Üzümlü Otobüs Bileti

Üzümlü Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Hakkari'nin merkezi ilçesi olan çukurca sınırlarında yer alan üzümlü bucağı 52 km mesafesinde bulunan şirin noktalarındandır. Doğu Anadolu bölgesinin güney sınır alanında olan ilçe dağlık konumu ile soylu yerleşmelerin asıl emanetlerine sahiptir.

Tarım ve hayvancılık öz uğraşıları olarak ekonomi dayanaklarının temel geçidini sağlayan ilçe karasal iklimi ile verimli topraklarda yer almaktadır. Dolayısıyla seyahat acentelerinin gidiş ve geliş yaptığı yol güzergahında olan ilçeyeotobüs bileti alınarak konforlu ulaşım sağlanmaktadır.

üzümlü Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Tarihi zenginlikleri ve sınır noktası olan üzümlü nahiyesi sempatik akımları ile tüm güzelliklerini koruyan değerli bir konumdadır. Bölgenin farklı ambiyans köşeleri ve tabiat yansımaları her türlü yolculuğun yapılmasında ehemmiyetli denge sunmaktadır.

Buna takiben bölgenin festival tanıtımları ve görsel eğlenti hazırlıkları dayanışma kültürleri ile çevresel akımların etkileyici sunumlarıyla gerçekleşmektedir. Seyahat firmaları ile Hakkari il merkezinden rahatlıkla gidilen üzümlü ilçesinde muazzam günlere ve dakikalara şahit olunmaktadır.

üzümlü'yü Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  • İlçenin tarihi değerleri eskileri anlatan eserlerle benzersizdir.
  • Doğa güzelliklerinin yersel dokuları ile mükemmel manzaraları şekillenmektedir.
  • İlçenin etkinlik sunumları beraberliğin simgesi olarak coşkulu geçmektedir.
  • Yakın alanlarının muazzam mimarilerine değer veren bölgelerden birisidir.
  • Biletalınan ilçe genel olarak ters lalelerin yöresel ekim alanlarında bulunmaktadır.

üzümlü Gezilecek Yerler

Hakkari'nin küçük ilçelerinden olan üzümlü eşsiz mimarileri ve bitki örtüsü ile adeta özellikli kentlerin dokusal ayrıcalıklarını taşıyan konumdadır. İlçe sınırlarında olan üzümlü camii, orman içi mesire yeri, güzellik abidesi biçimlerine hakim içmeceleri, üzümlü anıt bahçesi ve tabiat güzellikleri ile görülmeye değer mükemmel bir yerdir.

üzümlü'de Ne Yenir? Neleri Meşhur?

üzümlü bucağı Hakkari'nin önemli sunumlarına hakim mutfağı ile bütünleşmiş olarak Köftesir ve Aside tatlısı dillere destan lezzetlerindendir. Ayrıca Doğaba, cevirmali pilav, kiriş, parmak kebap meşhur tatları arasında olarak mutlaka denemelisiniz.

Üzümlü Otogarları

bus
ba-favicon-white