1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Surgut Uçak Bileti

23 Temmuz
Bugün
Açık
23°C
24 Temmuz
Yarın
Parçalı Bulutlu
22°C
25 Temmuz
Perşembe
Açık
23°C
Para Birimi
Rus Rublesi(RUB)
Zaman Dilimi
GMT +5
Surgut Şehri En İyileri
  • Kış Sporları
  • Ağaçtan Yapma Surgut Evleri
  • Bulgurlu Meyveli Tatlı

En Ucuz Surgut Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Surgut
Türk Hava Yolları
24 Tem 2019
Ankara - Surgut
Türk Hava Yolları
27 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Surgut Kalkışlı Uçak Seferleri

Surgut - İstanbul
Utaır Avıatıon Jsc
20 Ağu 2019
Surgut - Ankara
Utaır Avıatıon Jsc
24 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Surgut Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Surgut Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Surgut Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
RU
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Rusça
Toplu Taşıma Fiyatı
32 RUB
Yemek Fiyatı
500 RUB
Alkolsüz İçecek Fiyatı
47 RUB

Surgut’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Mart
En Ucuz Gün
Cumartesi
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Eylül

Ucuz Surgut uçak bileti kullanarak Surgut’a gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için geldikleri Surgut’un en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Surgut Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Surgut uçak bileti ile seyahat eden yolcular Surgut havalimanından kent merkezine gitmek için şehre hizmet veren ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 32 RUB

Surgut Havalimanından Surgut kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi Surgut otobüs seçeneğidir. Surgut Havalimanı'na inen tüm uçuşlardan 15 dakika sonra havalimanından şehir merkezinin farklı noktalarına otobüs yolcu taşımaya başlar. Surgut ve Otogar yönünde hareket eden Surgut otobüslerinin havalimanından kalkış saatleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için havalimanın bilgilendirme panosuna bakabilirler ve ya bilgi danışma maslarına sora bilirler.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 32 RUB

Toplu taşıma ile Surgut havalimanından surgut şehir merkezine gitmek isteyen yolcular Surgut belediye otobüslerini kullanarak da Surgut havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilirler. Surgut belediyesinin otobüs hatlarından gidecekleri istikamete uygun olan seferleri tercih edebilmektedirler. Havalimanından ortalama süre: 15dakika Havalimanından uzaklık: 10 km
Taksi

Ortalama Fiyatı: 430 RUB

Surgut Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarından biri olan otobüsleri kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksi olmaktadır. Surgut Havalimanından günün her saati kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.
Araç Kiralama
Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra Surgut havalimanına gelmiş olan ziyaretçiler Surgut havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama bürolarından istedikleri özelliklerde araç kiralayarak da yolculuklarını devam edeb

Surgut Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Surgut'a havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Surgut Havalimanı'dır. Surgut uçak bileti avantajlarından yararlanarak Surgut havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve istedikleri değişik noktalara uçmak isteyen yolcular Surgut havalimanını kullanmaktadır. Surgut Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 10 km olduğu için havalimanından kent merkezine 15 dakika gibi kısa bir sürede ulaşılmaktadır. Surgut Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminali bulunmaktadır. İç hatlar terminalinde yolcular için cafe, büfeler, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi ve emanet eşya ofisi vardır. Aynı şekilde Surgut havalimanında dış hatlar terminalinde de sayıları yeterli miktarda olmak üzere sağlık ünitesi, gazete büfesi, araç kiralama ofisi ve restoran bulunur.

