1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Sofya Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Çoğunlukla Bulutlu
23°C
17 Temmuz
Yarın
Parçalı Bulutlu
26°C
18 Temmuz
Perşembe
Parçalı Bulutlu
27°C
Para Birimi
Bulgar Levası (BGN)
Zaman Dilimi
GMT +3
Sofya Şehri En İyileri
  • Doğa Sporları
  • Boyana Kilisesi
  • Tarator Çorbası
Sofya

En Ucuz Sofya Varışlı Uçak Seferleri

Milano - Sofya
Bulgaria Air
11 Ağu 2019
Amsterdam - Sofya
Air Serbia
12 Ağu 2019
İstanbul - Sofya
Aegean Airlines
04 Ağu 2019
İzmir - Sofya
Aegean Airlines
02 Ağu 2019
Venedik - Sofya
Air Serbia
14 Ağu 2019
Kayseri - Sofya
Türk Hava Yolları
29 Tem 2019
Adana - Sofya
Türk Hava Yolları
20 Tem 2019
Gaziantep - Sofya
Türk Hava Yolları
16 Tem 2019
Ankara - Sofya
Türk Hava Yolları
07 Ağu 2019
Antalya - Sofya
Türk Hava Yolları
16 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Sofya Kalkışlı Uçak Seferleri

Sofya - Amsterdam
Transavia Airlines
29 Tem 2019
Sofya - Frankfurt
Deutsche Lufthansa
20 Tem 2019
Sofya - İstanbul
Türk Hava Yolları
09 Ağu 2019
Sofya - Venedik
Lot Polish Airlines
27 Tem 2019
Sofya - İzmir
Aegean Airlines
18 Tem 2019
Sofya - Samsun
Türk Hava Yolları
06 Ağu 2019
Sofya - Ankara
Türk Hava Yolları
16 Tem 2019
Sofya - Erzurum
Türk Hava Yolları
25 Tem 2019
Sofya - Antalya
Türk Hava Yolları
16 Tem 2019
Sofya - Gaziantep
Türk Hava Yolları
16 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Sofya Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Sofya Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Sofya Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Sofya Havaalanları
Ülke Kodu
BG
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Bulgarca
Toplu Taşıma Fiyatı
1 BGN
Yemek Fiyatı
10 BGN
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3 BGN

Sofya’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Nisan
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Sofya uçak bileti avantajları sayesinde indirimli fiyatlar ile hava yolunu kullanarak şehre gelecek misafirler, şehirde kışların çok soğuk geçtiğini bilerek, ziyaret maksatlarına uygun ayları seçmelidir.

Sofya Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Sofya uçak bileti fırsatlarını kullanarak hava limanına gelen misafirler değişik vasıtalar ile şehir merkezine gidebilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 2 BGN

84 numaralı belediye otobüsü hava limanı ile şehir merkezi arasında düzenli seferler yapmaktadır. Havalimanından ortalama süre: 17 dakika Havalimanından uzaklık: 9 km

Raylı Araçlar

Ortalama Fiyatı: 2 BGN

Hava limanından şehir merkezinin çok yakınına trenle gitmek mümkün olmaktadır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 12 BGN

Hava limanından daha konforlu biçimde şehir merkezine gitmek için uygun fiyatları olan taksiler de kullanılıyor.

Araç Kiralama

Hava limanındaki araç kiralama ofisleri 24 saat kesintisiz hizmet veriyor.

Sofya Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Sofya uçak biletini avantajlı fiyatlarla alan ve kısa bir yolculuk sonucunda hava limanına ulaşan yolcular, şehre çok yakın olan hava limanından acil ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Sofya’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Sofya uçak bileti avantajları ile tarihi yerleri keşfetmek için şehre gelenler, şehrin neredeyse her yerinde bulunan tarihi eser ve binalar ile ziyaretlerinin amacına fazlası ile ulaşıyorlar.
  2. Şehirde kış sporları ve doğa sporları için geniş imkanlar bulunmaktadır.
  3. Şehir, çok uygun fiyatları ile tatil yapmak isteyenler için ideal bir yerdir.
  4. Sofya’daki gece hayatı tüm Avrupa’da rağbet görmektedir.
  5. Dünyanın hiçbir yerinde görülemeyecek eşsiz sanat eserler, sanat galerileri ve tarihi binalarda halkın ziyaretine açılmıştır.

