1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Plovdiv Uçak Bileti

Plovdiv Para Birimi
Bulgar Levası (BGN)
Plovdiv Zaman Dilimi
GMT +2
Plovdiv Şehri En İyileri
Tabiat Parkları, Plovdiv Etnografya Müzesi, Baniçka
Plovdiv Hava Durumu (25 Mayıs) 21°C Açık
Plovdiv Hava Durumu (26 Mayıs) 18°C Gök Gürültülü Fırtına

Plovdiv Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Plovdiv Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Plovdiv Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
BG
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Bulgarca
Toplu Taşıma Fiyatı
2 BGN
Yemek Fiyatı
10 BGN
Alkolsüz İçecek Fiyatı
1 BGN

Plovdiv’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Pazar
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Ekim

Ucuz Plovdiv uçak bileti kullanarak Plovdiv’e seyahat etmeyi arzulayan yolcuların dikkat etmeleri gereken önemli hususlardan birisi şehrin tadının hangi mevsimde veya hangi ayda çıkarılacağı konusudur. Bu şehre gitmek için en iyi zaman nedir?

Şehrin en renkli anlarına tanıklık etmek için ziyaretçiler, şehri Sonbahar mevsiminde ve özellikle Ekim ayında ziyaret etmeliler. Daha düşük bütçeli planlar için ise şehre özellikle Kış mevsiminde gelinebilir.

Plovdiv Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Plovdiv uçak bileti ile yolculuk yapan ziyaretçiler Plovdiv kent merkezine ulaşmak için demiryolu ve karayolu üzerinden araç alternatiflerini tercih edecektir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 15 BGN

Sofya Havaalanı’ndan Plovdiv kent merkezine gitmek isteyen ziyaretçiler Sofya Plovdiv otobüs hizmetlerinden yararlanabilirler. Sofya’dan kalkan otobüsler saat başı havaalanı yakınındaki terminalden kalkmaktadır. Otobüs seferleri hakkında bilgi sahibi olmak için havaalanı danışmanın sefer saatlerini içeren fasikülü alarak yolculuğunu kolaylaştırabilirsiniz. Şehirler arası yolculuk yapacağınızdan yol süreniz biraz size uzun gelebilir. Sofya – Plovdiv arası yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 80 BGN

Havaalanından aktarma yapmadan direk olarak Plovdiv kent merkezine gitmek isteyen ziyaretçiler taksi alternatifi ile yolculuk süresini kısaltabilir. Ancak bu alternatif yol, gidilecek yolun bir hayli uzun olması sebebiyle biraz pahalıya patlayabilir. Taksi fiyatları taksinin cinsine göre değişkenlik göstermektedir. Ancak Piko taksiye binmeniz halinde taksi ücretiniz diğerlerine nazaran daha ucuza gelecektir

Araç Kiralama

Yukarıda anlatılan araç alternatiflerden dan farklı olarak bir başka alternatif araç kiralama yöntemidir. Havaalanına inişini gerçekleştiren yolcular, havaalanının bünyesinde yer alan araç kiralama ofislerinden istedikleri aracı kiralayarak kent merkezine gidebilirler.

Plovdiv Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Plovdiv’e direk olarak uçuş gerçekleştirebileceğiniz bir havalimanı bulunmamakla birlikte şehre en yakın havalimanı Sofya havalimanıdır. Plovdiv uçak bileti kampanyalarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcuları birde karayolu ya da demiryolu yolculuğu beklemektedir.

Sofya Havalimanı’nın şehir merkezine olan uzaklığı yaklaşık olarak 145 km olduğu için havalimanından şehir merkezine 120 dakika gibi uzun bir sürçte ulaşım sağlanabilmektedir. Sofya Havaalanı’ndan Plovdiv merkeze gitmek için iki yol vardır. Biri karayol diğeri ise demiryoludur.