Surgut’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Surgut uçak bileti avantajlarından yararlanarak Surgut’a gitmek için en önemli nedenlerden biri yörenin geleneksel olan deniz ürünleri yemekleridir. Bu şehre sadece deniz ürünlerinden yemek için bile surgut’a gidecek bir bahane bulunmaktadır.
  2. Surgut’un sembolü olan " Kamenny Mys kayak merkezi " aynı zamanda mutlaka görülmesi gereken, dünyanın sayılı kayak merkezlerinden birisine ev sahipliği yapmaktadır.
  3. Surgut ‘a özel olan yerlerden birisi olan ve şehre gelen misafirleri çok etkileyen Ob Nehri üzerindeki köprüsüdür.
  4. Surgut’un geçmişteki halini yansıtan ağaç tan yapılmış evleri ile misafirlerine Surgut hakkında bilgil veren bu bölge ziyaretçi akınına uğramaktadır.
  5. Surgut kentinin yakınında bulunan Barsova Gora Antik kenti taş devri kalıntıları sergilemektedir. Ayrıca eski çağlardan kalma mezarlıklar bulunmaktadır.

Surgut Hakkında

Sibirya’nın en eski yerleşimlerinden birisi olan Surgut petrol kaynakları ile Rusya kentlerinin en önemlisidir.

Surgut Moskovo’ya da yakın olup Ob Nehri kıyısına kurulmuştur. Surgut’ta yaklaşık 300 bin civarında nüfusu vardır. Tarihi ile ünlü olup bunun yanı sıra doğal güzellikleri de ve modern yaşamın içinde olduğu güzel bir şehirdir.

Surgut nehir kenarında bulunmasından dolayı deniz ürünleri Surgut mutfağının vazgeçilmezidir. Surgut’un simgeleri ise şehir kurucularının anıtlarıdır. Surgu’un ünlüleri ise Ob Nehri üzerindeki köprüsüdür ayrıca Afganistan Savaşı Askerleri ve Sibiryalı Pilotların Anıtlarıdır. Surgut’ta gezilecek ve görülecek yerler olarak turistlere tavsiye edilen yerlerden ilk başta gelen Surgut Cami, Surgut Katedralisi olmaktadır.

Ayrıca kültürel geziler içinde Sanat Müzesi, Tarih ve Kültür Merkezi, Modern Sanat Galerisi ve Gazprom Müzesi de gezilebilir. Surgut’un eski halini anlatan tarihi bölgede ağaçtan yapılmış tarihi binaların kopyalarını görmek mümkündür. Şehir merkezinden 20 km batısında olan ve Ob Nehri kıyısında bulunan Barsova Gora Antik kenti de şehre gelenlerin ziyaret etmeleri önerilir. Taş devrinden kalıntıları bulunan bu yerleşimde evler, kutsal binalar, mezarlıklar gibi birçok şey vardır. Kış sporlarını yapmayı sevenler için de Kamenny Mys kayak merkezi olanağı da vardır.

Surgut Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
32 RUB
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Surgut’da şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı tramvaydır. Şehrin tüm merkezi noktalarından giden bu ulaşım aracı en çok tercih edilen bir şehir içi ulaşım aracıdır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin farklı noktalarına seferleri olan belediye otobüsleri ile ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Surgut şehrine Maliyet olarak daha yüksek olsa da konfor anlamında çok rahat olan taksi seçeneğinin bulunduğunu da belirtelim.

Surgut Vize Şartları

Rusya Vize İstiyor mu?
Evet
Rusya Vize Süresi
30 Gün
Rusya Vize Ücreti
280 USD
Rusya Vize Detayları
Vize başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir. Konsolosluk yırtık, deforme ve tahriş olmuş pasaportlarla yapılan başvuruları kabul etmemektedir.

Surgut’da Gezilecek Yerler

Surgut Müzeleri
Ob Nehri Üzerindeki Köprüsü
Sanat Müzesi
Surgut Camii
Barsova Gora Antik Kenti
Surgut Müzeleri

Surgut kentinde Rusya’nın ve Surgut şehrine ait bir sürü tarihi eserleri sergileyen birkaç tane önemli müze bulunmaktadır. Şehre gelen misafirler bu müzeleri gezerek şehrin tarihi hakkında bilgi toplamaktadır.