Sofya Hakkında

Bulgaristan’ın en büyük şehri ve başkenti olan Sofya, 1,3 milyon nüfusa sahiptir. Şehir, birçok etnik grubun birleşmesinden oluşmuştur. Genellikle Ortodoks olan halkın içinde Müslümanlar da bulunmaktadır. Geniş caddelere ve yeşil bir tabiata sahip olan şehir, kış aylarında ayrı bir güzelliğe bürünmektedir. Tarihi, M.Ö. 7. yıllara dayanan şehir, oldukça fala tarihi eseri bozulmadan korumayı başarmıştır. Fiyatların çok uygun olduğu şehir, tatil için de çok miktarda turist ağırlamaktadır.

Sofya Nerede?

Sofya Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1,60 BGN
Taksi
0,80 BGN/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehir halkı, şehir içi ulaşım vasıtalarından, uygun fiyat ve sık seferleri olan otobüsleri yaygın olarak kullanmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Metro ve taksiler de diğer şehir içi ulaşım vasıtalarındandır ve ihtiyaç nispetinde kullanılmaktadır.

Sofya Vize Şartları

Bulgaristan Vize İstiyor mu?
Evet
Bulgaristan Vize Ücreti
150 EUR
Bulgaristan Vize Detayları
Yaptığınız başvuruda vizenizin süresini konsolosluk belirler. Avrupa Birliği üyesi olmasına rağmen Schengen vizesinin geçerliliği yoktur.

Sofya’da Gezilecek Yerler

Aleksandr Nevski Katedrali
Boyana Kilisesi
National Historical Museum
National Palace of Culture
National Gallery for Foreign Art
Savaşta ölenlerin Anısına yapılan Eser, Aleksandr Nevski Katedrali

Altın kubbeli Alexander Nevsky Katedrali, 1877–1878 Rus-Türk Savaşında ölen 200.000 Rus, Ukrayna, Beyaz Rusya ve Bulgar askerinin anısına 20. yüzyılın başlarında inşa edilmiştir. Dünyanın en büyük Doğu Ortodoks katedrallerinden biridir. Katedralin altın kaplama kubbesi 45 metre yüksekliğindedir ve çan kulesi 50,52 m'ye ulaşmaktadır. Bina, Neo-Bizans tarzında inşa edilmiş, Bulgaristan Patriği kilisesi olarak hizmet vermektedir ve dünyanın en büyük Doğu Ortodoks katedrallerinden biridir. Ayrıca Sofyanın sembollerinden ve başlıca turistik mekanlarından biridir. St. Sofya 3.170 metrekarelik bir alanı kaplar ve içinde 10.000 kişi barındırabilir. Belgrad'daki Aziz Sava Katedralinden sonra Balkan Yarımadasında bulunan ikinci büyük katedraldir. Katedral, mimarisi ve içindeki eserlerden dolayı binlerce turist tarafından gezilmektedir.

