İngiltere Uçak Bileti

İngiltere Hakkında Bilgiler

İngiltere Avrupa'nın gelişmiş ve güzel ülkelerinin başında yer alır.

İngiltere'ye, Sabiha Gökçen Havalimanı ile İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan birçok havayolu şirketinin düzenlediği uçak seferleri bulunuyor.

İstanbul'un her iki havalimanından İngiltere'ye sefer düzenleyen havayolu şirketleri arasında Air France, Aeroflot, Azal, KLM, Lot, Aegean, Pegasus, Türk Hava Yolları, Air Astana, Tarom, British Airways,AirEURpe,EgyptAir, Tap Portugal, Lufthans gibi çok sayıda havayolu firması bulunuyor.

Türkiye'den İngiltere'ye çok havayolu seyahati tercih ediliyor. Biletall.com üzerinden İngiltere uçak bileti rezervasyon işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz gibi sefer saatleri ve uçak bileti fiyat karşılaştırma gibi işlemlerinizi de hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere'ye İngiltere uçak bileti fırsatları ile gelmek isteyenler, hiçbir problemle karşılaşmamak için, ülkenin uyguladığı vize şartlarını mutlaka bilmelidir. İngiltere Türkiye uçak bileti fiyatları 500 TL ile 1000 TL arası değişiklik gösteriyor. En ucuz İngiltere uçak bileti 500 TL civarında alıcısını buluyor.

İngiltere, Avrupa ülkeleri arasında zor vize koşullarına sahip ülkedir. çeşitli amaçlarla ülkeyi ziyaret edecek yeşil gri ve siyah pasaportlu turistler de dahil olmak üzere, İngiltere vize uygulaması yapmaktadır. Pasaport rengi İngiltere için herhangi bir önem taşımıyor. Vizenizi çıkarttıktan sonra, İngiltere Türkiye uçak seferleri arasından birini seçerek hızlı bir şekilde ülkeye giriş yapabilirsiniz.

Genelde yağmurlu ve soğuk bir ülkedir bu yüzden gitmek için ilkbahar, yaz aylarını seçmek doğru bir tercih olur.

Sanayi, teknoloji gibi alanlarda kendini geliştirmiş, her alanda başarılı olmuş bir ülkedir. ülkenin kültür sanat ve tarihi özellikleri de bulunmaktadır.

İngiltere'nin Başkent

İngiltere'nin başkenti Londra'dır. İngiltere kültürünü ve tarihini anlatan çok özel bir şehirdir.

İngiltere Nüfusu - İngiltere Resmi Dili

İngiltere'nin nüfusu 53 milyonun üzerindedir. ülkenin resmi dili ise İngilizce'dir.

İngiltere'de Para Birimi

İngiltere Avrupa Birliği'ne üye olduğu halde kendi para birimi olan Sterlin'i kullanmaktadır.

İngiltere'de Saat Kaç

İngiltere Türkiye saat farkı +2'dir yani ülkemizden iki saat ileridir. Türkiye'de saat 10.00 iken İngiltere'de 12.00'dır

İngiltere'de Ne Ucuz? Gelirken Ne Getirilir?

İngiltere'de neredeyse hiçbir şey ucuz değildir. özellikle elektronik cihazlar açısından çok pahalı bir ülkedir. Paundland adı verilen dükkanlardan, 1 pound değerinde yiyecekler alabilirsiniz. Magnetlerin Türk parasıyla 25 TL olduğu bir ülkedir. İngiltere her anlamda Türkiye ve diğer ülkelere nazaran pahalı bir ülkedir. Bu ülkeye seyahat etmek için belli bir miktarı gözden çıkarmanız gerekiyor.

İngiltere, tüm dünyada güneş batmayan özel bir ülke olarak bilinir. Her sene milyonlarca kişiyi ağırlayan ülke gezip görülecek harika yerlerle doludur.

İngiltere'ye Biletall.com'un sunduğu en ucuz İngiltere uçak bileti fırsatları ile ekonomik bir yolculuk yaparak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Big Ben, London Eye, Londra Kalesi, Buckingham Kalesi ziyaret edilebilir. İngiltere plaj turizmi anlamında iddialı bir ülke değildir.

Genelde milyonlarca turisti, Londra şehrinin güzelliği ve lükslüğü kendine çeker. London Eye İngiltere'de olduğunuzu açıkça herkese ilan etme yoludur. Mutlaka orada fotoğraf çektirin.

Sanatsal ve tarihi gezi anlamında, meridyenlerin başlangıç noktası olan Greenwich gözlem evini, Parlamento binasını, Tower Bridge'i, Londra köprüsünü gezebilirsiniz. Birçok müzesi ve kafe, restoranları ile tam bir kültür merkezidir. Dillere destan bir yemek kültürleri yoktur.