Surgut Camii

Surgut nüfusunun oldukça azınlıkta olan bir kesimi olan Müslümanların ibadet için gittikleri bir camisidir. Surgut Camisi. Sibirya’daki Surgut kentinin camisinde çalışmaya başlayan medresede çocuklar ve büyükler için Arapça öğretip din eğitimi yapmaya başlamıştır.

Sanat Müzesi

Surgut sanat müzesi misafirler tarafından oldukça ilgi çeken yerlerinden birisidir. Bu müzede Surgut kentinin sanatla ilgilenen sanatçıların eserlerinin yapıldığı bir müzedir.

Ob Nehri Üzerindeki Köprüsü

Surgut Ş-şehrin kenarında bulunan Ob nehri şehir için önemli gelir kaynağı olmaktadır. Bu nehir sebebi ile Surgut turizm sektöründen den büyük bir pay alarak ülkeye kazanç sağlamaktadır. Rusya’ya gelen misafirler mutlak bu gelip nehrin üzerinden geçiş sağlayan köprü görmek istemektedirler.

Barsova Gora Antik kenti

Ob Nehri kıyısında bulunan Barsova Gora Antik kenti de şehre gelenlerin oldukça sık ziyaret ettiği bir bölgedir. Eski çağlardan Taş devrinden kalıntılarının olduğu bu yerleşkede eski evler, kutsal binalar ve tarihi çok eskiye dayanan büyük bir mezarlık bulunmaktadır.

Surgut uçak bileti ile Surgut havayolu üzerinden şehre gidildiğinde zaman kaybetmeden görülmesi gereken onlarca tarihi kilise ve taş devri kalıntıları bulunmaktadır.

Surgut’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Bakliyat Türlüsü
Bulgurlu Meyveli Tatlı
Beef Stroganoff
Etli Piroşki
Bakliyat türlüsü

Surgut şehrinde sıkça pişirilen yemeklerden biriside bakliyat türlüsüdür. Surgut halkı bu yemeği Haşlanmış mercimek, börülce, nohut ve fasulyeleri gibi bakliyat karışımından yapmaktalar.

Bulgurlu Meyveli Tatlı

Bulgur meyveli tatlılarını sungur halkı severek tüketmeler. Süt ve tuzu ile pişirilen buldura krema, yoğurt, rendelenmiş portakal kabuğu, toz tatlandırıcıyı birleştirip bu karışımı kaselere doldurarak değişik mevsim meyveleri isle süsleyerek servis ediyorlar.

Beef Stroganoff

Beef stroganoff ismini verdikleri bu et yemeği yörenin geleneksel yemeklerinden birisidir. Rusya’da olduğu gibi Surgut şehrinde de özel gün yemeği olarak yapılan bu et yemeği dana sokum etinin bekletilerek bol soğan, kereviz, patates ve tere yağ eleyerek fırında pişiriyorlar.

Etli Piroşki

Surgut şehrinde özellikle sabah kahvaltılarında pişirilen bu bir tür bizim bildiğimiz çiğ böreğe benzemektedir. Surgut’lular bu yemeği tek yüzünü pişirdikleri kreplerin içlerine bol soğanlı kıymalı harç ile doldurup rulo şeklinde sararak servis yapıyorlar.

Konaklama İçin Surgut Otel Seçenekleri

Boutik Hotel Surgut

Surgut'ta butik oltel hizmeti veren bu şık otel misafirlerine konaklama olanağı sunmaktadır. Bünyesinde özel otopark ve tüm alanlarında W ücretsiz iFi erişimi, Odalar düz ekran TV bulunur. Konfor için ücretsiz banyo malzemeleri ve saç kurutma makinesi ile terlik temin edilmektedir. Bu tesis Surgut Havalimanına tesise 12 km mesafededir.

