1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

İsfahan Uçak Bileti

İsfahan Para Birimi
İran Riyal (IRR)
İsfahan Zaman Dilimi
GMT +4:30
İsfahan Şehri En İyileri
Irmak ve Nehirler, Zayende Nehri, Tahdig
İsfahan Hava Durumu (2 Haziran) 35°C Açık
İsfahan Hava Durumu (3 Haziran) 36°C Güneşli

En Ucuz İsfahan Varışlı Uçak Seferleri

Ankara - İsfahan
Türk Hava Yolları
05 Haz 2020
Taşkent - İsfahan
Türk Hava Yolları
04 Haz 2020
Toronto - İsfahan
Air Canada
25 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz İsfahan Kalkışlı Uçak Seferleri

İsfahan - İstanbul
Türk Hava Yolları
04 Haz 2020
İsfahan - Ankara
Türk Hava Yolları
18 Haz 2020
İsfahan - Dubai
Türk Hava Yolları
05 Haz 2020
İsfahan - İzmir
Türk Hava Yolları
28 Haz 2020
İsfahan - Al Najaf
Türk Hava Yolları
14 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

İsfahan Uçuşu Olan Firmalar

İsfahan Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

İsfahan Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
IR
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Farsça
Toplu Taşıma Fiyatı
7.000 IRR
Yemek Fiyatı
200.000 IRR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
18.000 IRR

İsfahan’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mayıs
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Haziran

Ucuz İsfahan uçak bileti alımı gerçekleştirerek İsfahan’ı gezmek ve görmek isteyenlerin hangi ay, hangi mevsim ve hangi günlerde gitmesi gerektiğini bilmesi gerekiyor. İstanbul üzerinden tek uçak seferi olan İsfahan’a ulaşımın hızlı bir şekilde gerçekleşebilecek olmasından dolayı birçok insan da gidiyor.

Bilet alımı yaparken gidişli dönüşlü bilet alımı yapmak da oldukça önemli oluyor. Şehrin bütün güzelliklerini bunalmadan görmek isteyenlerin ilkbahar mevsiminde gitmesi gerekli oluyor. Yaz mevsiminde İsfahan şehrinin sıcaklığı en az 20 derece oluyor.

Bahar aylarında giderek rahatlıkla gezilebilen İsfahan’da kış aylarında da kara bir iklim görülüyor. Bu nedenle gidilmesi pek tavsiye edilmiyor. Bahar aylarında giderek birçok festivale ve birçok etkinliğe katılmak aynı zamanda şehri daha güzel gezebilmek mümkün oluyor.

İsfahan Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

İsfahan uçak bileti seyahati gerçekleştirildikten sonra oradan şehir merkezine ve kalınacak olan otellere ulaşım sağlamak da önemli oluyor. Gitmeden önce ulaşımın nasıl olduğu bilmek faydalı olmaktadır. Birçok ulaşım aracı şehir merkezine ulaşımı gerçekleştiriyor.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 65.000 IRR

İsfahan havalimanı tarafından belirli zaman aralıklarında sağlanıyor olsa da pek fazla kullanılmayan havalimanı otobüs servis hizmeti şehir merkezine yaklaşık 30 dakika içerisinde götürüyor. Fakat nereden ve ne zaman kalkacağı konusunda pek bilgi olmadığından giden turistler pek fazla yararlanmıyor.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 15.000 IRR

İsfahan halkının erkek ve kadın ayrı olarak bilinen belediye otobüslerinden yararlanarak da şehir merkezine ulaşım sağlanabiliyor. Yaklaşık 1-2 TL’ye tekabül eden belediye otobüsü fiyatları olduğundan tercih edilebiliyor. Fakat erkeklerin önde kadınların arka bölümde yer aldığı bu yolcuklar yavaş ve rahat olmadığı için yine giden turistler tarafından pek tercih görmüyor.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 65.000 IRR

Oldukça uygun fiyatı bulunan taksiler İsfahan şehrini ziyaret edenlerin en çok tercih ettiği ulaşım yöntemi oluyor. Taksiler şehirde belirli noktalara kadar götürüyor ve 10 TL gibi bir fiyatla bırakıyor. Taksilere binen müşterilerin otele ya da farklı yerlere ulaşmak için bir taksiye daha binmesi gerekli oluyor. Havalimanı üzerinden kalkan taksilerin her yere bırakma yetkisi bulunmadığından yakın noktalara bırakıyorlar. Fakat taksiler uygun ve rahat olduğu için bu durum çok sıkıntı yaşatmıyor.
Araç Kiralama
Araç kiralama İsfahan havalimanı içerisinden mümkün oluyor. Yaş gereksinimi ve kurallar ve şartlar bulunan araç kiralamada şartlar uyuluyorsa kullanılabilecek bir ulaşım yöntemi oluyor.

