Kazakistan Uçak Bileti

Kazakistan Hakkında Bilgiler

Kazakistan, Orta Asya'da yer alan bağımsız Türk devletlerinden biridir. Ayrıca Dünya'nın büyük 9. ülkesi olarak anılmaktadır.

Kazakistan'a gidiş için İstanbul'dan Atatürk Havalimanı tercih edilebilir. Genelde uçuşlar Atatürk Havalimanı üzerinden sağlanmaktadır. Birçok havayolu firması sayesinde günlük 90'a yakın uçuş yapılmaktadır. Ancak uçuşların çoğu aktarmalı şekilde gerçekleşmektedir. Kazakistan uçak bileti almak isteyen kişiler birbirinden farklı hava yolu firmalarından alabilirler.

Ukraine Intl Airlines, Aeroflot, Air Astana, Türk Havayolları, JSC Aircompany Scat, Utair Aviation JSC, Aegean Airlines, Lufthansa, Flydubai, Finnair, Royal Air Maroc, Iran Air, Lot Polish Airlines markaları İstanbul'dan Astana'ya gidişi olan hava yolu firmalarıdır. Kazakistan uçak bileti rezervasyon yapıldığında sorun olmadan kolaylıkla ulaşım sağlanabilir.

Seyahat etmek için genelde tercih edilen markalardan biri de Türk Hava Yolları oluyor. Türk Hava Yolları kullanılarak uçuş hizmeti alınmak istendiği takdirde Biletall.com'da Kazakistan uçak bileti THY olarak aratma yapılmaktadır. Online şekilde bilet satışı gerçekleştirilen Biletall.com'a ulaşım sağlanır ve böylece kolaylıkla bilet temin edilebilir. Kazakistan uçak bileti fiyatları konusunda da online bilet sayesinde birtakım bilgiler elde edilebilir. Herkes bütçesine uygun olan uçak biletini satın alabilir.

Kazakistan'a en ucuz Kazakistan uçak bileti ile gitmek isteyen kişiler bu imkânı kolaylıkla elde edebilirler. Ancak bilet almadan önce ülkenin uyguladığı vize şartlarını doğru şekilde bilmenin büyük ölçüde faydası bulunmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları hangi pasaporta sahip olursa olsun vize almalarına ihtiyaç duyulmamaktadır. ülkeye girişten itibaren ilk 30 gün kişiden vize aranmaz, almasına da gerek yoktur. Ancak kalış süresi 30 günü aşacaksa vize başvurusunda bulunmak gerekir. Kazakistan Türkiye uçak biletleri alındıktan sonra gidilebilir.

Kazakistan'da kışlar çok soğuk ve sert geçmektedir. Kasım ayından itibaren sıcaklıklar hızla düşmektedir. Bu nedenle ülkeyi ziyaret için ilkbahar ve yaz ayları uygundur. Eylül ayı da aynı şekilde ziyaret edilebilecek uygun bir zamandır.

Kazakistan doğal kaynaklar bakımından zengin ülkelerden biridir. Petrol, demir, uranyum, altın rezervleri oldukça fazla olan bir ülkedir. ülkede ana gelir kaynağı yer altı zenginliklerinin ihracatıdır. Ayrıca burada tarım da fazlasıyla gelişmiştir.

Kazakistan'ın Başkenti

Kazakistan devletinin başkenti efsanelerle ünlü Astana'dır.

Kazakistan Nüfusu - Kazakistan Resmi Dili

Kazakistan'ın nüfusu 17 milyondan fazladır. ülke içerisinde kullanılan resmi dil ise Kazakça'dır.

Kazakistan Para Birimi

Kazakistan devletinin resmi para birimi ise Tenge'dir.

Kazakistan'da Saat Kaç?

Türkiye'de saat 14.00 iken Kazakistan'da 17.00'dır. Yani Kazakistan Türkiye saat farkı -3 şeklindedir. ülkemizden 3 saat ileride bir saattedir.

Kazakistan'da Ne Ucuz? Kazakistan'dan Gelirken Ne Getirilir?

Kazakistan'da yer altı zenginlikleri ve dokumacılık oldukça gelişmiştir. Hediyelik eşya alımı da ülkede ünlü olan ürünlerle paralel şekilde değişmektedir. Kazakistan'dan gelirken getirilecek hediyelik eşyalar arasında ahşap, deri, keçe, gümüş ve altındır. Ayrıca ülke de Dombra adı verilen özel bir çalgı aleti bulunur. Bu çalgı aleti de ülkeden gelirken hediye olarak getirilebilir. Kullanışlı ve farklı bir hediyelik eşyadır.