Sofya’da yer alan Havalimanı aynı zamanda alışveriş merkezi olma özelliği taşımaktadır. Bu havalimanı bünyesinde çok sayıda kafeterya, çok sayıda yemek yenilenebilecek ünlü marka restorantlar, fast food zincirleri yer almaktadır. Acıktığınızda havaalanı dışına çıkmadan yeme ihtiyacınızı havaalanı restorantlarından bulabilirsiniz. Aynı zamanda havaalanı içerisinde bagajlarınızı güvenle emanet edebileceğiniz emanet eşya ofisleri de yer almaktadır. Araç kiralamak isteyenler içinde rent a car ofisleri hizmet vermektedir.

Plovdiv’e Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Plovdiv uçak bileti kampanyalarından faydalanarak Plovdiv’e gitmek için en önemli nedenlerden birisi coğrafyada hakim olan geleneksel Rumeli mutfağıdır. Özellikle Rumeli mutfağına ait yemeklerin olduğu bolca lokantanın bulunduğu şehirde restoran seçimlerinde oldukça zorlanacaksınız.
  2. Plovdiv’i, Plovdiv yapan en önemli unsurlardan biri de hiç kuşkusuz sahip olduğu doğal tabiat parklarıdır. Burayı ziyaret edecekler kuşların cıvıltısı ile doğanın eşsiz güzelliğiyle unutulmaz anlar yaşayacaktır. Sadece bu tabiat parkları Plovdiv’e gitmeye karar vermek için bile yeterli olabilir.
  3. Şehir, doğal güzellikleri ve geleneksel yemeklerinin yanı sıra sanat şehri olmasıyla da tanınmaktadır. Bu şehir tam manasıyla sanatseverler için yeterli donanıma ve birikime sahip bir kenttir.
  4. Plovdiv, Osmanlı döneminden kalma bir çok sanat eserinin bulunduğu ve içerisinde farklı medeniyetlerin de bir çok eserinin bulunduğu bir şehirdir. Eserlerin çoğu iyi durumda ve görmeye değer vaziyettedir. Dolayısıyla şehre ait olan tarihsel zenginlikler burayı ziyaret etmeniz için yeterli bir sebep olabilir.
  5. Plovdiv, birçok farklı etnik grubu içerisinde barındırdığından dolayı kültürel anlamda çok zengin bir şehirdir. Birçok örf ve adet, konuşmalardaki benzersiz şiveler bugün bile kendini korumaktadır.

Plovdiv Hakkında

Bulgaristan ülke sınırları içerisinde konum olarak kuzeyde yer alan şehirlerden biri olan Plovdiv, ekonomik, kültürel ve sosyal açıdan bölgenin en büyük ikinci merkezidir diyebiliriz. Son olarak yapılan nüfus sayımlarıyla yaklaşık olarak 350.000 nüfusuyla Sofya’nın ardından Bulgaristan’ın ikinci en büyük şehri olma özelliği göstermektedir. Plovdiv aynı zamanda Bulgaristan’ın çokça turist çeken cazibe merkezlerinden biridir.

Plovdiv daha çok tarım ile geçinen bir şehirdir. Bölge tarımsal çeşitlilik açısından epey zengindir. Bulgaristan ülke sınırları içerisinde tarıma elverişli alanların 7’de biri burada yer almaktadır.

Bölgede bir çok etnik millet yer almaktadır. Aynı zamanda Plovdiv’de Osmanlı döneminde bölgenin Türkleşmesini sağlamak için yerleştirilen Türk soylu ailelerin sayısı oldukça fazladır. Bundan dolayı bölgede birçok Osmanlı Mimarisi eser bulunmaktadır.

Plovidiv’de yaşayan insanlar genel itibari ile çok sevecen, çok cana yakın ve çokça misafirperverdir. Aynı zamanda şehir çok renkli bir hayata sahiptir. Farklı etnik grupların bir arada sorunsuz bir şekilde yaşadığı ender şehirlerdendir.

Plovidiv’in ikliminden bahsedecek olursak, genel itibari ile şehir ılıman bir iklimin hakim olduğu söylenebilir. Ancak kış ayları her balkan ülkesinde olduğu gibi burada da oldukça serttir.

