Musabeyli Otobüs Bileti

Bugün
Yarın
Otobüs Bileti Bul
Nüfus Sayısı 13.308
Telefon Alan Kodu 348
Plaka Kodu 79

Musabeyli Şehir Rehberi

Kilis il merkezinin en büyük arazisine sahip Musabeyli ilçesi 31 km mesafesinde bulunmakla birlikte tarihi zenginliklerle çevrilidir. Güneydoğu Anadolu bölgesinin sınırında olan ilçe Fırat ırmağı civarında bulunmakla birlikte Akdeniz havzasına yakın konumdadır.

Geçiş hattı ile Akdeniz iklim sürgitler çevresinde yer alan ilçeye otobüs bileti temin edilerek, kolay ulaşım yapılmakla birlikte seyahat firmalarının güzergahındadır. İlçenin ekonomi hareketlilikleri tarım üzerine kurulu olup, engin ormanlarla çevrili yapıya sahiptir.

Musabeyli Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Kültürel kökenli topraklarda olan Musabeyli ilçesi mimarilerinin apayrı dokusal işçilikleri ve farklı tabiatı ile müstesna güzelliklerle şekillenmektedir. Bölgenin akıcı görselleri mimarilerinin kilit noktası olarak son derece ılımlı yolculuk imkanları seyelan geçit akımları sağlamaktadır. Buna takiben çığır dalgalarının aktivite görsellerine tesirli olmasıyla içeriklerinin her yönü tanıtımsal eğlencelerle birleştirilmektedir.

Musabeyli’yi Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  • İlçenin tabiat marjinalliği yapıtlarının özelliğine yansımış durumdadır.
  • Doğa güzellikleri höyük geçitleri ile kayda değer manalar taşımaktadır.
  • Bölge sahip olduğu başlıca manzaraları ile yan ilçelerinin tüm sergüzeştlerine güçlü eğimler sunmaktadır.
  • İlçenin aktiviteleri seçkin mirasları ile büyükçe dinletilerin şahlanmasına nedendir.
  • Yakın civarındaki dağ edaları sisli albenisiyle özel biçimlere sahiptir.  

Musabeyli Gezilecek Yerler

Kilis’in ala ilçelerinden olan Musabeyli muhteşem mimarilerinin yanı sıra elvan benekli tabiatı ile büyüleyici mülemmalara sahip olmaktadır. Bölge sınırlarında bulunan Ravanda kalesi, oylum höyük, Akpınar, Söyütlü dere, Musabeyli hamamı, merkez camisi görülmeye değer önemli noktalarındandır. Buna takiben bilet alınan ilçenin arazisi içinde çok sayıda gezilebilecek doğa esintisi yer almaktadır.

Musabeyli’de Ne Yenir? Neleri Meşhur?

Adıyla – tadıyla bir başka illerden olan Kilis mutfak lezzetleri özgüsel tadımlıkları yanında Musabeyli ilçesinde de etkisi bulunmakta birlikte patlıcan kebabı ve kahleyi mutlaka denemelisiniz. Ayrıca ekşili malhıta çorbası, Kilis teşrube, Kilis Arap tava, mıkla gibi yemekleri de enfestir.

Musabeyli Nerede?

Otobüs Firmalarının Sefer Düzenlediği Diğer Kilis İlçeleri

Musabeyli Etkinlik & Festivaller

  • Geleneksel Musabeyler Şöleni (Ağustos)

Musabeyli İçin İlk Yorum Yapan Sen Ol!

 Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme


Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Musabeyli Otobüs Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.
(24.03.2019 03:40:16)