

Bu özelliği ile Kapıkule Türkiye'nin işlek gümrük kapısıdır. Edirne'ye bağlı Kapıkul köylerinde yaşayan insanlar geçimlerini tarım ve hayvancılık ile sağlamaktadırlar. Bu durum zamanla; genç nüfusun ilçelere ve illere göç etmesi ile birlikte değişmiş ve merkezi yerlerdeki sanayiye kaymıştır.

Kapıkule Otobüs Biletini Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Kapıkule bileti aldığınızda tarihin gizemlerini ve yaşanmışlıklarını çözmeye ve şahitlik etmeye hazır olun. Edirne ilimizin Kapıkule sınırı da bu tarihi zenginlikten payına düşeni almış ve tüm güzellikleri ile sizlerin ziyaretini beklemektedir.

Geçmişten bu yana ülkemizin neredeyse tüm şehirlerinde olduğu gibi tarihin değişik çağlarına tanıklık etmiş ve bir çok devletin egemenliği altında günümüze bir çok eseri getirmiştir. Bunun yanı sıra farklı milletler ve kültürlere de ev sahipliği yapmıştır.

Renkli yaşam izleri ve tarihin güzel sayfaları arasında Kapıkule bugünkü hareketliliği ile sizlere eğlenceli günler sunabilir.

Kapıkule'yi Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  • Farklı iklim kültürleri görülmektedir. Mevsimler ve iklimler arasında renkli festival alanlarında güzel vakitler geçirebilirsiniz.
  • Birçok devlete ve millete ev sahipliği yapan şehirde, farklı kültürlerin tarihi eserleri ile tanışabilirsiniz.
  • Yazları farklı mekanlarda farklı anılar biriktirirken, kışın ise bu anılara yenilerini ekleme şansınız olabilir.
  • Marmara bulunan ilçemizin İstanbul ve çevre illere yakınlığı ile kısa zamanlara güzel tatiller sığdırmak isterseniz hafta sonu kaçamakları için uygun şehirlerarasındadır.
  • Kapıkule ve çevre ilçelerde renkli hayatlar, farklı kişiler ve sıcak inşalarla tanışabilirsiniz.

Kapıkule' de Gezilecek Yerler

Kapıkule otobüs bileti aldığınızda Osmanlı Devletinden bizlere kalan tarihi mirasın ihtişamlarını gezip görme fırsatı bulacaksınız. Günümüze kadar bizlere ulaşan ve tüm ihtişamı ile bizlere tarihin güzelliklerini taşıyan bu muhteşem şehirde gezilecek ve anı defterinize not edilecek birçok yer var.

ülkemizin Avrupa'ya açılan kapımız olan Edirne, Osmanlı'dan önceki dönemlere de ev sahipliği yaptığı medeniyetlerin derin izlerini taşımaktadır.

İlçemize yakın ilçeler ve köylerde bulunan, Selimiye cami, Büyük Sinagog, Meriç köprüsü, Rüstem Paşa Kervansarayı, Bulgar Kilisesi, Edirne Ainos Antik kenti ve daha niceleri. Bu tarihi yerleri gezmek ve tarihe tanıklık etmek sizleri mutlu edecek.

Kapıkule' de Ne Yenir? Neleri Meşhur?

Trakya mutfağının leziz yemeklerini tadabilirsiniz. Edirne, hem Balkanlarda bulunması nedeni ile hem de Osmanlı devletine başkentlik yapması ile oldukça zengin ve doyurucu bir mutfağa, çeşitli yemeklere ev sahipliği yapmayı başarmıştır.

Kapıkule'de tadacağınız lezzetler arasında; meşhuru olan tava ciğeri, elbasan tava böreği, ciğer sarma, zirva, cevizli oturtma, zerde, akıtma ve daha nice yemek çeşitleri vardır.

Kapıkule Türkiye'nin hareketli sınır kapısı olan bu ilçede acıktığınızda sizleri doyuracak lezzetler ile sizleri bekliyor.

Kapıkule Otogarları

bus
ba-favicon-white