Malezya Uçak Bileti

Kolay Rezervasyon
Müşteri Desteği
Taksitli Ödeme

Malezya Hakkında Bilgiler

Malezya Güneydoğu Asya'da yer almaktadır. ülke çeşitli etnik gruplara ayrılmıştır.

Malezya'ya ulaşım için uzun bir uçak yolculuğu yapılması gerekiyor. Tek seferde aktarmasız olarak gidilen bir yer olarak dikkat çekiyor. Pek çok firmanın oluşturduğu Malezya ucuz uçak bileti kampanyalarıyla da uygun fiyatlı olarak tatil yapılabiliyor. Hem Atatürk Havalimanı'ndan hem de Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan kalkan seferler bulabilme şansınız var. İstediğiniz saat aralıkları seçilerek keyifli yolculuğa ilk adım atılmış oluyor. Türk Hava Yolları ile Malezya uçak bileti THY kapsamında alınabiliyor. Online olarak Biletall.com üzerinden de hızlı ve kolay şekilde bilet temini yapılabilir.

Malezya'ya gitmeyi düşünen herkesin yapması gereken Malezya uçak bileti fiyatları araştırması ve hangi firmaların ne şekilde ulaşıma katkı sağladığıdır. Malezya için pek çok seçenek ile internet üzerinden basit adımlarla işlemler yapılabilir. Bunun yanı sıra; Malezya Türkiye arası uçakla kaç saat sorusu da cevap bulmuş oluyor. Uzun ancak eğlenceli yolculuklar sizleri de davet ediyor.

Malezya ile Türkiye arası oldukça uzak bir mesafe olduğu için Malezya Türkiye uçuş süresi de yaklaşık olarak 11 saati buluyor. Malezya bu anlamda uzak ve keşfedilmesi gereken yerlerden biri olarak görülebilir. Günlük 1 ya da 2 seferi bulunan Malezya Türkiye uçak seferleri her gün farklı saatlerde görülebiliyor.

Malezya'ya gitmek isteyen kişilerin Malezya en ucuz uçak bileti fırsatlarından yararlandığı sık görülüyor. Uçuş ve seyahat sırasında olası bir engel bulunmaması için vize ve diğer tüm şartları gözden geçirmek gerekiyor.

Malezya'ya gidebilmek için yeşil, bordo ya da gri pasaport sahibi olmak yeterli oluyor. Bu pasaportlar ile 30 gün boyunca vize aranmadan gezi yapılabiliyor. 30 günü aşan herkes için vize uygulaması yapılıyor.

Malezya muson yağmurlarıyla sıklıkla maruz kalan bir bölge olduğu için temmuz ile kasım ayları arasında gidilmesi öneriliyor.

Turistik ve doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihinin de önemli sayıldığı Malezya, pek çok yönden kendini geliştirmiş ve kanıtlamıştır.

Malezya'nın Başkenti

Toplam 13 eyalet ve farklı 3 federal bölgeden oluşan Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'dur. Kuala Lumpur, ülkenin batısında yer alır ve en güzel şehirleri arasında sayılabilir.

Malezya Nüfusu - Malezya Resmi Dili

Malezya'nın son ölçümlere göre nüfusu; 31.19 Milyondur. Bu sayı günümüze kadar artış göstermiştir. Resmi dili ise kendine özgü olan Malayca dilidir.

Malezya Para Birimi

Malezya'nın para birimi kendine has olan Malezya Ringgiti'dir.

Malezya'da Saat Kaç?

Malezya ile Türkiye arasında 5 saatlik bir fark bulunuyor. Türkiye'de saat sabah 09:00 iken Malezya'da 14:00'ı gösterir. Malezya Türkiye saat farkı olarak 5 saatlik bir fark görülüyor.

Malezya'da Ne Ucuz? Malezya'dan Gelirken Ne Getirilir?

Malezya tarihi ve turistik olmasıyla birlikte farklı kumaşlara ve farklı işlemeli takılara da ev sahipliği yapıyor. Ev eşyasından, süs eşyasına her şey Malezya'da uygun fiyatlı olarak görülüyor. Kıyafet seçimi ya da Malezya Hatırası olacak hediyeler daha gözde konumda yerini alıyor.

Malezya'ya yaklaşık 11 saatlik yolculuğun ardından varılıyor. Malezya Türkiye uçak bileti seçeneğini değerlendirmek isteyenler de Biletall.com'dan kolaylıkla işlem yapabiliyorlar. Hesaplı ve planlı tatil keyfi böylelikle başlamış oluyor.

Malezya denilince akıllara her zaman yaz tatili planlaması geliyor. Temmuz ve kasım aylarında muson yağmurlarının azalmasıyla tatil keyfi daha güzel yaşanıyor. Hem tarihi hem de sosyokültürel mirasıyla göz kamaştırıyor.