Tamamen korunmuş Bir Eser, Boyana Kilisesi

Sofya'nın eteklerinde bulunan Boyana Kilisesi üç binadan oluşmaktadır. Doğu kilisesi, 10. yüzyılda inşa edilmiş, daha sonra 13. yüzyılın başlarında genişletilerek, ikinci bir iki katlı binanın yanında inşa edilmesi için Sebastocrator Kaloyan tarafından genişletilmiştir. 1259 yılında boyanmış olan bu ikinci kilisenin freskleri, onu Orta çağ tablolarının en önemli koleksiyonlarından biri yapmaktadır. Topluluk, 19. yüzyılın başında inşa edilen üçüncü bir kilise tarafından tamamlandı. Bu site, Doğu Avrupa Ortaçağ sanatının en eksiksiz ve mükemmel korunmuş anıtlarından biridir. Boyana Kilisesi, Mt. Vitoşa, Bulgar anıtsal resminin Orta Çağ'da Avrupa kültürüne yaptığı önemli katkıyı ifade eden az sayıdaki ortaçağ anıtlarından biridir. Kilisenin duvarlarında 240 insan görüntüsüyle toplam 89 sahne tasvir edilmiştir. Restorasyon sırasında ressamın ismi kısa süre önce keşfedilmiştir.

Tarih Öncesinden Bugüne Bulgar Tarihi, National Historical Museum

1973 yılında kurulan Ulusal Tarih Müzesi, 650.000'den fazla sergi içeriyor ve Balkanlar'daki en büyük tarih müzelerinden biridir. Müzenin amacı, tarih öncesinden Bulgaristan tarihine, mümkün olduğu kadar geniş bir Avrupa bağlamı hakkında kapsamlı bir bakış açısı sağlamaktır. Ulusal Tarih Müzesi, bir müze kütüphanesi ve bir hediyelik eşya dükkanının yanı sıra, tarihi eserlerin restorasyonu ve restorasyonu, otantiklik incelemeleri ve uzman değerleme hizmetleri sunmaktadır.

Mükemmel Bir Kültür Parkı, National Palace of Culture

Ulusal Kültür Sarayı, Bulgaristan'da NDK olarak, Güneydoğu Avrupa'daki en büyük çok fonksiyonlu kongre, konferans, kongre ve sergi merkezi olarak kısaltılmıştır. Bu muazzam dönüm noktası, Bulgar devletinin 1300. yıl dönümünü kutlamak için 1981'de kuruldu. Altıgen şeklindedir ve bir yığın beton ve camdır. NDK'nın yapımı için 10.000 tondan fazla çelik kullanıldı (Eyfel Kulesinden 3 bin ton daha fazla). Binanın ana işlevi olan konser salonu, sergilere ve ticaret fuarlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Binanın önünde dükkanlar ve kafeler için bir aerobik arcade var. Kongre merkezi, konserler, konferanslar, sergiler ve gösteriler gibi farklı etkinliklere ev sahipliği yapmak için çok çeşitli teknik ekipmanlara sahiptir. Sekiz katlı ve üç yeraltı seviyesinde 123.000 m² alana sahiptir. Ulusal Kültür Sarayı 13 salon ve 15.000 m² sergi alanına, ticaret merkezine ve bir otoparka sahiptir.

Eşi Olmayan Koleksiyonlar, National Gallery for Foreign Art

Sofya'daki Ulusal Yabancı Sanat Galerisi, Balkanlar'daki türünün tek örneğidir. Sadece Büyük Britanya ve Portekiz'de bulunabilen Hindistan'ın Goa eyaletinin Hristiyan heykelinin eşsiz bir koleksiyonuna sahiptir (başka hiçbir müzenin sahip olmadığı Şiirsel Gerçeklik koleksiyonu). Galeri, koleksiyonunun karakteri ile eşsizdir - uzak topraklar, eski ve yeni çağlardan kalma egzotik kabileler ve milletlerin sanatı, modern Avrupa eğilimleriyle birlikte, bin yılın kronolojik alanındaki geleneksel ve dini resimsel ilkelerle bir aradadır. Galeri fonlarının en değerli sergileri, yaklaşık 3,200 metrekare toplam sergi alanına sahip, 19 katta bulunan dört katta sergileniyor. Galeri, 10.000'den fazla müze ürününe sahiptir (grafik eserler, resimler, heykeller, güzel sanatlar).