İsfahan Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

İsfahan şehir ulaşmak için İsfahan uçak bileti avantajlı olarak aldıktan sonra İsfahan havalimanı içerisinde bulunan birçok noktadan yararlanılabiliyor.

Şehir merkezine 25 km uzaklıkta bulunan İsfahan havalimanı içerisinden taksi, araç kiralam ve toplu taşıma ile kısa sürede şehir merkezine ulaşım sağlanabiliyor.

Uluslar arası havalimanı olan İsfahan Havalimanı iki ayrı bölümden oluşuyor. Biri iç hatlar diğeri ise dış hatlar olan bu bölümlerin içerisinde sağlıktan güvenliğe birçok unsur bulunuyor.

Taksi çağırmak için yerler, sağlık üniteleri, araç kiralamak için bulunan ofisler ve yemek yenilebilecek mekanlar havalimanı içerisinde yer alıyor.

İsfahan’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. İsfahan uçak bileti avantajı ile almış olan herkesin gittikten sonra orada yemesi gereken yemek olan fesenjan yemeği birçok türden yapılabiliyor. Pirinç pilavı ile servis edilen Fesenjan yemeği gerek dana eti gerek ördek eti gerekse tavuk eti ile yapılabiliyor. Özel soslarla kendine has bir tadı bulunuyor.
 2. Beryan da İsfahan şehrine özgü bir kebap olarak gidildiğinde kesinlikle yenilmesi gereken bir yemektir.
 3. Şehrin tadını nehir boyu yürüyerek çıkartabileceği gibi insanlar ırmaklar üzerinde bulunan köprüde pek çok eğlence ve aktivite gerçekleştirebiliyor.
 4. İslam ve fars eserlerinin çok rahat görülebileceği İsfahan şehri bu açıdan da gezilmesi gereken yerler arasında bulunuyor.
 5. Şehrin içerisinde birçok özel mekanda belirli zamanlarda düzenlenen etkinliklere katılmak için dahi gidilmesi gerekli oluyor.

İsfahan Hakkında

İran’ın en önemli üçüncü şehri olarak kayıtlara geçmiş olan İsfahan, tarihi bir geçmişe de sahip olarak en çok ziyaret edilen şehirlerin arasına girmiştir. Safevi döneminde başkent olmuş olan bu şehirde birçok tarihi eser olduğu gibi gelişmiş bir kültür de bulmak mümkündür.

Dünyanın büyük meydanlarına ev sahipliği yapan Yontma taş devrine kadar uzanan bir tarihe sahip bulunuyor. Arapların, Selçukluların kültür izlerine rastlamak burada mümkün oluyor.

Farsça konuşulan İsfahan’ın içerisinde Azerbaycan Türkçesi, Ermenice ve daha pek çok dille karşılaşmak mümkün oluyor. Birçok halkın ve kültürün yaşam sürdürmüş olduğu İsfahan’ın etnik ve dini yapısı da oldukça zengin bulunuyor.

İsfahan Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
7.000 IRR
Taksi
10.000 IRR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde turistler arasında en popüler ulaşım aracı olarak taksi kullanılıyor. Maliyeti az olan taksilerin daha hızlı ve daha konforlu olması sayesinde her yere gidilebiliyor. Taksiler sadece havalimanından kalktığında belirli duraklara gidiyor. Şehir merkezinden binildiğinde ise birçok yere ulaştırabiliyor. Taksiden sonra ise en çok belediye otobüsleri kullanılıyor. Yerli halk oldukça ucuz olan belediye otobüsleriyle de birçok noktaya ulaşım gerçekleştirme fırsatını buluyor. Turistler için otobüs duraklarının bazılarında tek gidişli ya da çift yönlü biletler satılabiliyor. Fakat her açıdan taksi özellikle dil açısından yabancılık çekenler için daha rahat oluyor. Fakat şehre ikinci kez gidecek olanlar da rahatlıkla otobüs bileti alarak otobüslerden yararlanabiliyor .

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehrin oldukça fazla tarihi dokusu bulunduğu için tramvay ve metro yapımı oldukça yavaş bir şekilde gerçekleştiriliyor. Yakın zamanda biteceği düşünülüyor olsa da henüz kullanımı mümkün olmadığından şehir içerisinde sadece taksi ve otobüsler kullanılabiliyor. Diğer şehirlere ulaşım için ise tren yolu kullanılabiliyor. İsfahan üzerinden birçok şehre de gidilebiliyor.

