1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Perth Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Açık
18°C
17 Temmuz
Yarın
Parçalı Bulutlu
17°C
18 Temmuz
Perşembe
Gök Gürültülü Fırtına
16°C
Para Birimi
Avustralya Doları (AUD)
Zaman Dilimi
GMT +8
Perth Şehri En İyileri
  • Tırmanma ve Yürüyüş Parkurları
  • Kings Park, Western Australia
  • Aussie Rissoles
Perth

En Ucuz Perth Varışlı Uçak Seferleri

31 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Perth Kalkışlı Uçak Seferleri

Perth - İstanbul
Qatar Airways
29 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Perth Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Perth Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Perth Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Perth Havaalanları
Ülke Kodu
AU
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
3 AUD
Yemek Fiyatı
18 AUD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2 AUD

Perth’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Perth uçak bileti fırsatları ile şehre gelecekler için, Nisan ve Ekim ayları arasındaki zamanın, yağışsız olduğu için daha uygun olduğu belirtilmektedir.

Perth Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Perth uçak biletini indirimli fiyatlarla alarak, hava yolu ile seyahat edip, hava limanına gelen yolcular, temel gereksinimlerinin çoğunu buradan karşılayabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 6 AUD

Hava limanının servisleri ile otobüs durağına ücretsiz olarak ulaşan yolcular, 37 numaralı otobüsle yaklaşık bir saatlik bir yolculuktan sonra şehir merkezine ulaşabilir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 30 AUD

Taksiler fiyatları pahalı olmasına rağmen gidiş süresi ve konforundan dolayı tercih ediliyor ve şehir merkezine yaklaşık 20 dakikada varabiliyorlar.

Araç Kiralama

Hava limanında bulunan araç kiralama ofisleri ile irtibata geçilerek, ihtiyaçlara uygun araç kiralanıp şehir merkezine daha özel bir ulaşım sağlanabilmektedir.

Perth Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Perth uçak biletini indirimli fiyatlarla alarak, hava yolu ile seyahat edip, hava limanına gelen yolcular, temel gereksinimlerinin çoğunu buradan karşılayabilmektedir.

Perth’e Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Perth uçak bileti avantajları ile şehre doğa sporu maksadı ile gelenler, şehirdeki dünyaca ünlü tırmanma ve yürüyüş parkurlarından faydalanabiliyorlar.
  2. Özellikle gece faaliyete geçen eğlence mekanları ülke çapında beğenilmektedir.
  3. Şehirde dünyada ün yapmış sanat galerileri ve eserler bulunuyor.
  4. Tatil için aranacak her türlü imkanı barındıran şehir, özellikle doğal güzellikleri ile çok sayıda turist çekmektedir.
  5. Şehirdeki kanguru etinden yapılan yemekleri tatmak için oldukça yabancı turist gelmektedir.

Perth Hakkında

Batı Avustralya, Avustralya'nın en büyük eyaletidir ve ülkenin üçte birine denk gelir. Batı Avustralya’nın başkenti olan Perth, 2 milyona yakın nüfusa sahiptir.

Şehir, Darling Sıradağları ve Hint Okyanusu arasında ve Kuğu Nehri kıyısında, okyanusa 12 km mesafede yer almaktadır. Nehir, nehir boyunca bulunan meşhur siyah kuğulardan adını almıştır.

Şehir, Avustralya'daki diğer başkentlerden daha fazla güneş ışığına sahiptir. Şehrin alışveriş, eğlence ve park alları ile tatil beldeleri turistlerin beğenisini kazanmaktadır.

Perth Nerede?

Perth Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
4 AUD
Taksi
1,72 AUD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehir halkı, rahat ve hızlı bir ulaşım imkanı tanıyan metroları, ulaşım araçlarının başında tercih etmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehirde otobüsler de sıklıkla kullanılırken, taksiler pahalı fiyatlarından dolayı genellikle acil ihtiyaçlar için kullanılmaktadır.

Perth Vize Şartları

Avustralya Vize İstiyor mu?
Evet
Avustralya Vize Ücreti
310 TL
Avustralya Vize Detayları
Vize ücretleri türüne göre değişiklik göstermektedir. Yaptığınız vize başvurularının sonuçlanması yaklaşık 20 gün sürmektedir. Pasaport ayrımı yapmaksızın tüm pasaport sahiplerinden vize istemektedir.

Perth’de Gezilecek Yerler

Kings Park, Western Australia
Swan Valley
Caversham Wildlife Park
Caversham Wildlife Park
Art Gallery of Western Australia
Her Yaşa Uygun, Kings Park, Western Australia

Kings Park ve Botanic Garden, Batı Avustralya'nın eşsiz ve çeşitli bitki yaşamını barındırıyor ve korumaya yönelik dünya çapındaki botanik bahçelerinin bir parçasıdır. Perth Park için orijinal vizyon, daha sonra Kings Park, çimler, gölgeli ağaçlar ve çiçek tarhları ile Avrupa tarzı bir bahçeydi. İklim farklılıklarının ve düşük besin toprağının tanınması bu vizyonu değiştirdi. Ekim 1965 de park, 17 hektarlık bir alanda açıldı. Batı Avustralya'nın florasının korunmasına odaklanan ve devletin en farklı ve muhteşem bitki gruplarını sergileyen, sürekli değişen, yaşayan bir araştırma merkezi olarak görev yapmaktadır. Parkta çocuklardan büyüklere kadar her yaş için ve her zevke uygun mekanlar bulunmaktadır.