Mulu Mağaraları, Borneo'da bulunuyor. Dünyanın en büyük mağarası olma özelliğine sahip oluğu için görülmesi gereken en önemli yer konumunda düşüyor.

Malezya'nın sokaklarında gezerken sanat eserlerine şahit olacaksınız. El yapımı pek çok ürün, sanat kokan sokakları süslüyor. Tarihi ve turistik bölgenin sanatla bağdaştırılması da oldukça önemli bir detay.

Malezya yemekleri oldukça farklı lezzetleri içine alıyor. Et, balık ve sebze ürünleriyle birbirinden farklı yemekler ve içecekler hazırlanıp servis edilebiliyor.

Eski zamanların unutulmaz nostaljisini sokaklar, binalar ve Malezya'daki tüm yapılar yansıtıyor. Bu yapılar müzeler ve kaleler şeklinde gözlemlenebiliyor.

Malezya'nın en güzel şehirleri yarımadaların yanı sıra tarihi ve sosyal başkentinde de görülüyor. Herkesin kolaylıkla bulabileceği Biletall.com üzerinden en ucuz Malezya uçak bileti alınarak seyahate ilk adım atılmış oluyor. Başkent olan Kuala Lumpur gezilip görülmesi gereken ve tarihi barındıran havasıyla oldukça güzel bir şehir.

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur, başkent özelliği taşıyor ve içerisinde tarihi turistik pek çok alan barındırıyor. Petronas İkiz Kuleleri, Batu Mağaraları, Kuala Lumpur City Centre ve Bukit Bintang ile alışveriş, doğal yaşam ve tarihe ev sahipliği yapıyor. Ulaşım olanakları oldukça geniş olan ve merkezi konumda ülkenin batısında yer alan bu şehir oldukça büyük ve kalabalık nüfusludur. Doğal alanları ve mimarisiyle de oldukça dikkat çeken bir yapıya sahiptir. Gece hayatı ve alışveriş tutkunları için de vazgeçilmez olan ve mutlaka görülmesi gereken şehirlerden biridir.

Borneo

Borneo, 18.59 milyon nüfusuyla oldukça büyük bir şehirdir. Kota Kinabalu, Kuching, Sandakan ve Kinabalu Milli Parkı hem doğal alanların korunmasına hem de tarihi yansıtmasına yardımcı oluyor. Sık sık ziyarete uğrayan Kinablu Dağı, zirvesinden en güzel şehir manzarasını sunuyor. Borneo Malezya'da kendini koruyan bakir şehirlerden biri olarak görülüyor. çok sık yapılaşmanın bulunmaması nedeniyle de oldukça farklı manzaralara ev sahipliği yapıyor.

Langkawi

Tatil ve turistik belde olarak langkawi göze çarpıyor. Pek çok alanda Langkawi beyaz ve uzun kumsallarıyla daha fazla kişinin uğrak noktası oluyor. Temiz ve uzun plajlarının yanı sıra ada olması nedeniyle de doğal güzelliğini koruyor.

Malezya'da hem tarihi hem de turistik olarak gezilecek pek çok yer vardır. Bu nedenle de Malezya uçak bileti rezervasyon imkanından yararlanarak hem uygun fiyatlı hem de doğal güzelliklerin bulunduğu bir tatil yapılabilir.

Malezya'da Deniz Turizmi İçin Nerelere Gidilir?

Malezya tarihi yapısının yanı sıra mimarisi, doğal mirası ve turizmiyle de dikkat çeken yerlerden biridir. Deniz turizmi için tercih edilen yerlerden en önemlisi Perhentian adaları, Langkawi ve Pulau Tioman şehirleri tercih edilebilir. Bu yerler uzun sahilleri ve sıcacık denizleriyle kendini korumuş olan yerlerden biridir.

Malezya'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Malezya'da alışveriş merkezleri kadar el dokuma ve el sanatları işleri de oldukça ünlüdür. Kuala Lumpur alışveriş merkezi de kıyafet gıda ve tüm ihtiyaçların bulunabileceği bir yerdir. Oldukça büyük bir alana kurulmuş olan bu yapı, manzarasının güzelliği ve temiz havası nedeniyle de gözde mekanlar arasında bulunuyor.

Malezya'nın Doğal Güzellikleri

Malezya'nın doğal güzellikleri arasında dünyanın en büyük doğal mağarası olan ve yeraltı mağaralarına da ev sahipliği yapan Mulu Mağaraları geliyor. Bu mağaralar uzun uzun gezilerek bazı hastalıklara da şifa oluyor. Bunun yanında Kinabalu Dağı'da zirve manzarasıyla oldukça tercih edilen doğal güzelliklerin arasında yerini alıyor.