İsfahan Vize Şartları

İran Vize İstiyor mu?
Hayır
İran Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
İran Vize Detayları
Pasaportunuzda İsrail vizesi ya da damgası kesinlikle bulunmamalı. Eğer İsrail giriş-çıkışınız varsa pasaportunuzu değiştirmelisiniz.

İsfahan’da Gezilecek Yerler

İmam Meydanı
Mescid- i Cuma
Heşt Beheşt Sarayı
Zayende Nehri
Hacu Köprüsü
İmam Meydanı

Yaklaşık 512 metre uzunluk ve 163 metre genişliği bulunmakta olan İmam Meydanı dünyanın en büyük 2. Meydanı olarak kayıtlara geçiyor. İslam mimarisinin görülebildiği bu meydanın dünya da sayılı yerler arasında olduğundan kesinlikle görülmesi gerekiyor. Meydanın etrafında bulunan çarşılarda ipekler, halılar, gümüşler ve İran’a has olan birçok unsuru bulmak ve satın almak mümkün oluyor. İçerisinde İmam Camii, Şeyh Lütfullah Camii ve Ali Gapu Sarayı bulunan bu meydan Dünya Kültür Mirası listesinde yer alıyor. Akşam saatlerinde yerli halk burada yemek yiyebildiği gibi gelen turistlerde bu keyfi yaşayabiliyor. Tarihte de birçok etkinlikte bu meydanın adı geçiyor.

Mescid-i Cuma

Diğer adı Ulu Camii olarak bilinen bu Camii hikayesi 8.yüzyıllara kadar dayanan bir camii olarak dikkat çekiyor. Selçuklu Sultanı Melikşah devrinde ve Nizam-ül Mülk devrinde etrafına eklemelerin yapılmış olduğu bu sanat eseri görülmeye değerdir. Birçok devletin sanatını yansıtan bu camii Dünya Kültür Mirası Listesi içerisinde bulunmaya hak kazanmış bir yapıdır. İşlemelerini ve çeşitli sanatları bir arada göstermesiyle insanları hayran bırakmayı başaran bir yapıttır.

Heşt Beheşt Sarayı

Safevi döneminin son sultanlarının içerisinde bulunmuş olduğu bu görkemli yapı şehrin önemli bir noktasında bulunuyor. Çok yıpranmış bir yapı olmasına rağmen tarihi dokusunu hala koruyor ve etrafında oturularak güzel bir manzaranın da izlenebileceği bir mekan olarak şehirde önemli yerler arasında bulunuyor.

Zayende Nehri

Şehrin yürünebilecek en güzel noktasını oluşturan bu nehir üzerinde bulunan köprüler de mimarisini ve estetik görüntüsünü oluşturuyor.

Hacu Köprüsü

Büyük Türk hükümdarı Timur döneminde yapılmış olan bu köprü özellikle akşamları ziyarete değer oluyor. Kervanlar için inşa edilmiş olan köprü nehre bakıyor ve saatlerce burada durarak nehrin güzelliğini izlemek insana keyif katıyor.

İsfahan’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Ash-E Anar
Tahdig
Sabzi Khordan

Bir çorba türü olan Ash- E Anar İran ve İsfahan kültürüne has bir yemektir. İsfahan uçak bileti sayesinde gidilerek bu çorbadan kış aylarında ya da akşamları içmek gerekiyor. Çorba içerisinde köfte de bulunduruyor olduğundan son derece doyurucu bir özellik de taşıyor.

Tahdig

Daha çok patatesi andırmakta olan bu yemek atıştırmalık olarak İsfahan’ı gezerken alınabilecek bir yemek türüdür. Farklı bir lezzeti bulunuyor olmasından dolayı denemeye değer oluyor.

Sabzi Khordan

Hemen her yemekte bulunan ya da yemeğin sonrasında getirilen Sabzi Khordan şehrin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. İçerisinde nane, ceviz ve peynir bulunuyor. Yanında da bi ekmek ile müşterilere servis ediliyor.