Vahşi Hayatla Birarada, Caversham Wildlife Park

Caversham Yaban Hayatı Parkı, Avustralya’nın Avustralya’daki eşsiz yöresel hayvanlarını (koalalar, wallabies, possumlar, Tazmanya şeytanları ve wombatları) sergiliyor. Ziyaretçilere, Avustralya’daki bazı ikonlarla yakın bir karşılaşma fırsatı sunuyor. Bakıcıların en sevdikleri arkadaşlarını görmeleri, dokunmaları ve öğrenmeleri için gösterdikleri interaktif bir gösteri olan Wombat & Friends Show’da başka hiçbir yerde görülemeyecek sahnelere şahit olunmaktadır. Kıllı burunlu bir wombat ile tanışılabilir ve belki de birçok dost kuştan birine merhaba denilebilir ya da bir sürüngen ile fotoğraf çektirilebiliyor. Wildlife Park'a en yakın erişim için Village 8 numaralı otoparka park etmek gerekiyor.

Spor İçin En Uygun Yer, Adventure World

30 yılı aşkın bir süredir Adventure World, dünyanın yedi kıt'asını da kapsayacak şekilde, dünyanın en güzel ve ilham verici yerlerinden bazılarına otantik ve kişiye özel maceralar üretme konusunda uzmanlaşmıştır. Macera dünyası, misafirlerine ilham vermeye ve beklentilerini karşılayan ve aşan bir tatil sunmaya kendini adamıştır. Yerel rehberler ve tecrübeli ve hevesli ekibi tarafından hayata geçirilmelerini sağlarken, keşfedilecek ilginç yolları bulmak için her bölgeyi sürekli araştırmaktadır. Burada, gelen konukların istekleri doğrultusunda etkinlikler ve yürüyüş planları hazırlanmaktadır ve yapılan tüm faaliyetler kişiye özel olmaktadır. Burada dağlara tırmanabilir, yürüyüş yapabilir ve bisiklet seyahati de icra edilebilir.

Dünyayı Kendisine Çeken Galeri, Art Gallery of Western Australia

1895 yılında kurulan Batı Avustralya Sanat Galerisi, Perth Kültür Merkezi'nin güneydoğu köşesinde üç mirastan kalma bir binanın bulunduğu bir bölgedir. Galeri, Batı Avustralya sanatının ve tasarımının yanı sıra Avustralya ve Uluslararası sanat ve tasarımın en seçkin koleksiyonu olan, dünyanın en iyi Yerli sanat koleksiyonlarından birini içeren State Art Collection'a ev sahipliği yapmaktadır. Koleksiyon, ilgili programlar ve teşvik edici sergiler, Galeri ziyaretçilerine tarihi ve çağdaş Avustralyalı sanatçıların eşsiz ve heyecan verici deneyimlerini sunuyor ve dünya sanatını Batı Avustralya'ya getiriyor. Avustralya'nın sanatına ve Perth'in coğrafi konumu olan Hint Okyanusu Kıyısı'na özel vurgu yapılır. Perth'in yakınlığı ve dünyanın en heyecan verici kültürlerinin çoğuna erişim, devlet sanat galerisindeki programlara, sergilere, koleksiyonlara ve etkinliklere büyük ölçüde katkıda bulunuyor.

Perth’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Aussie Rissoles
Jumbo Karides Turtası
Kanguru Salamı Salatası
Kanguru Salamı Salatası

Perth uçak bileti indirimleri ile şehre gelenler, et yemek istediklerinde kalın kuzu etinden yapılan köftelerle, pişirilmiş soğan ve patates eşliğinde sunulan bu yemeği tercih etmektedirler.

Özel Günlerin Yemeği, Jumbo Karides Turtası

Jumbo karidesten yapılan turtalar partilerin ve özel günlerin ana yemeği olmaktadır.

Denenmesi Gereken lezzet, Kanguru Salamı Salatası

Küflü peynir, incir ve kanguru etinden oluşan hafif bir yemek.

Çin’in Meşhur Lezzeti, Çin kabağı

Kırmızı chili biberi, siyah fasulye sosu ve tavuk suyu ile yapılan Çin yemeği, şehirde de sevilerek tüketiliyor.

Fırında Sazan, Barramundi

Şehrin nehirlerinden tutulan sazan balıkları özel soslarla fırında pişiriliyor ve balığın tadı daha güzel bir hal alıyor.

Konaklama İçin Perth Otel Seçenekleri

Ucuz Perth uçak bileti avantajlarını kullanarak şehre gelenlere, burada değişik ve konforlu hizmetler sunan konaklama yerleri mevcuttur.

