Ortahisar Otobüs Bileti

Online Ödeme
Kolay Rezervasyon
Komisyon Yok, Ücretsiz

Ortahisar Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Kapadokya'nın bozulmayan tüf kokulu yerlerinden birisidir. Nevşehir'in ürgüp ilçesine bağlıdır. İklim olarak karasal iklim hüküm sürmektedir. Bitki örtüsü bozkırdır. Yazları sıcak ve kurak, kışları ise soğuk ve yağışlıdır.Ortahisar Otobüs Bileti alındıktan sonra müze kartınızın yanında olması çeşitli müzelere girişinizi kolaylaştıracaktır. Göreme'ye oldukça yakındır.

Göreme açık hava müzesine de kolaylıkla gidebilirsiniz. Yörenin kendine has mutfağı mevcuttur. Et yemekleri menünün çoğunu oluşturur. Ortahisar'da bulunan yerleşim yerleri çok eskilere dayanmakta ve günümüzde tarihini bozmadan hüküm sürmektedir.

Ortahisar Otobüs Biletini Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Ortahisarotobüs bileti aldıktan sonra bilmeniz gerekenler bölgenin turistik açıdan çok zengin olduğudur. Bölgeye yerli ve yabancı turist çok fazla ziyaret gerçekleştirmektedir.

Kasabada kasa kasa inen narenciyeleri görüncebde şaşırılmamalıdır. çünkü bölge limon deposu olarak da bilinmektedir.

Ortahisar'ı Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  • Bölgede oldukça ünlü olan Ortahisar Kalesi mutlaka görülmelidir.
  • Balon turuna katılıp bütün Kapadokya'yı görebilirsiniz.
  • Atv ve safari turlarıyla çevreyi gezebilirsiniz.
  • Bol fotoğraf çekilecek yerler mevcuttur. Tarihi mekanların çokluğu turistleri bu bölgeye çekmektedir.
  • Kapadokya Etnografya, Hallaç manastırı gibi yerler bu bölgede yer alır.

Ortahisar Gezilecek Yerler

İlk olarak bölgenin en ünlü yeri olan Ortahisar Kalesi mutlaka ziyaret edilmelidir. Bölgeye yakın olan Göreme açık hava müzesine de gidilebilir. Tabiat harikası yerlerden biri olan müzenin bilet fiyatı 30 TL civarındadır. Kapadokya Etnografya müzesi de bu bölgededir. Hallaç manastırı çok eski zamanlardan kalan dini yerlerden birisidir.

İshak Paşa kalesi de bu bölgede yer alır. Türkiye'nin soğuk hava deposu olarak da bilinen depolar bu bölgede mevcuttur. üzümlü kilisede Kızılçukur vadisinin yanında yer alır. 2002 yılında Kültürel Miras büyük ödülünü alan Cambazlı kilise de Ortahisar'dadır. Pancarlık vadisi ve Pancarlık kilisesi de bölgeye 4 km uzaklıktadır.

Ortahisar'da Ne Yenir? Neleri Meşhur?

Bölgede üzümlerden üretilen nefis şaraplar meşhurdur. Avanos'a yakın olduğundan bölgede ki halıcılık, çömlekçilik oldukça yaygındır.

Ortahisar Otogarları

bus
ba-favicon-white