Tüm dünyanın bildiği meşhur içecekleri, sütlü İngiliz çayıdır. Yemek olarak kahvaltı anlayışları Türk mutfağından çok daha farklıdır. Yumurta, sosis, fırında kuru fasulye, kızarmış domates ve kızarmış ekmekle dolu bir tabak tercih ederler. Fish cips yani kızarmış balık ve patates sevilen yemekleri arasındadır. Bir diğer sevilen yemek ise Salt beef bageldir. Yahudilerin olduğunu bildiğimiz bagel ekmeğinin içine, tuzlu et konması işlemine verilen isimdir. İngiltere'de her yönü ile birçok savaşa uğramış tarihi eserler ve yüzyıllardır sahip olduğu kültürü ülkenin güzelliklerini gözler önüne seriyor.

Sanayi devriminin olması ile tüm dünyanın kaderini değiştiren tarihi değişimlere yol açmış bir ülkedir.

Biletall.com'dan yapabileceğiniz İngiltere ucuz uçak bileti aramaları ile biletinizi alabilirsiniz. İngiltere Türkiye uçak bileti aramaları sonucu ülke hakkında ve biletleri hakkında detaylı bilgiye sahip olursunuz.

Londra

Başkenttir. Dünyanın pahalı şehirlerindendir. Dünya çapında bir borsası vardır. Birçok ünlü oyuncu, sanatçı ve şarkıcının yaşadığı bir şehirdir. çok kalabalık bir nüfusu vardır. Tarihi ve lüks birçok yapısı vardır. Gezilecek görülecek eski bir tarihe ev sahipliği yapan özel bir şehirdir. Londra'nın önemli özelliklerinden biri borsa ve kongre merkezi olmasıdır. ünlü Londra borsasına para yatırmak isteyen birçok kişinin Londra'da konakladığı gözlemlenmiştir. Diğer başkentlere oranla daha düzenli ve sakin bir yapısı olduğu için, ünlüler ve zengin kişiler tarafından yaşam alanı olarak tercih edilir.

Manchester

İngiltere'nin emlak yatırımının çok olduğu şehirdir. Küçücük dairelerin bile milyonlarca dolara satıldığı, ünlü İngiliz futbol takımına ev sahipliği yapan şehirdir. özellikle futbol meraklılarının gidip gezeceği eski, yeni stadyumları ve futbol müzeleri bulunur. Sanayi devriminin olduğu şehir olması Manchester'ı kendi içerisinde özel yapar. Bütün dünyayı etkileyen bağımsızlık ve sanayileşme akımını ortaya çıkaran ülke olması ile tarihte silinmez izler bıraktı. Gidilip mutlaka görülmesi gereken İngiltere şehirleri arasındadır.

Oxford

Eğitimde tam bir dev olan İngiltere şehridir. Tüm dünyaya İngilizce eğitim kitapları satan ve bünyesinde dünyaca ünlü bir üniversiteyi bulunduran, tarihi güzellikleri olan İngiliz şehridir. İngilizce öğrenmek için birçok dil okulu bulunur, tercih edilebilir. öğrenciler için yaşanabilecek bir şehirdir.

ülkeye İngiltere ucuz uçak bileti avantajları ile gelen misafirler, beklentilerinin çok üstünde bir şehirle karşılaşırlar. İngiltere Türkiye uçak saatleri ile günün her saatinde İngiltere'ye yolculuğa çıkabilirsiniz. İngiltere Türkiye uçak biletleri Biletall.com üzerinden alınabilir.

İngiltere'de Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Deniz turizmi anlamında güneşlenme süresinin uzun olmadığı, havanın genelde kapalı olduğu ve sıcak olmayan bir ülke olması açısından, pek tavsiye edilmez. Gitmekte ısrarcı olan kişiler için Bournemouth Beach, Luskentyre ve Rhossili örnek olarak sayılabilir.

İngiltere'den Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

İngiltere bütün ünlü markalarının şubelerini bazılarının ise markalarını bulundurduğu, lüks bir şehir olarak tanımlanabilir. Kıyafet anlamında alışveriş ise Regent Street, Bond Street, Coven Garden gibi noktalarda yapılabilir.

İngiltere'de Gezilecek Tarihi Yerler

Stradford-upon-Avon: Shakspeare'in doğduğu kasaba olarak bilinir. Dünyaca ünlü bir yerdir. Muhteşem bir doğası ve avon nehrinin kuğuları ile tam bir İngiliz kasabasıdır.

Warwick Kalesi

İngiltere'nin ortaçağ dönemlerine sizi götürecek bir kaledir. İngiltere temasını yansıtan, tarihi bir kaledir. İngiltere savaşlarına ve binlerce askere ev sahipliği yapmış bir kaledir.

İngiltere Gezi Rehberi

Gezilip görülecek yüzlerce mekanı olan İngiltere, ulaşım anlamında da çok gelişmiş bir ülkedir. Gezip görmek istediğiniz tüm yerlere ulaşım mevcuttur. İngiltere'de ulaşım otobüs, metro ve ray sistemleri olarak üçe ayrılıyor. Ulaşım için tek kullanımlık bilette alabilir veya takside kullanabilirsiniz. ülke içinde farklı şehirler gezmek için birçok imkan bulunuyor.

