Mudurnu Otobüs Bileti

Mudurnu Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Mudurnu, Bolu şehir merkezinin 50 km güneybatısında vadi içinde bir yerde kurulmuştur. Tarihi antik dönemlere kadar uzanmaktadır. İpek yolunun geçtiği güzergâhta yer alan Mudurnu, uzun yıllar alışveriş ve konaklama noktası olarak kullanılan bir yerdi. Mudurnu, günümüze kadar korunabilen tarihi yapılara ev sahipliği yapmaktadır. Her evin güneş alması düşünülerek yapılan yapılardan dolayı, iç içe bir yerleşim olmamıştır Mudurnu, Travertenleri, kaplıcaları, Karamurat gölü, konakları ve doğasıyla Mudurnu bilet alırken düşünmeden gideceğiniz güzellikte bir yerdir.

Mudurnu Otobüs Biletini Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Mudurnu otobüs bileti aldıysanız, otobüs terminalinin şehir merkezinde olmasından dolayı ulaşımda ya da ihtiyaçlarınızı karşılamada sıkıntı yaşamayacaksınız demektir.

Otobüs terminalinden şehir merkezine toplu taşıma araçları, otobüs firması servisleriyle kolayca yapabilirsiniz.

Mudurnu'yu Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  • Tarihi Konakları
  • Akkayalar Travertenleri
  • Kaplıcaları
  • Yöresel Yemekleri
  • Karamurat ve Sülüklü Gölü

Mudurnu Gezilecek Yerler

Mudurnu orta çarşı gezilecek yerlerden önemlilerindendir. Mudurnu'ya has zanaatları görebilir ve yöresel ürünlerden alışveriş yapabilirsiniz.

Orta çarşıda 600 yılı aşkın bir süredir Esnaflar Ahilik, yani esnaf duasına çıkarlar. Unesko geçici dünya mirasına dahil olma sebebi bu yüzdendir.

1374 de yapılan Yıldırım Beyazıt Camii, 1546 yılında yapılan Kanuni Sultan Süleyman camii, Mudurnu saat kulesi, Mudurnu kale kalıntılarının arasındaki Doruk türbe, Yıldırım Beyazıt hamamı, konakları ve Sarot kaplıcasıyla gezilmeye değer bir ilçedir.

Bundan dolayı mutlaka bu alanları gezmeli ve tarihi hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Mudurnu da Ne Yenir? Neleri Meşhur?

Kaşık sapı, sini makarnası, gaygana, lokma, oğmaç çorbası, armut turşusu ve daha bitmek bilmeyen lezzetleriyle damak tadına hitap eden yöresel yemekleriyle ünlüdür.

Mudurnu Otogarları

Mudurnu Otobüs Terminali
bus
ba-favicon-white