Biletall.com sayesinde Kazakistan ucuz uçak bileti kolaylıkla alınabilir. Firmadaki bilet imkanları araştırıldığında doğru şekilde bilet bulma imkânı söz konusudur. ülkeye gidildiğinde görülmesi gereken birçok farklı bölge bulunur.

Kazakistan, Hazar Denizi'ne kıyısı olan bir ülkedir. ülkede deniz turizmi hızla gelişmeye başlamıştır. Artık kişiler deniz turizmi için farklı yerlere gitmek yerine ülkelerindeki imkanlardan yararlanmaya başlamıştır. Plajlar ve değişik kumsallar deniz tatili için tercih edilebilir. En ucuz Kazakistan uçak bileti alındıktan sonra gidilebilir.

Kazakistan Mutfağı Türk mutfağı ile benzer bir mutfak türüdür. Ancak elbette farklılıklar bulunur. Bu farklılık mutlaka keşfedilmelidir. Kazakistan'a gidildiğinde mutlaka değişik tatlar denenmelidir. Farklı restoranlar ve kafeler tercih edilebilir.

Kazakistan kültürü ve tarihi Türk kültürü ve tarihine oldukça benzerdir. Ancak Sovyetler'in de izini taşıdığı için değişiklikler söz konusudur.

Festivaller açısından aktif şehirler Almaata, Karaganda ve Astana'dır. Bu şehirlerde sık sık festivaller yapılıyor. Film festivalleri, yiyecek festivalleri ve müzik festivalleri yapılıyor. ülkeye gidildiğinde mutlaka bu festivallerden yararlanılmalıdır.

Kayak merkezleri Kazakistan'da oldukça yaygındır. Dağlık alanlarda kışları oldukça kar yağar ve bu alanlar kayak turizmi için değerlendirilmektedir. Kayak turizmi için mutlaka Kazakistan'a uğranması gerekir.

Kişiler Kazakistan Türkiye uçak bileti aldığı takdirde ülkeye giderek kolaylıkla gezi yapabilirler. Kazakistan ülkesi içerisinde birçok farklı ve eğlenceli şehirler bulunuyor. Mutlaka gezilmesi gerekir.

Almatı

Yeni adı Almatı olan Alma-ata Kazakistan Cumhuriyeti'nin eski başkentidir. Oldukça tarihi bir bölgedir çünkü Ruslar tarafından sınır kalesi olarak kurulmuştur. Ancak şuanda gelişmiş ve kozmopolit şehir olarak görülmektedir. Şehirde uzun uzun binalar, alışveriş merkezleri, restoranlar ve tesisler yer alıyor. Orta Asya'da yer alan önemli şehirlerden biridir. çin'e yakın olduğu için artık başkent değildir ancak Orta Asya'nın başkenti olarak görülür. Milattan önceki dönemlerden kalma birçok tarihi ize de rastlanmaktadır. Mutlaka şehre gidilmeli ve farklı havası tadılmalıdır. Seyahat edecek kişiler tarafından Kazakistan Türkiye arası uçakla kaç saat sorusu da sık sık sorulmaktadır.

Astana

Astana, 1997 yılında Kazakistan Cumhuriyeti'nin başkenti olarak seçilmiştir. Astana şehri eskiden şehir olarak bile adlandırılamayacak bir bölgeydi. Eski zamanlarda buraya insanlar sürgüne gönderilirdi. Ancak şimdilerde farklı ve gelişmiş bir şehir olarak görülür. Astana'da gezilecek müzeler, camiiler, saraylar bulunur. Mutlaka bu bölge gezilmelidir. Ulaşımı da oldukça kolay bir bölgedir.

Balkaş

Ekonomisi gelişmiş bir şehirdir. özellikle yer altı zenginliği açısından bol çeşitli bir bölgedir. yaygın olan yer altı zenginliği ise bakırdır. Hala bakır çıkarılarak ekonomi desteklenir. Ancak burada toksik madde çıkışına da rastlanmaktadır. Kazakistan Türkiye uçak bileti fiyatları doğru şekilde takip edilerek Balkaş'a ulaşım sağlanmaktadır.

Kazakistan'a gidişlerde Kazakistan Türkiye uçak seferleri doğru şekilde öğrenilmelidir. Biletler alındıktan sonra ise Kazakistan'da gezilecek birçok farklı nokta bulunur. Bu gezi yerleri doğru rotasyonlarla görülmelidir.

Kazakistan'da Deniz Turizmi İçin Nerelere Gidilir?

Kazakistan ülkesi Hazar Denizi'ne sınırı olan bir bölgedir. Deniz turizmi de hızla gelişmektedir. Deniz turizmi için birçok ile gidilebilir. Bu kentlerde plajlar hızla artmaktadır. Ayrıca deniz ürünü yiyecekler de sık sık tüketilebilir.