Plovdiv Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1 BGN
Taksi
0,70 BGN/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Plovdiv’de şehir içerisinde en yaygın olan ulaşım aracı belediye otobüsleridir. Kentin tüm noktalarından kalkan belediye otobüsleri bulunmaktadır. Otobüs tek yönlü bilet fiyatları 2 levadır. Biletleri daha ucuza maal etmek için cüzi bir miktar karşılığınad PlovdivKart çıkartabilirsiniz.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehir içi ulaşımında taksi alternatifini tercih edecek ziyaretçiler, seçeceği bu yol ile şehir içinde daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde seyahatlarine devam edebilirler.

Plovdiv Vize Şartları

Bulgaristan Vize İstiyor mu?
Evet
Bulgaristan Vize Ücreti
150 EUR
Bulgaristan Vize Detayları
Yaptığınız başvuruda vizenizin süresini konsolosluk belirler. Avrupa Birliği üyesi olmasına rağmen Schengen vizesinin geçerliliği yoktur.

Plovdiv’de Gezilecek Yerler

Fiilibe Antik Roma Tiyatrosu
Plovdiv Etnografya Müzesi
Tsar Simeon’s Parkı
Knyaz Aleksandar I Caddesi
Tam Bir Mimari Harika: Filibe Antik Roma Tiyatrosu

Şehirde Roma Dönemi’ne ait birçok sanat eseri ve mimari yapı bulanmaktadır. Bu yapılardan en ihtişamlısı ve en bakımlısı hiç kuşkusuz Filibe Antik Roma Tiyatrosudur. Bu tarihi eser günümüzde hala kullanılmaktadır. Tiyatrosunda piyesler ve tiyatro oyunları oynanmaktadır.

Plovdiv Etnografya Müzesi

Bünyesinde bir çok Roma ve Osmanlı eselerini barındıran müze bölgenin en büyük müzelerinden biri olma özelliğini taşımaktadır. Güncel fiyatlara göre müzenin giriş üzreti 6 levadır. Ancak içeride anı olarak fotoğraf kareleri almak isterseniz ilave olarak bir 6 leva daha ödeme yapmanız gerekecektir.

Muhteşem Sanat Parkı: Tsar Simeon’s Parkı

Park doğal güzelliklerinin yanı sıra sahip olduğu heykel figürleri ve sanat eserleriyle doludur. Parkın içerisinde kendinizi sanata doymuş bir şekilde bulacaksınız.

Knyaz Aleksandar I Caddesi

Bu cadde şehrin en renkli ve en canlı caddesidir. Hele ki akşam vakti sokağa çıktığınız farklı kültürlerin oluşturduğu ortak bir kültür uzlaşmasını hissedeceksiniz. Bu görkemli caddede ziyaretçiler caddenin akışına takılacak ve vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaktır.

Plovdiv’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Köfte
Baniçka
Cizleme
Plovdiv Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Köfte

Bu şehri ziyaret eden turistlerin buraya gelme sebeplerinin başında kesinlikle köfte gelmektedir. Plovdiv, ülkede köftesinin lezzetiyle bilinir. Şarenesol ve Çupritsa gibi özel baharatlarla yoğrulmuş et, mangal ile buluştuğunda ortaya benzersiz bir lezzet çıkmakta ve bu köfteyi Plovdif köftesi olarak isimlendirmektedirler. Bu şehre geldiğinizde Plovdiv köftesini mutlaka denemelisiniz

Baniçka

Plovdiv, Rumeli mutfağı yanı sıra geleneksel lezzetleriyle de bilinmektedir. Bu lezzetlerden biri olan Baniçka, adeta şehir ile özdeşleşen sembol yiyeceklerden biridir.

Kahvaltıların Vazgeçilmez Lezzeti: Cizleme

Plovdiv kahvaltılarında sıkça göreceğiniz bir yemek çeşididir. Görüntüsü size gözlemeyi andırabilir. Ancak gözlemeden çok farklı bir tada sahiptir. Mutlaka denenmesi gereken Plovdiv hamur işi lezzetlerindendir.

Konaklama İçin Plovdiv Otel Seçenekleri

Ucuz Plovdiv uçak bileti ile şehri ziyarete gelen yolcular konaklama konusunda geniş alternatiflere sahiptir.