ул. Щепёткина, 20 Б, Surgut, Khanty Mansi Autonomous Okrug, Rusya, 628401
Polaris, Restaurant Hotel

Surgut şehir merkezine 5 dakikalık mesafede bulunan bu otelin resepsiyonu 24 saat açıktır. Wi Fi erişimi ve otopark kullanımı da müşteriler için ücretsizdir. Hotel Polaris Surgut'un bütün odaların da klimayla ile kablo TV ve özel banyo vardır. Polaris Restoranında her sabah açık büfe kahvaltı servis edilir. Tesis yakın olanların arasında süpermarkete (100 metre), sinemaya (350 metre) mesafededir. Ayrıca Danilovsky otobüs durağına, sadece 50 metre, Surgut Tren İstasyonu veya Surgut Havaalanı'na servis hizmeti bulunup de 10 km kadar uzaklıktadır.

Prospekt Mira, 6/1, Surgut, Ханты Мансийский АО, Rusya, 628403
Hotel "Impulse" Surgut

Surgut merkezindeki merkeze yakın bir bölgede yer alan otel Surgut Philharmonic'e 100 metre mesafededir. Hotel Impuls'da ücretsiz Wi Fi ve 24 saat açık resepsiyon hizmeti bulunur. Otelin aydınlık odaları ve klasik tarzda dekora edilmiş bütün odalarında TV, oturma alanı ve özel banyo olanağı vardır. Bu otel Surgut Tren İstasyonu'na 5 km, Surgut Havalimanı'na ise 12 km mesafede bulunmaktadır.

Респеблики, Ulitsa Respubliki, 67, Surgut, Khanty-Mansi Autonomous Okrug, Rusya, 628408

Surgut Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Surgut 1.561,43 TL 11 Saat 15 Dakika
Ankara - Surgut 1.745,98 TL 16 Saat 30 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Surgut ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

23 Nisan Çocukların Günü! İşte Çocuklarla Gidebileceğiniz 10 Yer!
23 Nisan Çocukların Günü! İşte Çocuklarla Gidebileceğiniz 10 Yer!
23 Nisan 2019
23 Nisan Çocuk Bayramı! Çocukların en çok eğlenmesi, dolu dolu, mutlu bir tatil günü geçirmesi gereken günlerden birisi. Siz de bu güzel günde planlarınıza çocuğunuzu mutlu edecek yerleri dahil etmeye
Havaist Nedir? Fiyatları Nelerdir? Havaist Hareket Saatleri
Havaist Nedir? Fiyatları Nelerdir? Havaist Hareket Saatleri
23 Kasım 2018
76,5 milyon metrekarelik alanıyla dünyanın en büyük havalimanı olma özelliğine sahip İstanbul Havalimanı, 29 Ekim’de Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’dan, Moldova Cumhuriyeti Gagauz Özerk Yeri Başk
Kardeş Ülke Azerbaycan'ın Başkenti Bakü'de Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler
Kardeş Ülke Azerbaycan'ın Başkenti Bakü'de Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler
01 Kasım 2018
Yurt içi seyahatlerin yanı sıra yurt dışına çıkmak, farklı kültürlere şahit olmak son derece keyifli bir deneyim. Yurt dışı seyahatlerinde genel olarak seyahatlerimiz için uzun günler ayırmamız, uzun
30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Gezilecek 6 Yer
30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Gezilecek 6 Yer
30 Ağustos 2018
30 Ağustos Zafer Bayramı, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Atatürk’ün başkumandanlık yapmış olduğu ve galibiyetle sonuçlanan Büyük Taarruzu anmak için kutlanmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbr

Surgut Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Tur ile gitmiştik, biz çok keyif aldık gerçekten güzeldi teşekkür ederiz
Bisiklet kiralayıp şehirde o şekilde gezin, dolaşın.
Balayı tatilinde buraya da uğramıştık gezmek için güzel farklı biryer
Bol baharatlı yemekleri çok güzel ama ufak bir hatırlatma valizinizden şişme montunuzu eksik etmeyin
İnsanları çok farklı. Biraz daha iyi olabilirdi aslında geçirdiğimiz zaman
Şehrin çok efsanesi var merak için gitmiştim güzeldi
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Surgut Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 02:45:52
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Surgut, (SGC)
SGC
RU

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948