Sofya’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Tarator Çorbası
Plevne Tavuğu
Bulgar Kebabı
Tikvenik
Çorbası Da Varmış, Tarator Çorbası

Sofya uçak bileti indirimlerinden faydalanarak, şehri ziyaret eden misafirler, ilk bakışta cacığa benzese de, salatalık, yoğurt ve ekmek içinden yapılan tarator çorbasını mutlaka denemelidir. Genellikle soğuk olarak ikram edilen bu yemek özellikle yaz aylarında çok tüketilmektedir.

Tavuğu Bir De Böyle Deneyin, Plevne Tavuğu

Şehre gelen yabancı turistlerin en çok tercih ettiği yemeklerin başında gelen Plevne Tavuğu, özel besinle yetiştirilmiş tavukların arpa şehriye ve sebzelerle fırında çok yavaş pişirilmesinden meydana geliyor.

Bulgarların Adana Kebabı, Bulgar Kebabı

Ülkemizdeki Adana kebabına benzeyen bu yemek, köftenin şişlere dizilmesi ile yapılıyor ve pilavın üzerine konarak sunuluyor. Acısı nispeten daha az olan kebabın, baharatları da bölgesel olarak farklılıklar göstermektedir.

Çok Hafif Bir Börek, Tikvenik

Şehrin gelenekseli hale gelen böreklerinden olan Tikvenik, içine kabak rendesi konulmuş rulo haline getirilen yufkanın fırınlanması ile yapılıyor. Bu böreğin en önemli özelliği ise genellikle odun fırınlarında pişmesi ve mutlaka sıcak olarak tüketilmesi oluyor. Her öğün yenilen bu lezzet, sabah kahvaltılarının ayrılmaz bir parçası olmuştur.

Avrupa’nın Gözdesi Olan Tatlı, Funuyki

Avrupa ülkelerinde de çok beğenilerek yenilen Funuyki, hamuru külah gibi yapıp içine çikolatalı puding konup, üzerine de dövülmüş ceviz konularak yapılıyor ve soğuk ikram ediliyor.

Konaklama İçin Sofya Otel Seçenekleri

Ucuz Sofya uçak bileti avantajları ile şehre gelen konukların, çok ucuz fiyatlara sahip olabilecekleri konaklama yerleri mevcuttur.

Ramada Sofia City Center

Sofya uçak biletini ucuz fiyatlara alarak şehre varan misafirlerin tercihlerinin en üst sıralarında, Sofya Uluslararası Havaalanına sadece 12 km uzaklıkta ve Merkez Tren ve Uluslararası otobüs istasyonlarına yakın, fantastik 4 yıldızlı bu otel gelmektedir. Yürüme mesafesinde Central Sofia Market Hall ve Banya Basha Camii'nden halka açık mineral banyolarına gidebileceğiniz çeşitli turistik mekanlar bulunmaktadır. Sofya'nın tarihi, kültürü ve mimarisi Dedeman'da kısa bir konaklama için harika bir ortam yaratıyor. Konuklar otelin fitness merkezi ve kapalı yüzme havuzundan ücretsiz olarak yararlanabilirler.

Maria Luiza 131 Blvd, 1202
Hotel Rila

İş oteli “Rila”, başkentin iş ve kültür yaşamının yoğunlaştığı Sofya'nın sessiz merkezi bölgesinde yer almaktadır. Çoğu hükümet ve ulusal kurum ve ofisin yakın çevresi, çeşitli düzeylerdeki yetkililer ve işadamları için bir karşılama avantajıdır. Bireysel ve organize, kongre ve iş turizmi sunan, kesintisiz çalışan bir 3 yıldızlı şehir otelidir. Tüm odaları klimalı olan otelde, bar, restoran ve ücretsiz internet bulunmaktadır.