Duxton Hotel Perth

Perth uçak bileti fırsatları ile uygun fiyata hava yolu ile şehre gelenler konaklama için öncelikli olarak Perth Central İş Bölgesi’nde yer alan bu lüks 5 yıldızlı oteli tercih ediyorlar. Otel, Perth Konser Salonu ve Perth Mint’e 10 dakikalık yürüme mesafesindedir, ayrıca WACA Ground ve SCITECH Discovery Center da 3 km uzaklıktadır. 306 odanın hepsinde ücretsiz Wi-Fi ve ücretsiz kablolu internet, 24 saat oda servisi ve kablo kanallı TV'ler sunmaktadır. Diğer olanaklar arasında ayrı küvet ve duş, ücretsiz gazete ve saç kurutma makinesi bulunmaktadır.

1 St Georges Terrace, Perth WA 6000
Perth City YHA

Perth City YHA, Batı Avustralya'da AAA Turizm tarafından değerlendirilen tek 5 yıldızlı mekandır. Bu otel, şehrin tam kalbinde yer alan zarif, yenilenmiş ve genişletilmiş 1940'lardan kalma bir art deco binasında yer alan bir gezginin isteyebileceği her şeye sahiptir. Otel klima, ısıtma, özel en uygun çift kişilik, iki yataklı ve aile odaları, 4 kişilik yatakhane odaları, kablosuz internet ve internet salonu, güvenli otopark, oyun odası, yüzme havuzu ve avlu, seyahat masası, mutfak, yemek odası, kütüphane, TV odası, çamaşır odası, kilitli dolaplar, bagaj muhafazası, 24 saat resepsiyon Perth City YHA'nın kendi mini süpermarketi, barı ve bünyesindeki kafe, kahvaltı ve akşam yemeği sağlamaktadır.

300 Wellington St
Parmelia Hilton Perth

5 yıldızlı lüks otel, Perth Kongre ve Sergi Merkezi'nin karşısında yer almaktadır. Swan Nehri, King's Park ve Elizabeth Quay'e birkaç dakika uzaklıktadır. Perth Havaalanı sadece 25 dakikalık sürüş mesafesindedir. Tesis ayrıca Perth Arena'ya yürüme mesafesinde ve yeni Optus Stadyumu'na sadece kısa bir sürüş mesafesindedir. Otel olanakları arasında 24 saat açık bir iş merkezi, konferans ve etkinlik olanakları, restoran ve bar ile 24 saat açık fitness tesisleri bulunmaktadır.

14 Mill St

Perth Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Perth 4.748,19 TL 49 Saat 45 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Perth ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Tripadvisor’ın Seçimiyle Dünya’nın En Eğlenceli 8 Lunaparkı
Tripadvisor’ın Seçimiyle Dünya’nın En Eğlenceli 8 Lunaparkı
24 Aralık 2018
Eğlenmek ve güzel vakit geçirmek deyince ilk akla gelen etkinliklerden olan lunaparklar, her yaştan ziyaretçinin keyifli vakit geçireceği bir gün vadediyor. Gezginlerin oyları ile seçilen en eğlenceli
Yeni Yılı Evde Geçirecekler İçin Yeni Yıl Temalı Filmler
Yeni Yılı Evde Geçirecekler İçin Yeni Yıl Temalı Filmler
12 Aralık 2018
İster yalnız, ister aileniz veya arkadaşlarınızla olun, yılbaşını evde kutlamanın tadı ayrı oluyor. Özellikle de filmlerle geçecek bir gece planlıyorsanız. Eğer siz de sırf yılbaşı olduğu için bir şey
İstanbul Yeni Havalimanı Uçak Bileti Nasıl Alınır? Bilet Fiyatları Ne Kadar?
İstanbul Yeni Havalimanı Uçak Bileti Nasıl Alınır? Bilet Fiyatları Ne Kadar?
13 Kasım 2018
Dünyanın en büyük yolcu kapasitesine sahip İstanbul Havalimanı 29 Ekim’de faaliyete geçti. İlk olarak Yurt içinde Ankara, Antalya, İzmir Yurt dışında ise  Kıbrıs / Ercan ve Azerbaycan / Bakü seferleri
Karadeniz'de Mutlaka Görmeniz Gereken 8 Tarihi Yer!
Karadeniz'de Mutlaka Görmeniz Gereken 8 Tarihi Yer!
11 Kasım 2018
Doğanın tüm güzelliklerini en cüretkar biçimde sunduğu Karadeniz’de keşfedecek çok yer var! Tarihi bir perspektif ve aynı zamanda doğal güzellikleri ile bir çok seyahat severin iştahını kabartan bu ye

Perth Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Sevgilim ile gidiyorum bakalım yarın yola çııkıyoruz.
Birbirinden farklı hayvanları ilk defa burada gördüm.
Otelimiz şehir manzaralıydı gerçekten balkondan şehri bile izlemeniz yetiyor insana
Herşey çok güzeldi ,teşekkür ederiz sevgilimle çok keyif aldık
Herşey o kadar güzeldi ki hiç bitmesin istedim
İnsanları biraz korkuttu beni ama olsun yine de keyifliyid
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Perth Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 04:22:14
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Perth, (PER)
PER
AU

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948