Malezya'da Gezilecek Tarihi Yerler

Malezya bulunduğu kıtada oldukça renkli ülkeler arasında yer almaktadır. Malezya'da gezilecek yer anlamında birçok yer vardır. Bunların başında Güney Asya bölgesinin en yüksek dağı olarak bilinen Mount Kinabalu dağı bulunmaktadır.

Ayrıca Malezya'da deniz berrak ve göz alıcı şekilde güzeldir. Malezya adalarını ziyaret ederek güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

Malezya Gezi Rehberi

Tarihi alanlar hemen hemen her sokakta bulunan ve uçaktan inildiği anda kendini hissettiren özelliklerde bulunuyor. Tarihi yerler turizm ve doğal güzellikler kadar da önemli bir yere sahip olarak görülüyor. Ayrıca bölgenin tarihine kurulmuş olan müzelerden de ulaşılabiliyor.

Malezya'ya uzun bir yolculuk ardından inildiğinde pek çok ulaşım seçeneğiyle ülkenin farklı yerlerine gidilebilir. Malezya ulaşım açısından, otobüs hatlarının bulunduğu, tren ve araç kiralama özelliklerinin de yer aldığı önemli bir konumda yer alıyor.

Malezya'da araç kiralama imkanlarının gelişmiş olması ve güvenilir olarak hizmet vermesi de şehirlere ulaşımı kolaylaştırırken aynı zamanda da kolaylık sağlayarak ülkenin büyük bir bölümünün keşfedilmesine olanak sağlıyor. En çok tercih edilen yöntem otobüs seferleri ve bu seferlerin sıklığıdır. Bu nedenle de otobüsler, kısa ya da uzun mesafe olarak gezilmesi gereken yerlerin önüne kadar gidiyor. Hatların ve mesafenin belirlenmiş olması yeterli oluyor. Uygun fiyatlı olan bu toplu taşıma yöntemi en çok tercih edilen ulaşım imkanları arasında.

Şehirlerin trafik sorunu olmadığı için araç kiralama seçeneği de tercih edilebilir. Araç yerine bisiklet turu ile de şehirleri dolaşmak mümkündür. Havaların yağışlı olduğu zamanlarda muson yağmurları nedeniyle araç kiralama özellikleri daha az kullanılıyor ve önerilmiyor. Böyle durumlarda otobüs hatları ve trenler daha fazla ilgi görüyor. Malezya'nın keşfedilmesi gereken yerlerden biri olarak görülmesi, tarihi ve doğal güzelliklerinin yaşanmasıyla birlikte ulaşım imkanının kolay ve rahat olması da etkili oluyor. Saatler, seferler ve süreler uçuşlara göre farklılık gösterirken günlük 1 veya 2 seferle sınırlı olarak görülüyor.

Pek çok kişinin tadı damağında kalan lezzetleri ilk olarak denemesi için, Malezya Türkiye uçak biletleri seçeneği kullanılarak ulaşılabiliyor.

Denizden Gelen çeşitli Lezzetler; Deniz ürünleri

Deniz ürünlerinin farklı yağ ve soslarla harmanlanmış her hali Malezya'da mutlaka yenilmesi gereken ürünler arasında bulunuyor. Fiyatlarının uygun olması da bu açıdan oldukça önemlidir.

Her Bölgenin Kendine Ait Meyvesi; Muz

Muzun çeşitli tatlılarda kullanılması ve tadının normal muzlardan farklı olması nedeniyle mutlaka yenmesi gereken meyvelerin ve tatlıların arasında bulunmasını sağlıyor.

Yepyeni Bir Tat; Jak Meyvesi

Jak meyvesi farklı tatlılarda kullanılan ve Malezya'nın kendine ait bir meyvesi olan yeni bir türdür. Bu meyve tatlılarda kullanıldığı gibi sunum şekilleriyle de tüketilebiliyor.

Bölgeye Has Doğallık; Karambola

Karambola da tıpkı jak meyvesi gibi bölgeye ait olan yerli bir meyvedir. Yıldız görünüşüne sahip olduğu için yıldız meyvesi olarak da adlandırılabilir. Bu meyve yeşil ve sarı renkleriyle sokakları süsler ve mükemmel bir tat yaratır.

Tavuk ve Balığın En Farklı Hali; Tanduri

Toprak kapların içerisine koyulan, balık ve tavukların çeşitli soslarla harmanlanması ve pişirilmesiyle oluşan bir yemek çeşidi olarak bilinir. Giden herkesin beğendiği ve tavsiye ettiği bir yemektir.

Malezya'da Yenecek En Güzel Yemekler

Malezya'da meşhur olarak söyleyebileceğimiz buğulama, kızartma ve haşlama denebilir. Bu yemekler Malezya'da en çok tüketilen yemekler arasındadır.

Malezya Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Malezya Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Kuala Lumpur Havalimanı
flight
ba-favicon-white