Eski Filibe Konuk Evi
Eski Filibe evlerinin çoğunu gördükten sonra, bunlardan birinde bir gece geçirmenin hazzını sizde yaşayacaksınız. Bu hostel 1868 yılında inşa edilmiş ve orijinal antika mobilyalar (restore edilmiş ve bakımlı) ve geniş odaları ile konaklama imkanı sunmaktadır.
ul. Chetvarti Yanuari 3, Plovdiv, Bulgaristan,
Hotel Evmolpia
Hotel Evmolpia, Eski Kent’e, Kapana Sanat Bölgesi’ne yalnızca iki dakika uzaklıkta yer alan bir butik oteldir. Oda tasarımı gerçekten eşsiz ve kendinizi evinizde hissettirecek. Bulgaristan'da her gece ücretsiz peynir barı sunan tek oteldir.
4 Pernik str., Plovdiv, Bulgaristan ,
Ramada Plovdiv Trimontium Otel
Bu dört yıldızlı otel, Plovdiv’in en eski otellerinden biridir. Ucuz Plovdiv uçak bileti ile şehri ziyarete gelen ziyaretçiler tarihi bir otelde kalmak istiyorlarsa Ramada Polvdim Trimontium oteli listelerine dahil edebilirler. Aynı zamanda otel her yere yürüme mesafesindedir.
Kapitan Raicho St., Plovdiv, Bulgaristan ,

Plovdiv Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

  • Plovdiv şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
    Yılın en uygun zamanı Şubat ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Plovdiv ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Sofya Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
Sofya Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
16 Mart 2020
Kalkış Şehir: İstanbul Varış Şehir: Sofya Rota Uzunluğu: 560 Km Yolculuk Süresi: 10 Saat Sofya Ekspresi Nedir? Sofya Ekspresi, kısa adı TCDD olan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları ve Bulg
Bilecik’te Gezilecek Yerler: Bilecik’te Nereye Gidilir?
Bilecik’te Gezilecek Yerler: Bilecik’te Nereye Gidilir?
02 Aralık 2019
Birçok yapısında Osmanlı izleri görünen Bilecik, küçük bir şehrimiz olarak bilinse de tek günde bitirilemeyecek kadar çok önemli yapıya sahip! Bilecik’te gezilmesi gereken yerlere bir göz atmadan önce
Tatilde Fotoğraf Çekme Kılavuzu: Tatil Fotoğraflarınızı Nasıl Çekmelisiniz?
Tatilde Fotoğraf Çekme Kılavuzu: Tatil Fotoğraflarınızı Nasıl Çekmelisiniz?
11 Eylül 2019
Planınızı hazırladınız, yola çıktınız, kalacağınız yere geldiniz. Nihayet hep hayalini kurduğunuz yerdesiniz, arkadaşlarınıza ve ailenize uzun uzun bu yolculuktan bahsettiniz, tabii ki gittiğiniz yeri
Yükselişteki Dövize Karşı, Seyahat Rotanızı Çevirebileceğiniz Bir Alternatif: Balkanlar!
Yükselişteki Dövize Karşı, Seyahat Rotanızı Çevirebileceğiniz Bir Alternatif: Balkanlar!
18 Aralık 2016
Balkanlar, tek bir ülkesine takılmak yerine; her ülkesinde çok özel noktaları gezebileceğiniz önemli bir bölgedir. Birbirine yakın şehirleri, vize anlamında rahat hareket etmenize olanak tanıyan anlaş

Plovdiv Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (67)
İyi (20)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%77
%23
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
87 Değerlendirme
I*** Y***
21 Ekim Pazar
Tur rehberimiz çok ilgili ve eğlenceli biriydi bize heryeri tanıttı
M*** K***
17 Eylül Pazartesi
Geri dönmek istemeyeceğiniz yerlerin başında gelecektir eminim
B*** G*** A***
28 Ağustos Salı
Herşey çok güzeldi, teşekkürler. Keyif aldık, memnun kaldık.
E*** E*** M***
5 Haziran Salı
İşletmeleri , sokakları falan çok güzel, gidin bir görün bence
İ*** F*** T***
15 Ekim Pazartesi
Sevgilim ile gidecceğim bakalım nasıl bir yerde okuyor.
2
9
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Plovdiv Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 03:32:50 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678