Kazakistan'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Kazakistan'da alınabilecek birçok farklı ürün bulunmaktadır. Genelde yer altı zenginliklerinden yapılan özel hediyelik eşyalar alınabilir. Bu hediyelik eşyalar arasında altın, demir, gümüş gibi alternatifler bulunmaktadır. Ayrıca Dombıra Kazakistan'ın ünlü müzik aletlerinden biridir. Hediye olarak da bu müzik aleti alınabilir. Almatı hediyelik eşya alabilmek için uygun şehirlerden biridir. Birçok alışveriş merkezi alternatifi Kazakistan'da yer almaktadır.

Kazakistan'ın Doğal Güzellikleri

Kazakistan'da birçok farklı doğal güzellik alternatifleri bulunmaktadır. Bu doğal güzellikleri keşfedebilmek için ise ülkeye gitmek yeterlidir. Pembe Flamingolar, Kum Kızılı, Step Yeşili, Batık Orman, Aral Gölü, Kaya Bölgeleri Kazakistan'da yer alıyor. Hem yeşil hem de mavi güzellikler söz konusudur.

Kazakistan'da Gezilecek Tarihi Yerler

Kazakistan'da keşfedilecek birçok tarihi bölge bulunur. Hoca Ahmed Yesevi Türbesi, Kazakistan Milli Tarih Müzesi, çimbulak Kayak Tesisleri, Hazret Sultan Camii, Büyük Almatı Gölü, Nur Astana Camii, Baiterek Kulesi, çimkent, Aktav gezilecek yerler arasında bulunuyor. Farklı ancak göze hitap eden alanlardır.

Kazakistan Gezi Rehberi

Kazakistan ülkesinde rahatlıkla gezebilmek için birçok toplu taşıma aracı kullanılabilir. Gezi rotası oluşturulurken mutlaka ulaşım haritası da çıkarılmalıdır. Otobüs sık kullanılan ulaşım aracıdır. Ayrıca taksiler kullanılabilir, araç kiralanabilir. Sonrasında Astana'da yer alan her tarihi ve doğal güzelliğe sahip olan bölge gezilebilir.

Kişiler Kazakistan Türkiye uçuş süresi tamamladıktan sonra acıkabilir. ülkenin değişik kültürdeki yiyeceklerinin tadına bakabilirsiniz.

Vazgeçilmez Lezzetlerden Biri Olan Sorpa

Sofra da vazgeçilmez lezzetlerden biri Sorpa'dır. Kuyruk yağı, koyun eti, yoğurt, pirinç, soğan dereotu, ayva yaprağı, yapılan bir yiyecektir. Kokusu ayvaya benzer. Ancak bol vitaminli bir yiyecektir.

Et Suyu İle Yapılan çorba Kesbe Koje

Bizdeki tavuk suyuna çorba onlarda Kesbe Koje olarak adlandırılmaktadır. Et suyu ile yapılan bu çorba içerisine bol bol erişte eklenmektedir. Hastalık günlerinde içilen bir çorba türüdür.

Beş Parmak Kullanılarak Yenilen Beşparmak

Elle yenilen Beşparmak yiyeceği birçok farklı ürün birleşerek elde edilmektedir. Kemikli et, kuru soğan, un, yumurta kullanılarak yapılan bir yiyecektir. Patates ve havuç ile servis edilir ayrıca içerisine de zencefil eklenmektedir. Kokusu da tadı da farklı olan bir yiyecektir. Mutlaka tüketilmelidir.

Kuyruk Yağı ile Yapılan Lagman

Tel hamuru, et kullanılarak yapılan sulu bir yemektir. İçerisine kuyruk yağı eklenir.

Koyun Kellesi Kullanılarak Yapılan Miypilav

Bu yiyecek koyun kellesi kullanılarak yapılmaktadır. Soğan tuz karabiber ile marine edilerek servis edilir.

Kazakistan'da Yenilecek Güzel Yemekler

Kazakistan birbirinden farklı yiyeceklere sahiptir. Kazakistan Türkiye uçuş süresi tamamlandıktan sonra bu yiyecekler tüketilebilir. Sorpa, lagman, kesbe koje, beşparmak tüketilebilecek lezzetli yiyecekler arasında yer alır. Kazak mutfağı Türk mutfağı ile benzerdir ancak farklılıklar bulunur.

Kazakistan Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Kazakistan Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Atyrau Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Aktau Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Taldykorgan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kostanay West Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Pavlodar Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kokshetau Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Almaty Havalimanı
Astana Havalimanı
Taraz Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Shymkent Havalimanı
Uralsk Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Semipalatinsk Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Aktyubinsk Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kzyl-Orda Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sary-Arka Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ust Kamenogorsk Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Petropavlosk South Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Zhezkazgan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Arkalyk Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Türkistan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white