Hızlı tren, uçak veya otobüsle seyahat edebilir veya kendiniz için bir araba kiralayabilirsiniz. İngiltere'de ülke çapında gezi yapan turlara katılabilir ve bütün ülkeyi hiç yorulmadan rehberlerle gezebilirsiniz. İngiltere gibi metropol şehirlerde toplu taşıma araçlarının daha yaygın olduğunu söylemek yanlış olmaz özellikle metro kullanımı daha sıktır.

Ulaşım adına hiçbir sorun yaşamadan ülke içinde yer değiştirebilirsiniz. İngiltere'yi gezmek için kullanılacak iyi yöntem araç kiralamaktır. Araç kiralama sayesinde, taksilere verilecek aşırı paralardan ve kaybolma riskinden kolayca kurtulabilirsiniz.

Dünya'nın Güzel Patates Yemeği Jacket Potatoes

Bizim bildiğimiz kumpir olan Jacket, İngiltere'nin tüm kafe ve restoran menülerinde üst sıralarda yerini alıyor. Bizden farkı ise patatesin üzerine salata ve meze koymamaları, patatesin üzerine fasulye/cheddar, ton balığı/cheddar veya kıyma/cheddar şeklinde yapıyor olmalarıdır.

Kırmızı Etin Güzel Hali Sunday Roast

Sunday Rost olarak bilinen geleneksel bir pazar yemeği anlayışına sahiptirler. İstanbul'un lüks restoranlarının kısa sürede yaygınlaştırmaya başladığı pazar yemeği uygulamasının kökenleri İngiliz mutfağından geliyor. Pazar günü öğle vakitlerinde restoranlarda ve publarda buluşan İngilizler, düşük bir ücret karşılığı roast menüsünden yararlanıyor ve büyük bir parça halinde olan fırınlanmış dana eti ve ya hindi eti yiyor. Gravy denilen bir sosla sunulan etlere, patates ve sebze eşlik ediyor.

Böylesini Denemediniz Steak Pie

Bir diğer geleneksel İngiliz yemeği olan tütsülenmiş etten hazırlanan biftek, İngilizler'in sevdiği yemekler arasında geliyor. Genelde pişmiş ananas ve göz yumurta ile servis ediliyor. Soslanmış dana kuşbaşı et, bezelye ve patates ile de servis ediliyor.

Bu Salatada her Şey Var İngiliz Salatası

İçerisinde mantar dahil, tavuk kereviz kökü, salatalık turşusu, mayonez, hardal, marul bulunan besin değeri yüksek doyurucu bir salatadır.

Et Yemeyenler İçin İngiliz Sebze Yahnisi

Mantar, enginar, kereviz, balkabağı gibi malzemelerin haşlandığı, sebze yemeğine göre ağızda oldukça tatlı bir tat bırakan yemektir.

İngiltere'de Güzel Yemekler

İngiltere'de yenecek güzel yemekler, kırmızı etler ile yapılan yemeklerdir. Bu yemeklerden bazıları fish and chips, sunday roats, steak pie sayılabilir.

İngiltere Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler İngiltere Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Stornoway Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Southampton Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Plymouth Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kidlington Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Nottingham Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Norwich Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Manchester Havalimanı
Luton Havalimanı
Gatwick Havalimanı
City Havalimanı
Heathrow Havalimanı
Stansted Havalimanı
Liverpool Havalimanı
Lerwick / Tingwall Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Leeds Bradford Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kirkwall Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Carlisle Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Cardiff Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Cambridge Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bristol Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bristol Filton Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bournemouth Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Blackpool Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Birmingham Havalimanı
Belfast Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Belfast City Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Dyce Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Dover Afb Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lancaster Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
St Angelo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
City of Derry Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Coventry Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Gloucestershire Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
St Mawgan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lyneham Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Yeovilton Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lasham Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Shoreham Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Biggin Hill Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Farnborough Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Blackbushe Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Southend Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lydd Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Manston Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Humberside Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hawarden Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Durham Tees Valley Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Nottingham East Midlands Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sumburgh Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Wick Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Inverness Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Islay Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Prestwick Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Benbecula Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Scatsta Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Dundee Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tiree Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Leuchars Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lossiemouth Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Exeter Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Mildenhall Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Fairford Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Brize Norton Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Odiham Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Northolt Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Coningsby Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Honington Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Waddington Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Marham Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ashford Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Barra Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Anglesey Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Penzance Heliport Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Land's End / St. Just Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Westray Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sanday Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Stronsay Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Papa Westray Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
North Ronaldsay Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Fair Isle Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Eday Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Campbeltown Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Unst Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Oban Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Colonsay Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tresco Heliport Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bembridge Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Duxford Aerodrome Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Redhill Aerodrome Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
St Helens Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Warwick Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
The Blaye Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Wether Field Raf Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Finningley Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Fort William Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Binbrook Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Guernsey Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hatfield Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ronaldsway Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Broadford Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
States Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sheffield City Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white