Konaklama İçin İsfahan Otel Seçenekleri

Ucuz İsfahan uçak bileti ile gezilebilecek olan İsfahan konaklama imkanlarıyla da sıkıntı yaşamadan durulabilecek bir yer oluyor. Birçok amaç için buraya giderek konaklama yerlerinde vakit geçirilebil

Howzak House
Şehir Meydanı’nda bulunmakta olan Howzak House gidenlerin samimiyeti ile beğendikleri ve içerisinde birçok özellik bulunduran bir oteldir. Havalimanına 25 km uzaklıkta yer alan bu hotel içerisinden şehrin birçok yerini kolaylıkla ziyaret etmek mümkün olduğu gibi havalimanından hotele ulaşımda kolay oluyor. Hotel içerisinde kahvaltı, internet hizmeti bulunuyor. Çamaşır yıkama hizmeti ve dil bilen samimi personellerde yer alıyor. Aileler için özel odalar olduğu gibi gelen insanların rezervasyonuna göre önceden oda ayarlamakta mümkün oluyor. Howzak House personelleri temizliğe ve hijyene dikkat ederek bu konuda da herhangi bir sıkıntı yaşatmıyor.
İsfahan Provience
Viana Hotel
Yatakları, banyosu ve daha pek çok açıdan rahat olan bu hotel şehir merkezine biraz uzak bulunuyor. Temiz olması ve içerisindeki hizmetlerden dolayı tercih ediliyor. Uygun fiyatlardan oluşan bu hotel içerisinde kahvaltı da dahil oluyor. Odaların içerisinde buzdolabı, fırın, klima bulunuyor. Havalimanı üzerinden hotele ulaşım da ücretsiz olarak servisler aracılığıyla sağlanıyor.
İsfahan Provience, İsfahan Kashani St. İran

İsfahan Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ankara - İsfahan 1.555,22 TL 25 Saat 40 Dakika
Taşkent - İsfahan 3.181,44 TL 18 Saat 35 Dakika
Toronto - İsfahan 21.861,17 TL 49 Saat 40 Dakika

İsfahan Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • İsfahan uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Air Canada, Türk Hava Yolları.
 • İsfahan yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  İsfahan varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Ankara - İsfahan olup, bilet fiyatı 1.555,22 TL'dir.
 • İsfahan şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Mayıs ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek İsfahan ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Kartalkaya Kayak Merkezi
Kartalkaya Kayak Merkezi
14 Kasım 2019
Kartalkaya Kayak Merkezi Hakkında Kartalkaya Bolu ilinin güneydoğu tarafında yer almaktadır. Özellikle İstanbul halkının ziyaret ettiği Türkiye’nin en nezih kayak merkezleri arasındadır. Büyüleyi
Dünyanın En Sıradışı Ve İlgi Çekici Sokak Sanatı Şehirler
Dünyanın En Sıradışı Ve İlgi Çekici Sokak Sanatı Şehirler
17 Ağustos 2019
Sokak sanatı toplumsal alanlarda yaratılan, gerekince sosyal mesajlar veren gerekince sadece görsel bir şölen sunmak amacıyla üretilmiş resimlerdir. Bu yazımızda sizlerle dünyanın en sıradışı ve ilgin
Ramazan Bayramı'nda Nereye Gitmeli Diyenlere Özel 8 Öneri
Ramazan Bayramı'nda Nereye Gitmeli Diyenlere Özel 8 Öneri
03 Haziran 2019
1. Cunda Adası - Balıkesir Ege’deki tatil yerleri arasında bir seçim yapmaya çalışırken illaki aklınıza Cunda Adası gelir. Cunda Adası 18. yüzyılda Osmanlı’dan özerklik almış, büyük bir şehir olmamas
Mutlaka Görmeniz Gereken 10 İslami Yapı
Mutlaka Görmeniz Gereken 10 İslami Yapı
10 Temmuz 2016
Dünyada görülmeye değer pek çok yapı mevcut. Bunlardan birçoğu da İslam’ın etkisi ile ortaya çıkmış eserler ve yapılar. Sizler için bu yapılardan ön plana çıkanları derledik. 1. Agra Kalesi Agra

İsfahan Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (78)
İyi (10)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%89
%11
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
88 Değerlendirme
M*** H*** G***
24 Ekim Çarşamba
Geri dönmek istemeyeceğiniz yerlerin başında gelecektir eminim
Y*** B*** S***
4 Ekim Perşembe
Herşey çok güzeldi tur rehberimiz çok ilgiliydi teşekkür ederiz herşey için
E*** O*** F***
18 Eylül Salı
Biraz korkutucu gelebilir insanları ama yabancı diliniz varsa çok güzel anlaşabiliyorsunuz
Y*** B***
26 Haziran Salı
Tur firması ile birlikte gitmiştik herşey çok güzeldi, teşekkür ederiz
H*** M*** A***
10 Ağustos Cuma
Ailecek tatil için buraya karar kıldık umarım güzeldir.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. İsfahan Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 2.06.2020 04:51:10 )

Ankara, (ESB)
ESB
TR
İsfahan, (IFN)
IFN
IR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699