ul. "Tsar Kaloyan" 6, 1000 Sofia Center
Hotel Forum

Sofya'nın kalbinde yer alan 4 yıldızlı otel, Ulusal Kültür Sarayı, Aziz George Kilisesi ve Arkeoloji Müzesi'ne yaklaşık 2 km uzaklıktadır. Ivan Vazov Ulusal Tiyatrosu ve Vasil Levski Stadyumu da 5 km uzaklıktadır. Otelde restoran, bar ve kafe mevcuttur. Ortak alanlarda Wi Fi ücretsizdir, ayrıca sauna, konferans merkezi ve kendi kendine park imkanı bulunmaktadır.

bul. "Tsar Boris III" 41, 1612 Hipodruma

Sofya Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Atina - Sofya 229,82 TL 20 Dakika
Roma - Sofya 415,09 TL 1 Saat 50 Dakika
Milano - Sofya 466,46 TL 3 Saat
Amsterdam - Sofya 534,17 TL 4 Saat 30 Dakika
İstanbul - Sofya 714,10 TL 6 Saat 5 Dakika
Prag - Sofya 719,74 TL 2 Saat 50 Dakika
İzmir - Sofya 752,01 TL 16 Saat 15 Dakika
Kiev - Sofya 753,44 TL 1 Saat 55 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Sofya ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Mimari Aşıklarını Buraya Alalım: Mimarisiyle Nefes Kesen Şehirler
Mimari Aşıklarını Buraya Alalım: Mimarisiyle Nefes Kesen Şehirler
24 Haziran 2019
Paris’in Eyfel’i, Mısır’ın piramitleri, Londra’nın Saat Kulesi, dünyanın en ünlü ve en çok görülmek istenen mimari eserlerinden olabilir ama bir şehri gezmek tek bir simgeden çok daha fazlasını içeriy
Hepsini Görmek Gerek: Türkiye’nin En Güzel Müzelerini Biliyor Musunuz?
Hepsini Görmek Gerek: Türkiye’nin En Güzel Müzelerini Biliyor Musunuz?
29 Mart 2019
Dünya’nın en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapan ülkemizin her köşesi buram buram tarih kokuyor. Binlerce yıl süren bu tarih hakkında çeşitli kaynaklardan bilgi edinmeniz mümkün. Tarihi canlı canl
Avrupa Şehirlerinin Kendine Has Mutlaka Denenmesi Gereken Ünlü Lezzetleri
Avrupa Şehirlerinin Kendine Has Mutlaka Denenmesi Gereken Ünlü Lezzetleri
27 Eylül 2018
Avrupa eşsiz mimarisi ve birbirinden güzel seyahat noktalarıyla her yıl pek çok turisti ağırlıyor. Avrupa seyahatlerinden önce gidilecek mekanlar ve kalınacak yerler detaylıca araştırılıyor. Tüm bunla
Bir Ramazan Ayı Klasiği: Mimarisinde İslami Motifleri En İyi İşleyen 5 Camiye Yolculuk
Bir Ramazan Ayı Klasiği: Mimarisinde İslami Motifleri En İyi İşleyen 5 Camiye Yolculuk
07 Haziran 2018
Ramazan ayı dünyanın dört bir yanında büyük heyecanla beklenen kutlu bir aydır. 11 ayın sultanı olarak da bilinen Ramazan ayını tüm güzellikleriyle yaşayabilen bir ülkeye sahibiz. Gerek güzellikleriyl

Sofya Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Gizemli bir şehir dili olsa neler anlatacak allah bilir,
Herşey çok güzeldi, sevgilimle çok keyif aldık.
Haftasonu nereye gidelim diye düşünme, biletlerini al ve burayı kesin gör!
Daha iyi bekliyordum beklentimin biraz altında kaldı ama güzeldi yine de
Birbirinden farklı yemek ve içecek deneme fırstımız oldu keyif aldık biz teşekkür ederiz.
Ölmeden önce görmeniz gereken yerlerin başında gelmekte bence
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Sofya Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 04:52:48
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Sofya, (SOF)
SOF
BG

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948